Як почистити вигрібну яму

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Ann ja, 14 жов 2010.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Ann ja

    Ann ja Member

    Я живу в особняку, для каналізації є вигрібна яма. Її періодично чистять, але на стінках постійно осідає мул, тому чистити її треба все частіше... От якби знайти таку машину, яка б і стінки почистила, і з дна якось "зішкребла" густий мул, і витягла б то все...
    Чи є в принципі така техніка і де її знайти?
     
  2. Полковник

    Полковник миється в бані

    Есть такая техника:
    http://www.im-karcher.ru/
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

     
    Останнє редагування модератором: 15 жов 2010
    • Подобається Подобається x 4
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Скоріше всього, причина в неправильно влаштованій і збудованій "каналізації", зробленій примітивно. Мул завжди буде, тому що мул - це не тільки змитий водою бруд з овочів. Мул (його називають "активний мул") - це величезна кількість живих і мертвих мікроорганізмів (мікробів), які харчуються біологічними рештками, що приносить вода. Ці бактерії корисні, бо утилізують органіку.
    Намул липкий, бо дуже дрібний, і він також має в складі жир, тому-що мікроби також мають жир в своєму складі. Жир також приноситься з брудою водою.
    Чим гірші умови для бактерій у неправильно влаштованому "відстійнику", тим більше їх "дохне", тим більше накопичується намулу. В "правильній" системі очистки бактерії переробляють стічні води і живуть "довго", тому намулу утворюється набагато менше, бо органіка перетворюється в газ (метан) і виводиться назовні через вентиляцію. В крутих і дорогих системах - газ очищується і використовується, як природний.

    "Правильний" варіант - перебудувати каналізацію згідно з будівельними нормами.

    Тимчасовий варіант - викачувати 3/4 води у відстійнику, а намул розмивати потужним струменем води високого тиску, наприклад, через дірку в кришці відстійника, або одягнувши спеціальний костюм (так званий ОЗК), щоб не забризкатись. Потім викачати рідкий намул так званим фекальним насосом у яму, викопану в землі, добре огороджену і перекриту від мух. Як тільки намул в цій ямі відстоїться, а вода піде в землю - намул можна прикопати. За певний час (через рік) він перетвориться на перегній, який не матиме неприємного запаху.

    Пам"ятайте, що у каналізаційному відстійнику накопичується метан, тому перед проведенням будь-яких робіт його треба провітрити, і ні в якому разі не лізти туди ні в респіраторі, ні в протигазі (вони абслютно не допоможуть - це 100% смерть).

    Паління, чи користування поряд з відстійником електроприладами (наприклад, вибухонезахищений електронасос) та відкритим вогнем може призвести до потужного вибуху і трагедії.
     
    Останнє редагування: 14 жов 2010
    • Подобається Подобається x 6
  6. Ann ja

    Ann ja Member

    Найближчим часом переробити яму не вийде, але треба щось робити. Кажуть, є така машина "мулососна" чи як... Вона висмоктує той весь мул, що налип на дно і стінки. Але у Львові не можу такої знайти.
     
  7. Ann ja

    Ann ja Member

    У мене сусід у подібній ситуації був. А тепер зробив "дренаж" - від ями прокопав довгий рів і проклав таку трубу з дірочками, щоб вода з ями витікала і просочувалась через ті дірки.
    Правда земля у нас "не дуже" - тверда глина, а пісок дуже глибоко.
    Цікаво, наскільки надійна така технологія і які особливі моменти треба врахувати.
     
а де твій аватар? :)