Як оцифрувати аудіокасету?

Тема у розділі 'Комп'ютери', створена користувачем lotr_an, 28 кві 2008.

  1. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Шановні форумляни поділіться досвідом\знанням як це зробити оптимально.
    в мене є касети 12-5 літньої давності. треба оцифрувати для збереження від руйнування.
    полазив по інтернету. знайшов різні поради - від фанатичних (від професіоналів) до простих порад. не можу визначитися в таких питаннях:

    1. Який має бути магнітофон щоб з нього писати звук?
    2. Який має бути вихід? розумію, що краще лайн-аут. чи підійде просто вихід до навушників?
    3. якщо вихід до навушників то який виставляти рівень гучності на магнітофоні?
    4. який рівень гучності на компютері?
    5. чи підійде внутрішня (інтегрована :shutup:) аудіокарта?
    6. якою програмою користуватися для запису на компютері?
    7. які основні поради по пізнішому опрацюванню звуку - по музиці і по голосу (коли тільки голос на касеті був записаний)?

    наперед вдячний за відповіді і поради.
     
  2. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Як оцифрувати аудокасету?

    Колись я робив щось таке... :) Ну, якість, звісно, не студійна. Якщо питання лише про те, щоб зберегти записи на касетах...
    Коротше, використовував те, шо мав:)
    Чим краще магнітофон, тим ліпше. Я зробив кабельок з бананами на двох кінцях, звичайні 3-мм трипозиційні, кабель екранований. Ще потрібні колонки до РС з виходом для навушників. Колонки підключаємо до джерела (магнітофона). Я використовую старенький плеєр 'Sony' з трьохполосним еквалайзером. Підключивши колонки до джерела, ставимо касету, включаємо все, слухаємо. Настроюємо на середні параметри. Потім цей наш "чудо-кабельок" втикаємо у лін. вихід колонок, а другий кінець - у лін. вхід звуковушки на платі РС. Звуковушка інтегрована, чи ні, ролі не грає. Запускаємо аудіоменеджер AVRack (ну, або інший подібний), включаємо звук, одночасно запускаємо запис на аудіоменеджері. Отримуємо WAV. Будь-якою підходящою прогою конвертуємо отриманий звук у мп3, чи що там нам потрібно. Все. Єдиний клопіт полягає в тому, щоб підібрати такі дБ на виході, щоб не виникало спотворень у приймальному тракті, і такий рівень чутливості на вході, щоб мона було слухати з задоволенням без "стрьому". В принципі, якщо записи старі і поганої якості, їх можна зберегти, і трошечки поправити, але це звичайно, не професійна оцифровка.
    Таким чином, до речі, можна і перезаписувати ліцензійні компакти, відтворюючи їх на СіДі програвачі. Якщо він не має виходу для навушників, можна брати сигнал з лін. виходу, а як - здогадайтеся самі.
    Коротше, як почнуть боротися з "піратством", ми з Вами в камері всі деталі обговоримо особисто. :cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Відповідь: Як оцифрувати аудокасету?

    Я робив приблизно так, як пише volk, але перед тим заінсталював на компютер програвач АІМР (безкоштовний, є в Інтернеті, дуже хороший, схожий на Winamp, але кращий-більше функцій і бере набагато менше ресурсів). Так от в тому програвачі є утиліти, де можна записувати все, що приходить на звукову карту, причому зразу в МР3, можна виставити рівень сигналу, бітрейд і т.д. Виходить відносно досить непогано. Чим кращий магнітофон-тим ліпше. Правда марно хотіти хто зна якої якості з касет, тим більше старих. Можна трохи покращити результат програмою Sound force - нормалізацію звуку, розширення стереоефекту, еквалайзер, забрати деякі шуми тощо, але це вже інша історія...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Як оцифрувати аудокасету?

    Поки я спав, люди вже дали конкретні поради.

    Магнітофон повинен бути такого ж або трохи вищого класу відносно того апарату, на якому робився запис.
    Звичайно, лінійний вихід «чистіший», ніж вихід на навушники. Але не регульований.

    Sound Forge – популярний аудіоредактор, я з ним практично не мав справ.
    Більш-менш знаю CoolEdit (тепер має новий бренд – Adobe Audition ).
    З’єднуєте екранованими кабелями, слухаєте без касети (або на ділянці «тиші») – чи є «фони» 50 і 100 Герц. Бажано щоб аудіокабель не проходив поруч із силовим кабелем.
    Іноді корисно погратися з розташуванням магнітофону відносно компа.
    «Заловили» мінімум фонів, шумів.
    Далі програйте ділянку з максимальним рівнем, уважно дивіться на індикатор рівня запису (зазвичай знизу вікна редактора). Цифра НЕ ТЕРПИТЬ перевищення рівня ! Відразу будуть спотворення – distortions.
    Шкалу градуйовано в децибелах:
    0 дБ = 100%
    -3 дБ = 71%
    -6 дБ = 50%
    -10 дБ = 31%
    -20 дБ = 10%
    Бажано, щоби найбільші піки сигналу не перевищували -1 дБ.

    Потім подивіться Waveform у вікні редактора (можна розтягнути): чи не обмежуються верхівки (до плаского стану).

    Якщо пишете з лінійного виходу – грайтеся рівнем лінійного входу карти.
    А якщо з виходу на навушники – рівень зі входу карти поставте близько до максимуму і крутіть рівень на магнітофоні.
    Якщо з точки зору шумів / фонів потрібне інше положення регулятору входу карти – шукайте компроміс.
    До деяких редакторів є плагіни компресора для процесу запису – компресор в деякій мірі сам слідкує за вхідним рівнем.

    Обов’язково збережіть «сирий» файл WAV.
    Потім пограйтеся з обробкою – пам’ятаючи, що кількість «обробок» повинна бути мінімальною. Наприклад, якщо Ви один раз зменшите (обробкою) рівень на 6 дБ, а другим проходом збільшите на стільки же – дещо буде спотворене.

    Корисно прибрати зайві частоти – вище 16 кГц (або, якщо там тільки голос, то все вище 10-12 кГц непотрібно. І нижче 40 Герц (за наявності бас-гітари), а якщо бас-гітаринема – то взагалі нижче найнижчої ноти у треку.

    І ще – погратися пунктом меню Dynamic Processing – вирівняти коливання рівнів до бажаного діапазону.
    З досвідом навчитеся працювати з антишумовими плагінами.

    Все це можна стягнути на сайті http://websound.ru , а також за лінками на численних форумах. В тому числі й mp3-плагін для CoolEdit.

    Увага ! Якщо захочете записати WAV на AudioCD - на початку кожного файлу вставте 1-2 секунди "тиші" (Geterate - Silence), і наприкінці - 2 сек.
    Це щоби програвач встиг увійти в синхронізм і потім по паузах ловив треки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: Як оцифрувати аудокасету?

    п. volk, п. Locke, п. Борис - дуже, дуже дякую!
    а ще особлива подяка п. Леополісу, який у режимі реального часу надав серію цінних порад!
    ДЯКУЮ.

    як щось зроблю напишу про результати або прийду по пораду ще :)
     
  6. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Як оцифрувати аудіокасету?

    ПС Забув додати, що кабельок має бути коротким, - чим коротше, тим краще.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)