Як можна поважати батька, який часто пиячить, хамить, матюкається, обзивається і ще нерідко б'є?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Slav, 17 чер 2018.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Як можна поважати батька, який часто пиячить, хамить, матюкається, обзивається і ще нерідко б'є? Але ж церква вимагає безумовно поважати навіть такого батька, цитуючи заповідь Божу: "Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!"
     
  2. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Потрібно просто один раз взяти цього батька добряче за роги і після цього він стане як шовковий. І можна буде вже його й поважати. Перевірено неодноразово
     
  3. Slav

    Slav Well-Known Member

    А як в такому випадку буде виконуватись ця Божа заповідь: "Шануй свого батька та матір свою, щоб довгі були твої дні на землі, яку Господь, Бог твій, дає тобі!"
    Взяти за роги можна кожного мудака (не обов'язково батька), який себе хамувато поводить. Але як тоді бути з християнським вченням?
     
  4. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Христіянське вчення дає приклади терпіння земного життя для отримання життя у небесному царстві Божому.
    Батьків треба щанувати, які б вони не були. Навіть, якщо батько п'яний, то не треба бігати і розповідати про це і глузувати, як зробив Хам, син Ноя, коли той перепив вина. Ну, і в інших подібних випадках.
    Недосконалість людська все далі і надалі буде поглибшуватися і досягне свого дна, коли взагалі не буде ні до кого шани і поваги. Явже приводив приклад із свого життя, коли і мене ображають, та Бог надає поради і допомогу.
    Наприклад, я вже писав про те як, мені було образливо, але по дорозі знайшов статтю від свідків і прочитавши - заспокоївся. Не буду шукати в хроніках - дам статтю поновому - про терпіння до тих, хто мав би оберігати нас, про наших батьків.
    [​IMG]
    Але не завжди витримую поведінку батьків. Останній раз - пішов по монастирях. Навіть мені нелегко у цьому питанні, але я намагаюся витерпіти і іншим допомогти, бо знаю мету свого життя, щоб не стати звіром серед собі подібних.
     
  5. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    Якщо Ви призираєте та ненавидите хвороби та демонів, які керують волею вашого батька, це свідчить лише про те, що Ви насправді шануєте та поважаєте свого батька.

    Надіслано від мого NXA8QC116, використовуючи Tapatalk
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Честно кажучи, я бачив тільки хвороби, а демонів - жодного (але це інша тема і доволі небезпечна для непідготовлених).
    А ось з бісом одним була історія, а інший просто був шахрай скоріше, ніж біснуватий. В Почаєві.
    За пару днів перебування в Лаврі вже обличчя прочан і інших людей стали упізнаваними. Якось помітив хлопця, доволі симпатичного з виразним гарним обличчям. Але він то рвався, то впирався трьом жінкам, які його тримали за руки. Одного вечора я йшов в печерний храм за одним знайомим "з привітом". До нього підійшли ті жінки з хлопцем і попросили потримати Андрія (поки що так назову) може допоможе. Той сказав:"Я сам такий" - і пішов в печерний храм.
    Я йшов за ним, накинувши капюшон на голову. Жінки звернулися до мене. То що, шкода, взяв і потримав. Довго ми з ним жали руки. Відчувалася нелюдська сила в 16-17 річному хлопцеві. Я вирвав руку і помолившись, пішов в печеру.
    Вранці я стояв в Троїцькому і до мене підійшли ті жінки і попросили ще потримати, бо Андрій більш-менш спав спокійно.
    Вдягнув деякі речі на себе, взяв шматочек артоса, щоб вкласти між рукою Андрія і своєю, щоб біс не переліз у мене, а в хліб пішов.
    То було взагалі... Андрій так тиснув мені руку, що я ледве не кричав. Ще й хліб черствий різав ладоню. Той Андрій був мокрий, як в бані. Його біцепси були неначе із сталі - тверді і сильні. Потім став дивитися мені в очі хвилини три не моргаючи, а я йому також не моргаючи...
    - Вибач мені, я не знав, що то ти... - сказав він тихо і розслабився.
    Я дещо ще інше зробив і залишив всіх.
    Пройшло два дні і я не бачив більше тих незнайомців. На третій день побачив. Вони йшли мені назустріч, коли я виходив із готеля при Лаврі, але пройшли повз мене, наче не впізнали мене. Андрій був у ціпках на ногах та йшов доволі спокійно.
    Ще через два дні я його побачив з якимсь дябчиком. Взагалі - здоровий хлопець... Віджимався перед готелем від асфальту, ще й встигав хлопнути в ладошки. Потім підстрибував на метр в висоту...
    Я очам не міг повірити. Його обличчя і статуру я не міг переплутати. Очі гарні в нього - сіро-блакитні...
     
    Останнє редагування: 18 чер 2018
  7. Slav

    Slav Well-Known Member

    Тут не тільки можна говорити про відносини з батьками.
    Наприклад, на роботі чи в навчальному закладі вам постійно, регулярно, систематично може хтось говорити, м'яко кажучи, дурниці. Священник радить на сповіді не звертати уваги, щоб не грішити, відповідаючи таким чи подібним чином.
    Я не можу не звертати уваги, і більшість людей на такі речі звертають увагу.
     
  8. Slav

    Slav Well-Known Member

    Цікаво, хто з родичів буде бігати і розповідати про п'яного батька і глузувати?!
    Було би добре, якби він напився в себе в дома і там сидів, а найчастіше так буває, що він ж нап'ється і сам гонить по людях та безсоромно показує своє п'янство, ганьблячи свої родичів.
     
  9. Slav

    Slav Well-Known Member

    Ще коли різні люди без причини хамлять, то починаєш задумуватись, чому Бог дав їм волю хамити саме тобі.
     
  10. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Я теж ще не можу стриматися але вже не так різко, даю час подумати собі.
    Під час свого паломнічества я не мав нічого з матеріального, щоб мене щось дратувало - наприклад курка, собака чи півень, рідні - був собі спокійний. А ще нікого не зупиняв автостопом, щоб не бажати нікому цвяхів і не злитися на когось.
    Хай собі кажуть дурниці - головне, щоб досягнути мети, а по дорозі всяких багато.
     
    Останнє редагування: 21 чер 2018
  11. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Подивіться "Стосується кожного..." там усе побачите і почуєте. Добре, що хоч на місяць футбол пішов, маю спокійний вечір від крику .))
     
  12. Slav

    Slav Well-Known Member

    Ви мали наувазі це:
    View: https://www.youtube.com/watch?v=m-DA2VRk_JI

    ?

    Викладіть посилання на конкретну передачу, щоб я знав саме яку передачу треба дивитись.
     
  13. Slav

    Slav Well-Known Member

    В цьому вся і справа, що деякі люди можуть стриматися, щоб на хамство не відповісти, а більшість людей не може терпіти хамство, тим більше, якщо це хамство часто та систематично повторюється.
    Очевидно, ніхто не буде терпіти, якщо його хтось буде бити, але чомусь існує така хибна думка, що наче моральна образа не може завдавати емоційних травм, які є такі ж болючі як і фізичні травми.
     
  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Такий вже цей світ недосконалий. Бог дав людині можлиість вибирати - жити за законами Його або самім творити красу. Як бачите, краса перетворюється на парнографію, наука - у засоби наживи та вбивства, мораль в аморальність, не дивлячись на те, що кількість церков збільшується, а темна сила ще дужче нарощує свій потенціал. Російський народ зі своїм керівництвом перетвоюється у блудницю, де поряд ходять і молються вбивці святих і захисники забитих святих. Хамство стає модерном життя. Молодь так лається, наче чорти із пекла, а батьки сорому не ймуть. Навіть Ісус відходив від таких, бо то вже кінчені нелюди. Треба шукати місця, де є ті, хто визнає тільки божу волю і сподівається тільки на Нього. Вони будуть спасенні. Коли хамство йде згори від депутатів і вище - то сподіватися, що воно буде поборене - марнотратство часу, якого вже залишається не так і багато.
    Хто може - хай бореться, але краще не лізти на рога.
    Питання АТО та про захист не з цього розділу, та й не для всякого вуха.

    Господь наш теж не хотів би, щоб його били, плюндрували і розіп'яли, ще й без провини. Але то була воля Бога, Його отця і тих, хто Його визнає. Ісус багато вчому вчив, та не всякий його розуміє, а так, наче і вірить, та робить своє зло.
    Багато людей в сучасності прибивають себе на стовпи, обмотуються як і Іспанії мотузками, хлещуть себе бічами та страждають. Та це ніщо порівняно з тим, якщо бути інвалідом в суспільстві, де він зайвий, або засуджений за злочин, який він не скоював, або отримувати таку пенсію як і ті, що не працювали, як інші по 40-50 років, або ... годі. Фізично можна загоїтися за гроші, а морально зцілитися і спастися від пекла - тільки від допомоги Бога, якщо вірувати.
     
  15. Slav

    Slav Well-Known Member

    Це також стосується теми "Чи Бог дав людині волю ( свободу вибору)". Що стосується хамста, то я однозначно можу сказати, що мені Бог не дав волю ( свободу вибору ) терпіти хамство, бо я хамство не можу терпіти.
     
  16. wictor

    wictor Member

    Взагалі хамство - відношення дітей до батьків, а не навпаки! Не можна ображати батьків, не можна соромити батьків, - навіть якщо вони в чомусь помилилися. Батьки - найкращі люди на землі.
     
  17. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

а де твій аватар? :)