Як добре Ви володієте українською мовою?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Svjato, 29 гру 2009.

  1. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    • Подобається Подобається x 2
  2. Sukivak

    Sukivak Active Member

    владею свободно, на разговорном уровне. однако русскоязычное окружение требует русскоязычной речи. никаких проблем с переключением мышления туда-сюда не испытываю. хз как можно не знать язык своей страны.
     
  3. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    А не пішло б воно НА ХЕР, оте русскоязичноє окруженіє?
    Нехай трєбуют у своїх жінок чи чоловіків (шоб давали)
    З такими я ПРИНЦИПОВО на російську не перехожу
     
    Останнє редагування: 30 тра 2019
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А я якось уже звик розмовляти українською (Раніше, за радянських часів, просто не хотів виглядати диваком. Хоча на роботі ми спілкувалися українською, але в усяких державних закладах, з чужими людьми я розмовляв російською).
    Зараз, навіть із чужими людьми (в поліклінці, в магазині, в офісах різних, на пошті) розмовляю українською, навіть коли співрозмовники розмовляють російською, але розуміють українську. Але здебільшого зараз такі, що розмовляють з незнайомими лише російською, зустрічаються все рідше. Три чверті незнайомих людей у розмові зі мною або самі перші починають розмовляти українською, або переходять на українську, коли я відповідаю українською.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Прибув Сава до Києва
    З дружиною в парі.
    Продавали сало, м'ясо,
    Яйця на базарі.
    З покупцями торгувались,
    З людьми говорили.
    Потім пішли Хрещатиком
    На Дніпрові схили.
    А як звідти повертались,
    Мовив Сава жінці:
    — Давай "чтокать",
    бо невдобно,
    Що ми українці.
    *******
    Сидить гуцул у колибі,
    Важко зажурився.
    - Шість годочків мій синочок
    На лікаря вчився...

    Возив йому до Києва
    Печене й варене.
    Геть розтратив усі гроші,
    Шо були у мене.

    А він тепер листа пише:
    "Здравствуй, мілий папа!"
    Навіщо ж я стільки тратив,
    Щоб мати кацапа?!:cry::cry::cry:
     
  6. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    У мене не настільки драматична ситуація. Я і в сім"ї з жінкою та дітьми, дома і на вулиці, і між людьми, розмовляв українською. Розмовляв українською і з однокурсниками, колегами по роботі, родичами тощо.
    А от в тролейбусі, в черзі, в магазині за чимось і тому подібних місцях здебільшого говорив російською. Мої діти з нами і між собою розмовляли українською, з однокласниками переходили на російську.
    Що було, те було. Пам"ятаю, якось, коли діти ще були малі, не старші другого класу, сусіди по будинку, почувши, що ми розмовляємо українською, - я до дітей, а вони до мене зверталися українською, - висловили своє здивування. Я ж відповів, що російську вони вивчать на вулиці, в школі, а українську - лише дома. Хоча обидва вчилися в україномовній школі.
    У мене є багато знайомих (навіть родичі), які між собою (чоловік та дружина) розмовляли українською, а до дітей зверталися російською, бо "так нада". Ну, а якщо в сім"ї жінка була російськомовна, тут і говорити нічого. Чоловік переходив на російську "навсегда и во веки веков, аминь".
     
  7. Sukivak

    Sukivak Active Member

    Пока я с него зарабатываю лишнюю тысячу долларов в месяц - нет, не пошло бы. Ничего личного, только рыночек.
    С англоязычным клиентом пытаюсь общаться на ломанном инглише через гуглопереводчик, но это всё равно не повод отказываться от лишних денег.
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я в "англійській" темі виклав посилання на сьогоднішній ролик Стіва Кауфманна англійською.
    А сюди - про те ж саме українською.

    View: https://www.youtube.com/watch?v=a8xUaSUTWw8&t=330s
     
  9. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Неначе сьогодні писалося:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  10. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Суківак, а от цікаво - тут на ЛФ люди україномовні, а ви берете і пишите не по-людськи. Чому так?
     
  11. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Мені навіть чомусь здається, що цей Суківак уже бував тут, щоправда, під іншим ніком. Можливо, я помиляюся. "Будєм наблюдать" (с)
     
    • Смішно Смішно x 1
  12. Sukivak

    Sukivak Active Member

    ну, на это можно посмотреть и под другим углом: отбираю у наших не самых приятных соседей деньги и трачу их в своей стране, помогая её экономике.
    Згідно пункту правил 1.1:
    нічого мені не забороняє висловлювати думки російською. але якщо ж ви наполягаєте...
     
  13. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Sukivak, я свого часу, коли зареєструвався на цьому форумі, намагався писати лише грамотною українською, оскільки, як виявилося, деяких українських слів я просто не міг згадати, тобто, я їх знав, але вони із зрозумілих причин були в моєму пасивному словниковому запасі (більша частина мого життя пройшла за слуханням російської мови по радіо, телебаченню, за читанням книг російською).
    Одне з таких слів - російське "впрочем"
    втім
    . Зараз я це слово вживаю, не задумуючись.
    І Вам раджу писати українською. Щоб не було зайвих запитань. Тим більше, що зараз російська мова - мова агресора, що захопив частину українських земель. Крім того, ця тема саме спонукає до спілкування виключно українською. правила писалися демократично багато років тому, коли ще думали (не всі, звичайно), що Росія - добрий сусіда.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  14. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я зовсім не наполягаю, я тільки висловлюю свою думку ;)

    зі

    от скрін Правил одного форуму рашки
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Всього чотири пункти для пересічних користувачів. Ні слова про мову спілкування. Але навіть до 14 року там агресивно ставилися до української мови /мінімум - видалялися дописи, в основному банили/
     
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    На Севполітінфо, навіть тоді, коли ще Крим був не окупований Росією, в правилах чітко вказувалося, що мова спілкування - лише "державна" російська. Потім, коли заколотилося, декому було цікаво, що сказав, для прикладу, Яценюк (виявляється, ті хто ніколи не чув української, просто її не розуміють, і ніякий це не "діалект русского язика"), і вони прохали інших форумчан розтлумачити, про що той говорив.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  16. Sukivak

    Sukivak Active Member

    @medwedo berlogsoni, є така біда. Втім (дійсно, це слово вживається ну дуже рідко) я з українською в житті маю немало справ - зараз ось дипломну роботу пишу українською. Технічна спеціальність - жодних проблем з переводом англо- чи російськомовних джерел.

    @ІгорМ,
    Ну то що ж нам тепер, з цих дикарів приклад брати?
     
  17. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Суківак, ви собі як хочете, а я в Україні послуговуюся тільки українською мовою.

    А як юж фест тре, альбо добре притисне, то ріднов ;)
     
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    З дикунів приклад брати не слід, ніхто не каже. Але російська мова - незвичайна мова. Де вона є, там її Росія захистити прагне. Як правило, зброєю і паспортами. Мені самому російська мова подобається, але зараз настали такі часи, коли потрібно спілкуватися українською, навіть, скажімо, з білорусами. Вони розуміють.
    Є дуже наглядний приклад: комуністи. Як тільки комуністів починають забороняти, так відразу крик і хай - де ваша славнозвісна демократія, право на вільну думку тощо?
    А як тільки комуністи приходять до влади, відразу починаються репресії, всі інші партії або опиняються під забороною, або асимілюються. Комуністи прагнуть окопатися при владі навічно. Приклади навести? Чи самі? До речі, в Росії при владі поки що колишній комуніст, та ще й який! Зовсім не такий, якого в однойменному фільмі зобразив актор Урбанський. А такий, яким по суті і є комуніст.

    Російська мова - це лінгвістичний комуніст.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  19. Sukivak

    Sukivak Active Member

    Ну то і чудово - ніхто ж не забороняє. Я от на своєму півдні жодного разу не був свідком обмеження чи притиснення використання української. В громадському транспорті, в магазинах, в різних компаніях. Я не стверджує, що проблеми цілком немає чи не було взагалі, але маштаб її зараз дуже малий.

    @medwedo berlogsoni, нічого заперечити. Проте від російської особисто я зараз відмовитись не можу. Тому намагаюсь усидіти на двох стільцях.
     
  20. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Як важливо добре знати мову.
    От читаю повідомлення
    У центрі Києва викрили кілька борделів — Київ TV
    Людині, що не дуже сильна в українській, слова "викрили" і "відкрили" звучать майже однаково. Порівняйте з російськими "обнаружили" та "открыли".
    Саме тому потрібно добре знати мову країни, в якій проживаєш, щоб на радощах не рванути в центр столиці.
     
    Останнє редагування: 4 чер 2019
    • Смішно Смішно x 2
а де твій аватар? :)