Як добре Ви володієте українською мовою?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Svjato, 29 гру 2009.

  1. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Не буду сі сперечєти, йно в мене є 10-літрові бутлі із звичайним отвором, під капронову чи залізну кришку.
    Назвати ті бутлі слоїками писок сі не відтворає...
     
  2. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    :good:

     
    • Подобається Подобається x 1
  3. manur

    manur Well-Known Member

    Десь так.

    Але, як хтось вповість "бутель самогону", то кожен в нас буде знати, жи мова йде про 3 літри.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А хто пам"ятає пародію на пісню "Ой, чорна я си чорна"?
    Я тільки деякі рядки пам"ятаю:

    Іванка полюбила, Іванка та не дурня.
    Якби була не збудила, якби була не збудила,
    То спав би до полудня.
    ...
    Іванкову головку постригли під нульовку
    П"ятнадцять суток дали.
    ...
    Кохаю не кохаю, дві курки зарубаю.
    Та-та-та-тата (слів не пам"ятаю)
    В неділю притаскаю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer



    Цікаві факти про українську мову

    1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.
    2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і словацька (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62:wacko:. До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.
    3. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.
    4. 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова «мед» і «страва». Це була перша згадка українських слів.
    5. Українську мову в різні історичні періоди називали по‑різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва «руська мова».
    6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «П».
    7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера «Ф».
    8. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово «горизонт» має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.
    9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.
    10. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово «вороги» – «вороженьки».
    За різними даними, українська мова займає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською

     
    • Інформативно Інформативно x 3
    • Подобається Подобається x 1
  6. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Заглибилась зараз в українську. Приголосні, як відомо, є дзвінкими і глухими. Більшість з них паруються: дзвінкий + глухий. У такій парі звук утворюється однаково (положення губ і язика таке ж саме), лиш дзвінкий - з додаванням голосу, а глухий - з додаванням шуму. Наприклад: б-п, з-с, г-х тощо. Але чомусь глуха "ф" не має пари, і дзвінка "в" - також. Як на мене, вони і мали б бути парою, адже утворюються вони теж однаково, лиш одна з голосом, а інша - з шумом.
    Хочу почути вашу думку з цього приводу. Що скажете?
     
  7. iso

    iso Well-Known Member

    Не знаю про бєларуську, але є, напр., рос "отче"
    Не обов'язково. Напр. для позначення дитинчати вживається і зменшувальна форма: котик, жабка тощо?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. manur

    manur Well-Known Member

    Скажу хіба загальновідомий факт, що звуку "ф" в українській (та й в інших слов"янських мовах) не було колись взагалі. Цей звук, а з ним і літера, прийшли в нашу мову виключно з іншомовними словами.

    Згадайте, як багато представників центральної України навіть не можуть вимовити той звук. Яскравим прикладом може служити наш колишній спікер парламенту Іван Плющ. Наскільки колоритно він вимовляв слова "хвілармонія", тощо)))
     
  9. Yarka Yata

    Yarka Yata Well-Known Member

    Ну так, але ж зараз він прижився, і вимовляється так, що начебто мав би складати пару в. Так чи ні?
    Може я помиляюсь, але здається дехто з відомих людей позаминулого - початку минулого сторіччя його так і писав - хв. І багато хто зі старих людей казали "фіртка" замість "хвітрка". Але ж у нас зараз двома літерами позначаються і звуки дз і дж, що насправді є єдиним звуком, і їх об'єднують у пари: дз-ц і дж-ч. Так що з "в" і "ф" - вони вимовляються таки по-різному, і це я зі своїми іноземними вже українську підзабулась, чи таки їх просто ще не об'єднали, хоча варто б? Хто постійно занурений в україномовне середовище, скажіть, будь ласка!
     
  10. seawar

    seawar Active Member

    Як казала одна знайома: "В мене ж образованіє - хвілолог..":)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    • Смішно Смішно x 1
  12. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    На 1.39хв тьотка шось каже невиразне...
    Може хтось розчув?
     
  13. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    ревнує...
    каже, що нехай свої пісні співають
     
  14. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Українську мову на Росії майже заборонили. Добре що хоч негри нею співають.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
    • Смішно Смішно x 1
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Там ще десь поряд в ютьюбі є ролик, де розповідають, що кубанські ряджені хотіли заборонити цим гарним козакам виступати у якомусь місті. Зірвати концерт. Буцімто тільки вони самі справжні козаки, а не ці. І що це - глум над "справжнім" кубанським козацтвом. Але "Маруся" таки виступила, в черкесках, але без погонів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. seawar

    seawar Active Member

    Так в нас говОрять:

    "Водички насипав...":)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Цікаво, коли хтось почне на сайтах вичитувати після гугл-перекладача?
    Независимое бюро новостей | Бойцы АТО захватили у диверсантов под Новогнатовкой амуницию ВС РФ

    "увлечение", як Ви розумієте, означає "захоплення".
    "Захоплення спорядження" тепер перекладають як "увлечение снаряжения"
     
    • Смішно Смішно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  18. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Сайт Олега Пономаря -

    Untitled-1.jpg
     
  19. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    До чого тут російська?
    Окрім того вони вже поміняли на
     
  20. seawar

    seawar Active Member

    В яких випадках вживають дієслово "лічити", а в яких "рахувати"?
     
а де твій аватар? :)