Як добре Ви володієте українською мовою?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Svjato, 29 гру 2009.

  1. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Пропоную в цій темі критично висловлюватись про володіння українською мовою. Самооцінка та оцінка інших. Помилки політиків. Швидкі помилкові вислови і т.п.

    Наприклад:
    Я довго вживав слово "Да" всупереч українським відповідникам "Так", "Що?", "слухаю Вас"...

    або критика інших - Полковник отримав за українську мову 5 в школі, а двох слів по українськи зв'язати не може...


    P.S. Тему створюю не для образи, а для обговорення. Ну і для сміху трішки.
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    В начале статьи я сказал, что разработанный Институтом национальной памяти законопроект не только содержательно путанный, но и безграмотный в языковом отношении. Чтобы не быть обвиненным в бездоказательности, приведу только несколько примеров.

    В ст. 3 раздела I написано: «опір тоталітарним режим», тогда как должно быть «режимам». В ст. 4 раздела II перед словом «принципах» отсутствует предлог «на». Словосочетание «втрат, які поніс Український народ» — калька с русского; надо: «втрат, яких зазнав український народ».

    Попробуйте понять смысл последнего абзаца ст. 7 раздела III: «Про заборону (обмеження) доступності та оприлюднення документів на підставі частини другої цієї статті підстав Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України або іншим державним органом приймається вмотивоване рішення».

    А какими стилистическими изысками отмечены следующие конструкции: «докоментування і оприлюднення документів, створених діяльністю тоталітарних режимів»; «вшанування пам'яті про значну кількість жертв та інших втрат»; «ініціювання переслідування злочинів».
    http://www.2000.net.ua/a/65592
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Вони напевно законопроект спочатку російською написали а потім невірно переклали на українську. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Полковник

    Полковник миється в бані

    Знаете где я Вас с Вашей критикой крутил?
    Догадываетесь?
    Свободен.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я тобі не в армії...

    І взагалі допис не по темі...
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Побутовою не шкільною володію, вірші розумію (це для мене як індикатор ,якщо вам подобаються нпр.англійскіе чи французькі вірші , ви володієте мовою на -- рівні)
    Як треба висловити щось не типове для домовой лексики , завантажую в Gооgl перекладач .Ось він і може про "понic" написати якщо не перевірити.
    В нас ту мета спілкування не комерційна тому не завжди виправляю помилки.
     
  7. Leri

    Leri Well-Known Member

    йой... не можу сказати про себе що розмовляю "чистою" укр.мовою :)))

    хоч також чомусь маю 5 у атестаті (чому мені її поставили і досі через 10 років не розумію)

    тожз мабуть володію погано :)))
     
  8. Тема:
    Допыс:
    100% в тему.

    От себя добавлю: читаю в совершенстве :)))
     
  9. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Вже пора і писати, Невстранец. Все ж таки більш як 5 років протираєте штани на ЛФ;).
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Мабуть в "їхніх" (так їх колись звали менти) погано з бюджетуванням.
    На "чітателя" вивчили, а на "пісателя" - нема коштів.

    І сині лампаси полиняли.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. - а зачем? Вы от этого всё равно протирать на ЛФ ничто седое не перестанете, да и не с Вами я тут общаюсь (полаяться захочу - в метро в час пик на "Киевской" спущусь, а там обеспечат...) :) И тем более не с Вашим "одобрямцем" мультинациональным и аутокомфортным :))) Все, кто хочет меня понять - понимают, и что характерно, я - их.:good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    І оце головне, Невстранець. Добре жити з начальством ніколи не зашкодить:good:.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Плюралiзм мнєнiй в однiй фразi не дошкуляє, нє? Самi собi суперечите...

    Цiкаве почуття гумору...

    Ерго, тема гнила, як на мене.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Пропоную Вам не заходити сюди, якщо Вам тут не цікаво...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Пропоную Вам не вказувати iншим, що робити. А то один вже бан тут для мене вискиглює, iнший ще щось... За собою дивiться. Може, стане вам тодi нарештi комфортно i в русифiкованих мiстах, i на нерусифiкованих форумах :haha:
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. iso

    iso Well-Known Member

    Щось не дуже по-українськи:)
    І навіть без словникао_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. - раз в месяц случается и не только в украино-русский.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я не вказував, я запропонував, Ви ж самі сказали, що не цікаво вам тут.
    За собою дивлюсь. Я щось не те сказав?

    ---------- Додано в 17:26 ---------- Попередній допис був написаний в 17:24 ----------

    Згоден. Але він зрозумів :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ні! Словник в цей час "Спортивну газету" переглядає :)))
     
  20. salij

    salij Member

    Як я добре знаю рідну мову...

    Я добре володію розмовною українською мовою,проте граматика у мене на дуже низькому рівні.
     
а де твій аватар? :)