"Я" та екологія

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Liliyah Romanova, 10 жов 2008.

  1. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    А у нас-навпаки вони дорожчають і нормальний пакет коштує 20 центів(1грв.) і продаж пакетів-дуже вигідний бізнес,а екологам до того-ніц.Бо є купа причин-одна з яких екологічна безграмотність.Люди не знають про надзвачайно шкідливі речовини,що утворюються при розкладі або спалюванні пластикової тари (той самий діоксин доречі утворюється при згорянні ПЕТ-пляшок і поліетиленових упаковок). А подивіться на ситуацію в селах-там взагалі жах все довколо села стихійні смітники або спалюють за хатою,навіть не думаючи про можливість алергій,хронічних заворювань що потім не надаються на діагноз.
    Знов таки на все треба кошти і початок має бути масовано пропагандистський,нав"язливий,як реклама де-яких товарів(спеціалісти в цій галузі є) про те що екологія це не десь там, а в тебе під ногами.
    Але чи нашім керівникам зараз до того?Є більш"важливі" речі,аніж пластикові торби.
     
  2. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Можливо тому, що мало хто з керівників вважає, що їхні діти будуть жити в цій країні. То чи варто дбати про екологію (ха-ха), якщо можна, дорвавшись до годівниці, за кілька років купити затишний маєток в Англії?
    Але загалом, це звісно, вина не лише наших очільників. Вони - лиш зріз настроїв, які панують в суспільстві (про жуйки і попільнички вже згадували)
     
  3. Divcha

    Divcha Well-Known Member

    Я дуже особисто і боляче сприймаю погіршення екологічного стану і збільшення нагромаджень відходів. Але все ж від екологічної свідомості окремих людей, а ще й українських людей ой як мало залежить.
    Я не хочу купувати пластикові пляшки, бо після використання їх нема куди подіти, та навіть скляну тару не так вже й просто "збути". Можна звичайно по кілька раз замість судочків використовувати пластикові упаковки з-під оселедців, тощо, але ж скільки їх у господарстві треба?
    У Києві існують пункти прийому вторсировини і я не соромлюся віднести туди кілограм 10 газет та журналів, що назбираються вдома за рік. Приймають вони і пластик, але щоб назбирати нормальну вагу таких пляшок, потрібно нагромадити їх на пів-кімнати. Тому відносимо невеличкі пластикові нагромадження на смітник в надії, що вони потраплять на переробний завод, або хтось із бомжів "скористається".
    Також стараємося не брати зайві поліетиленові торбинки в супермаркеті (брати з собою старі).
    Взагалі, мене бісить "синтетика" нашого побуту. Було ж раніше все на розлив і на вагу - у кожного була своя тара, авоськи ті ж самі:) Не вважаю це ознакою злиденності, і мене влаштувала б така пожертва комфортом заради майбутнього. Мовчу вже про пральні порошки і миючі засоби:sad:
    Щоб зекономити енергоносії, вкрутили модну зараз енергозберігаючу лампочку. Хотіла і маму на такі перевести, але згодом дізналася, що вони містять ртуть. Для шкоди здоров*ю, може, ця концентрація і замала, проте, коли така лампочка виходить з ладу, її не можна викидати на смітник, а шляхи утилізації нашу державу знову не турбують...
    На мою думку, якщо б влада організувала інфраструктуру по сортуванню та утилізації побутових відходів, люди рано чи пізно поламали б своє жлобське ставлення до проблеми і стали б сортувати просто тому, що "так треба і так роблять усі".
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    Шановна Cherubina,все набагато гірше,іще гірше бо вони про це навіть не думають і не вважають піклування про екологію чимось серйозним,для нех-це модні західні заморочки.
    А про закордонні маєтки і щоб там жити,знаєте на еміграцію зважується дуже незначна частина населення,та і кому він там в Англії чи де потрібен, сумувати за "маминою вишнею",чи"дідовими Жигулями" тіко буде в неділю після церкви.
     
  5. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Погоджуюсь. Екологічна свідомість поколіннями виховується. На жаль, нам ще до неї ой як далеко. Доки грім не вдарить....

    Може й так, але важко уявити доньку пана Кучми, яка в своєму англійському палацику сумує за маминою вишнею :)
     
  6. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    До покращення екології може долучитися кожен з вас. І при цьому заощаджувати.
    - енергозберігаючі лампочки. Всюди.
    - воду з крана по можливості лише холодну, середньою цівкою(не напором), і лише коли безпосередньо використовуєш(виключати коли в душі намилюєшся, коли чистиш зуби, би дурно не витікала).
    - дві кнопки на зливному бачку - "по малому" і "по великому".
    - вимикичі на кожну батарею - коли хочеш включив, коли хочеш виключив.
    - розумний і розмірений, "крейсерський" стиль їзди на авто. Не більше 100 км/год. по можливості, всі вікна закриті, без лишнього багажу(буквально кожен кілограм додатково збільшує витрати на паливо), колеса накачані не менше ніж 2 бари, розумний стиль переключання передач(поменше газувати на понижених), гальмування мотором... Ці засоби дозволяють попри добру дію на природу економити до 30% на паливі.

    Це прописні істини, приміром в Гермляндії їх дотримується практично кожен, бідний чи міліонер. Особливо стосовно води, струму, опалення.
    Інша справа, що то не для нашого менталітету і умов, де лічильник часто мало не як мєлафон з далекого і неосяжного майбутнього. :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Питання про штрафи. Я от не дуже зрозуміла як та система діє. Мова йде лише про смітники, що біля особняків? І що, прибиральники сміття копирсаються в смітті, перевіряючи чи воно добре посортоване, чи як? А біля багатоповерхівок як? Теж кожен має свій смітник і всіх перевіряють? :dntknw:
    Я от на днях не знала куди повідати батарейки використані та лампочку. Викинула в загальний смітник. Біля нас є лише окремий на пластик, а все решта іде до загального.

    Про свідомість наших людей. Нічого не зміниш. Це, певно, назадно глибоко сидить.. А навчити можна лише дітей. От з них і треба починати. Але, на жаль, нема кому цим зайнятись (про інтереси тих, хто на верху, всім і так ясно..)

    Про еко-пакети. Тепер ясно що це за торби продаються в супермаркетах :). Куплю і собі такі, хоч зазвичай і кульків не купую - приношу свої :).
     
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Чому ж? За мною постійно баба ходила у Львові і вимикала світло, поки я збиралась вийти з дому між кімнатою-коридором-ванною. Економила! І воду не давали включити на сильний напір, коли посуд мила. І вимикали воду, коли відверталась від крану.. І вимикала монітор, коли відходила від компа.
    Мене так навчили і тепер я тут за чоловіком так ходжу і вимикаю світло, закриваю крани, вимикаю комп на ніч і т.д. І свинячити йому не даю. Не знаю, як там далі в Європі, але в Польщі теж багато свиней. Біля нас озеро з качками. Так там стільки всього плаває, хоч і вичищають часто. Молодь тут свинячить і хуліганить. Може просто місто таке..
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Старої закалки видно, ще за бабці Австрії може народилася?! ;)
     
  10. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Ок, пояснюю.
    Жовті великі кульки, які дають в мерії, для упаковок від продуктів - прозорі.
    Високоповерхові жилі будинки в західній Німеції - побачиш не часто. Більшість живе комфортно в одно-дво поверхових. Може хіба гуртожитки в студентських містечках чи відверті новітні турецько-іноземні ґетто. А так, 4 поверхи - гора, ну нехай 5. На кожен під"їзд стоїть по контейнеру на кожен вид сміття. Накопичилось в себе дома - викидаєш в контейнер під під"їздом. Вони невеликі, на 100-200-300 літрів вроді. Коли смітєва машина витрушує їх в середину, смітярник може бачити. Крім того, жовті кульки, які забирають окремо в певний день і годину, прозорі.

    Якщо дійде до штрафу від смітярника(але для того треба хіба грубо порушувати сортування), то він звертається не до вас - до вашого квартироздавача. А той витрушує з вас, це йому як два пальці об асфальт. І обвішує під"їзд оголошеннями з "китайським попередженням".

    Якщо знімаєш квартиру приватно, то частенько квартироздавач живе тутже. І по любим питанням з тебе не злізе. Крім того, в Тевтонії дуже часто є одна особливість, яку вроді не завжди зустрінеш деінде - навіть якщо знімаєш хату в великої фірми, до кожного будинку прикріпленний так званий "хаузмайстер". Як правило дотошний німець середнього чи старше віку, який живе поруч і слідкує за порядком, стриже траву, щоб усе функціонувало і т.д. і т.п. Цей також зразу в двері позвонить, щоб навести порядок. Заради справедливості скажу, що він же ж перший любі неполадки усуває.

    І накінець: хронічне порушення правил і спокою квартиронаймачем - чудова причина для квартироздавача, щоб розірвати договір в односторонньому порядку.
     
    Останнє редагування: 14 жов 2008
    • Подобається Подобається x 3
  11. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    ..............

    Таж зрозуміло і про кольори і про кульки і сортування.....Звідки гроші на те все причандалля?хто дасть?Хто буде здійснювати контроль над тим сортуванням,ви ж розумієте що так система утилізації створювалась-десятиріччями,разом із зростанням добробуту суспільства,а в 50-хроках на заході мали те що ми зараз-і брудний Рейн,і дикі сміттезвалища і викиди токсичних продуктів у річки і т.д.
    Нам простіше просто перейняти їхній досвід а у нас немає навіть концепції розробленної,реальної.Мінекології та ресурсів,чи як там воно тепер називається?буде вам тим займатися-авжеж,там дерибан іде.От поділять всьо що можна хлопці,тоді будуть чистити і направлєти.
     
  12. mamatu

    mamatu Well-Known Member

    Я мрію про часи, коли у нас народ доросте до чистоти.
    із задоволенням сортувала би сміття, якби зробили біля нас різні контейнери.
    вважаю, що так, екоогія залежить від кожного з нас. просто волосся стає дибки, коли бачу засраяні (вибачте на слові) парки, ліси, береги річок та озер. не розумію людей, що це роблять. невже самі потім туди не вертаються і не ріже їм око те сміттєзвалище.
    мали ми з чоловіком дачу під Дніпром, біля заповідника. фантастичної краси місця, повітря чисте, річка Оріль - стратегічний запас прісної води України...
    на початку ділянки роздавали працівникам "Метрострою", людям освітченим та інтелігентним. вони надсаджували нові дерева, укріплювали берег ітд. в кінці 90х стали активно ті дачі скуповувати "бізнесмени" і за пару років там утворилось сміттєзвалище. люди виносили сміття просто до лісу, де закінчуються ділянки. при тому, що на виїзді стоять смітники та у всіх є машини (руками не тре нести). ми з чоловіком спочатку прибирали сміття, виносили, по берегах чистили... марно, бо купи росли з геометричною прогресією. цікаво, що серед сміття було багато памперсів. невже батьки не розуміли, що засмічують ліс своїх дітей?
    ... продали ми дачу і не жалкуємо, бо серце боліло кожен раз туди їхати.
    для нашого народу треба дуже жорсткі штрафи і санкції вводити та службу контролю. але з нашою корупцією...
    далеко ще нам до Європи.
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Yur

    Yur Well-Known Member

    В першу чергу -- екологія душі.
    А решта додасться.
     
  14. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    Просто слова і не більше,дуже схоже на "свєтлоє будущєє",а вона сама формуватися буде?чи за допомогою товариств Знання та Просвіта
     
  15. левиця

    левиця Well-Known Member

    Правильно пише mamatu, що до Європи далеко. Так хочеться культури у всьому: у поведінці людей, у їзді транспортом, у прогулянці парком, у чистоті в підїзді.... Але все починається з виховання. Чомусь у садочках ми ще дітей вчимо хорошого, а починається школа і йде безкультуря. А далі вже і говорити не хочеться.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Yur

    Yur Well-Known Member

    Ніхто не допоможе, коли самі собі не допоможемо.
    Брудне оточуюче середовище, як наслідок внутрішнього світосприйняття.
     
  17. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    І де ті зацікавлені особи,які почнуть самі собі допомагати,хоча б почати працювати в цьому напрямі,ви їх бачите?"Хай кожен почне з себе"-а не починають.Потрібна реальна робота в двох напрямках-інформаційно-освітня(власне з садочків) та адміністративно-організаційна.Так от остання і є головною проблемою при нашій системі влади,коли влада=гроші+особистий добробут.
    А в тих країнах які ми так любимо наводити як приклад влада є підконтрольною суспільству і стоїть у нього на службі.От і всі кульки різнокольорові звідти.
     
  18. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    враховуючи,що цей розділ називається філософія і релігіято тут можна взагалі поставити простий діагноз:чим дальше від Бога,-тим гірше екологія.
    Зауважте,що цей принцип по усій планеті Земля)))
     
  19. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member


    Думаю, що батьківськьго зауважння дитині підняти кинуту на землю обгортку з цукерки - має хватити на початок.
    Бо чи повірить та дитинка вихователю чи вчителю, бачачи, як батько кидає недокурений бичок на тротуар, і оком не моргнувши.
    Тобто стан екології природи є тільки відображенням внутрішньої екології людини, яка живе за рахунок цієї природи.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. франц-йосип

    франц-йосип Well-Known Member

    А з чого то раптом той батько перестане кидати недопалки будь де?що на нього просвітління найде раптом.Так не буває,як кидав так і буде кидати,бо вчити у нас треба всіх і батьків також.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)