Григорій Сковорода: пророк чи пихатий порок?

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Коммунарец, 2 бер 2018.

  1. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Вперше прочитав його твори в книжному магазині пару місяців тому. Щось зачепило... Щось таке знайоме в незнайомій людині.
    Вирішив розібратися, бо якось життя вже багато прожито, а того і не читав, бо в школі не давали, а життя не вимагало. До сьогоднішнього дня.
    Гадаю, що про чуже життя все знати неможливо. Таємниці ніхто не знає, крім самого Григорія та того, Хто на небесах. Тому не буду копирсатися в його земному житті. Але його духовний спадок мене турбує, при цьому не маю ілюзій в тому, що зможу пізнати його думки. Логічно буде отримати ті ж знання, що й він, з одного джерела. І гадаю, що Григорій залишив по собі підказки для людей, які його зможуть зрозуміти. Бо добро ніколи не сховає і не запре свої коштовності у банках чи сейфах, але надасть їх людям, які будуть спроможні взнати істину, як і він сам взнав.
     
    Останнє редагування: 2 бер 2018
  2. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Григорій Савич Сковорода 03.12.1722 - 09.11.1794 (за новим стилем)
    Народився на Полтавщині.
    [​IMG]

    За кого вважали його того часу?
    Мабуть так, як після його смерті, виконуючи його заповіт. Особисто я гадав, що так і зробили, та де там... Хоча треба це ще перевірити. Добре, якби хтось прилучився до цієї справи... Ну, то як станеться.
    [​IMG]

    Але надпис на могилі був іншим спочатку?

    [​IMG]

    Зараз це виглядає так:
    [​IMG]
     
а де твій аватар? :)