Глава УГКЦ: Як протистояти російському світу? Дуже просто – будувати український.

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем ГРАНД, 30 бер 2011.

  1. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Самі священики УГКЦ манеру спілкування свого глави називають дуже близькою до манери спілкування Папи Івана Павла ІІ. Новий предстоятель церкви може говорити про серйозні речі з усмішкою, жартуючи, але вони зовсім не сприйматимуться як несерйозні. Священики, що раніше працювали з Святославом Шевчуком, відзначають його «твердий хребет»…

    – Я вважаю своєю честю продовжувати все те, що Блаженніший Любомир започаткував: почав будувати чи заклав фундамент, сказав новий глава УГКЦ.

    Він виклав свою стратегію у трьох пунктах:

    “Перший – це наша душпастирська чи євангелізаційна діяльність. Це питання проповіді церковного слова, тобто ми хочемо бути собою, справді живою Христовою церквою, яка має на меті донести євангельську благовість до кожної людини, до якої нас посилає Господь”.

    “Ще одна важлива складова, – продовжує він, – молодіжна політика. Сьогодні молодь шукає відповіді на конкретні питання, які сьогодні їх турбують. Ще одне питання – освіти і виховання майбутнього духовенства. Важливим є також питання інкультурації. В Аргентині часто проповідував іспанською мовою, перекладаючи на іспанську мову традиційні грецькі, старослов’янські вислови чи фрази. Те саме стосується і України, бо, гадаю, сучасна українська людина дуже часто не розуміє старих слів, заяложених, які треба по-новому для цієї людини представляти. Один хлопчина з провінції Місіонес мені сказав так: «Знаєте, владико, якщо церква є музей, який дуже гарно зберігає культурні експонати минулого, ну, туди можна прийти раз на рік, як і в кожен інший музей, але жити в музеї… Ну, це вже вибачте». Тож, ми хочемо, щоб наша церква була живою.

    Друга група стратегічних напрямів – це питання адміністрації. “Ми тепер вивчаємо досвід сучасного менеджменту, у який спосіб бути найбільш ефективними, але водночас найдешевшими. Тобто, щоб зробити найбільше праці, але найменшим коштом.

    Ще одна складова – питання географії. …У певних регіонах світу ми вже маємо свої структури, де можемо опікуватися нашими вірними. Недавно стало відомо, що наші вірні є також у Південній Африці. Потім собі думаємо: Господи, а де наші вірні будуть ще за десять років… Тобто нам треба готуватися до процесів глобалізації».

    Після викладення своєї стратегії, глава УГКЦ відповів на запитання журналістів, а також дав коротке інтерв’ю УНІАН.

    УГКЦ завжди була державотворчої церквою. Як відомо, наша сусідка Росія будує так званий «рускій мір». Як ви збираєтеся протидіяти його побудові?

    Я так чекав цього запитання… Дуже легко – будувати український світ.



    Оксана Климончук


    [www.unian.net]
     
  2. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    дело за малым - определить что такое український світ:))
     
  3. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    А шо це таке?
     
  4. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Ага. Значить що таке "московський світ" Ви знаєте і цілком свідомо розумієте, а от стосовно чогось українського автоматично спрацьовує азійське "МАЯ ТВАЯ НЄ ПАНІМАТЬ";):)
     
  5. andrzej

    andrzej Дуже важлива персона

    Начнем с того, что сотрудничество с гебнюками, я надеюсь, не будет в устах нового Владыки УГКЦ, нравственно нейтральным поступком, как это было у Кирюши.
     
  6. Ворчун

    Ворчун Чаю зашёл попить...

    Думаю что:
    1. Это точно на пользу государству Украина;
    2. Это точно не на пользу украинской провинции Российской империи;
    3. Это точно не "русский мир".
     
  7. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Та до чого тут це! "Московський світ" мене не цікавить, я там не живу. Хай будують що хочуть. А в Україні я живу. Тому мене цікавить, що це таке збираються у моїй країні будувати?
     
  8. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    УКРАЇНУ!!! Українську.
     
  9. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Стоп, стоп, стоп. Давайте конкретно: Українську Україну буде будувати УГКЦ?
     
  10. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Пізно кричати стоп,стоп, стоп. Машина вже рушила.
     
  11. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    1. Сомневаюсь. Католики с православными сотни лет мягко говоря конкурируют. Следовательно, строить Украину "на базе" УГКЦ - сознательно вести к расколу общества по религиозному принципу, противстоянию и, как следствие, развалу страны.
    2. При чем тут украинская провинция (если уж точнее малоросийская) Российской империи? РИ уже почти сто лет как нет.
    3. Не русский, не немецкий, не прибалтийский, не тмутараканский... И что?
     
  12. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Да? Ну машина вона машина і є. Як рушила, так і зупиниться. Та ще й заднім ходом може поїхати аж бігом.
     
  13. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Та теоритично все може бути. Але мене забавляє як Ви жахаєтесь всьго українського. Навіть церкви і то боїтесь.
     
  14. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Залишимо за рамками страх перед церквою як нісенітницю. Але з Вашого речення слідує, що українська церква - це лише УГКЦ?
     
  15. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Як що виходити із сьогоднішніх реалій і того , зо УПЦ КП до сих пір Константинополем (Стамьулом) не визнано(не наваєується, хоча явно хоче цього, як би не гундяєвські гроші) як канонічну - то тоді саме так і є. Єдиною Українською церквою являється УГКЦ. І саме на її базі може бути і буде побудовано помісну церкву. А те що Ви писали вище про католиків (маючи на увазі греко-католиків) - то Ви їх просто не знаєте.
     
  16. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Упссс... Хіба ж я щось маю проти греко-католиків? Релігія як релігія, віряни як віряни. Але, погодьтесь, православні масово переходити у греко-католики ніколи не будуть. Ви що, пропонуєте силоміць їх заганяти?
     
  17. ГРАНД

    ГРАНД Дуже важлива персона

    Як що Ви маєте на увазі ті толпи скажених старух шиплячих на всіх підряд в своїх сатанинських капищах - то звісно ж ні. молодь вже рушила до УГКЦ!!! Ну і Ви совки промосковські більш молодшої від тих старух генерації (колишні комсомольці, комуністи)також. але і майбутнє України з вами і старухами ніхто не пов"язує. Підете ви зі старухами , піде і так зване православіє.
     
  18. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    "Жаль только жить в это время прекрасное уж не придется ни мне, ни тебе!"(с).:))
     
  19. OrangeSpring

    OrangeSpring Well-Known Member

    Религия (подчеркиваю именно РЕЛИГИЯ) - опиум для народа (любая - коммунистическая - то же):))
     
  20. STK

    STK Дуже важлива персона

    Чому? Я православний, але нічого не маю поти греко-католиків, а їхні священники мені навіть більше подобаються.
     
а де твій аватар? :)