Фотомандри Україною - 2018

Тема у розділі 'Фото', створена користувачем Коммунарец, 21 вер 2018.

  1. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Добрався пішки до залізничного. Через бібліотеку (хотів вийти в інтернет, але давай їм плати за абонентську картку - нащо вона мені, якщо я тут на день?)і так потім через площу, через міст з засохлим каналом по Шевченковій вийшов на вокзал.
    [​IMG]
    Дуже допомогав атлас, з яким я вже проходив західну Україну, бо містить ще план обласних міст.
    [​IMG]
    Спізнився на харківський дизіль, тому пішов блукати містом. Сів у тролейбус номер три і доїхав аж за річку Псел)) через центр, де починається сквер.
    Далі, сказали, що нема чого дивитися, тому перейшов назад Псел і заглянув на міський пляж.
    Мда... Треба безхатченку доплатити за те, що слідкує за порядком. А якщо платити хоч 500 гривень, то і туалет приведе у порядок. (Я біля заправки прибрав і повісив туалетний папір. Нехай комусь допоможе...).
    Освіжився і помандрував далі. Якість знімків не ахті, бо ще й проти сонця на заході..
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]
    Зайшов до української книгарні. Цікава і дорога книга там. "Альтернативная біографія Ісуса Христа". Достатньо прочитати анотацію і порівняти своє.... Ісуса в родині вважали психічнохворим. Ніхто йому не вірив...
    Але ж і справді, ніхто йому не вірив, аж поки він не воскрес. А зараз багато вірують у нього? Тому і відношення Ісуса до своєї матері неоднозначне по біблії, і тільки більшість родичів дальніх пішли за ним, бо хоч щось знали про нього - а чужі не вірили йому... Ну десь так і є...
    Не купив - бо дорого і в поході витреться дуже.
    По скверу пішов вниз. Людей - море.... Коли хто працює????
    Тут я був спантеличений і розсміявся. Прошу вибачення, але жінки в Сумах моцні такі нижче поясу, а чоловіки худорляві, наче їх не кормлять. У порівнянні з Галичем - там якісь дрібні дівчата... Подумав, що всі красуні виїхали на заробітки((
    Треба проводити схрещування )
    Ну, то ладно.... дійшов до центру. Питаю, де зупиняється тролейбус номер третій до залізничного, бо я на ньому тут проїзджав вдень?
    Нарвався....
    Облаяли, що я тупий і тут ніколи той тролейбус не ходив і не буде ходити...
    Ну то ладно, чого так нервувати?
    Взяв кавуна і пригощав усіх, хто йшов повз мене. І так дістався вечірніми Сумами парком над каналом до вокзалу.
     
    Останнє редагування: 19 лис 2018
  2. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Нічка була холодна, але у мене тепла куртка, сапожки з чунями, шапка.
    Сиджу у чотиримістному кріслі під сходами. Адва крісла вільні і молодик ще сидить, років до 30. Куняю собі, але чую шаркання.... підходить бабуся стара з палочками і хоче сісти в крісла. Той молодик каже, що крісла зайняті.... Зараз прийде... То я встав і запропонував сісти. Нічого такого... але кому ми потрібні тоді взагалі, якщо не поважаємо ні старість, ні своїх вчителів?
    Вранці засняв план дизелів на Харків через Люботин та Ізюм.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Потім полював на білку в привокзальному парку.
    [​IMG]
    Правда, там стояли якісь мужики...
    [​IMG]
    Кажуть, що партизани, а так і не скажеш...
    [​IMG]
    Пройшовся по іншій паралельній вулиці до каналу. А там мост перекрили для його ремонту. Тролейбуси пустили через центр... Упс... А мене облаяли минулого дня, що тут не може той тролейбус їхати.(
    [​IMG]
    "Прошвирнувся" по євроринку з товарами радянського виробництва. Тобто, по барахолці. Так, направо від перегородження мосту.
    Дивно так. Товари не ношені, але радянські - неначе готувалися зарання до того, що їх чекало у майбутньому))
    Наче на кінець 80-х перестрибнув. А потім назад, у дійсність, а потім ще назад, у далеке минуле.... ну, поїхав дизелем до Максимівки, щоб провідати Григорія Сковороду у СковородИнці. А то писати про нього - це одне, а побувати у нього в гостях - то інше. Правда ж?
     
    Останнє редагування: 20 лис 2018
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Максимівка...
    Поворот у минуле.
    [​IMG]
    Дорога десь із 10 км. Майже пряма. Йти можна, тільки краще завчасно зійти з неї, коли чуєш дике ревіння скажених іномарок. Всі кудись женуться, ніхто не підбере. Тут взагалі поблизу немає села якогось за 5-8 км... газ добувають, але туди краще не соватись. Приватна територія! А то все соняшник чорний, зелена соя, стерня пшенична і лісополоса вздовж дороги.
    Переночував біля дороги і вранці останній ривок до Сковородинки.
    Зняв план садиби.
    1) вхід, капличка, садиба, старий хлів
    [​IMG]
    2)Криниця, джерело, дуб
    [​IMG]
    3) статуї, аморфи, абстракти, могила N1
    [​IMG]
    4) пам'ятник, мост, брама головна, могила N2
    [​IMG]
     
  4. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Знайшов в інтернеті повну схему садиби непоганої якості.
    [​IMG]
    Де головний вхід, а де чорний - не зрозумів. Але яка різниця?
    Зайшов, звідки йшов. З заходу - на карті знизу.
    Будинок, в якому зараз музей. Темно і треба платити за фото. Нічого не знімав. Вхід 20 грн.
    [​IMG]
    Дошка на вході
    [​IMG]
    А ні, зняв карту його мандрів.
    [​IMG]
    Стара клуня за музеєм якогось 18 чи 19 століття...
    [​IMG]
    Перед музеєм на дошці залишив автограф.
    [​IMG]
     
  5. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    По цетральній алеї до будинку на деревах вислови філософа.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ну, йдемо далі.
    Криничка. Зачинена, але джерело пробивається в стороні. Смачна вода.
    [​IMG]

    Багато лісового хмизу, повалених дерев.
    Ще криничка...
    Муляж...
    [​IMG]
    Дістався до ставка. Вода трохи зелена, а так тиша....
    [​IMG]
    Дуб, під яким працював Григорій.
    [​IMG]
    Ч/б варіант.
    [​IMG]
     
  7. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Алея абстрактів і аморфів починалася з площадки з мапою України. Із Рівного до місцезнаходження якихось шість великих кроків, алежто майже 700 км. Шкода, що на сонці майже не видно мапи на фото, та ще й переснятого. Знімав з лавочки....
    [​IMG]
    Тому знайшов в інтернеті ті аморфні та абстрактні скульптури.
    [​IMG]
    Десь поряд була могила N1, але я пішов до другої через мост.
    Колись був там такий пам'ятник
    [​IMG]
    На фото чітко видно моста через глубокий яр.
    А це сьогоднішне
    [​IMG]
    Плита з підписом накрита скляним саркофагом. Плита аже тріснута. Навіяло вірша...
    Наївся усіляких плодів з садку Сковороди і пішов назад, до залізниці.
    Пішов іншою дорогою, через поля і озеро. Покупався... в спеку - те, що треба. Але багато дерев та плавунів під водою - треба бути обережним.
    [​IMG]
    Чітко розрахував прихід на ст.Макстмівка, але пройшов мимо неї на 150 метрів, бо нормального вказівника немає від шосе. Коли добіг назад, то майже дизель під'їхав і я рушив на Харків.
     
  8. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Поїхали...
    Підходить кондуктор і запитує все: вам до Люботина чи там ще куди?
    Відчуваю підвох якийсь... Кажу: до кінця...
    Не прогадав.
    Щось у них там на УЗ проблема з доставкою людей у Харків. Десь у Манченках вони самі не знають - чи то буде пересадка на щось інше чи цим поїдемо далі, а ще в якісь дні ходть у Люботин, а якісь ні...
    Повний абзац. Люди в істериці бігають по вагону і роблять прогнози. А радіо мовчить.
    Нарешті, через 15 хвилин поїхали далі без пересадки прямо на Харків.
    Натовп вивалив на перон і посунувся через вертушку до міста.
    Звісно, куди ж без крику та матюків?
    Проходить стара жінка. Назустріч через вертушку пре інша баба і посилає всіх на хутір... Відштовпхнула жінку, а син старої дав їй копняка. Та його послала. Потім щось розговорився з тим чоловіком і питаю: нащо ж ви ту вдарили, бо ви не кращі стали за неї? Тим паче ви чоловік і б'єте жінку?
    - Хай не чіпає мою матір!
    Воно- то так, мабуть інакше не вийде на сьогодення... (
    А можна зробити так, щоб люди не були поставлені в позу хамів... Мабуть, це комусь треба.
     
    Останнє редагування: 22 лис 2018
  9. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    На трамваї доїхав до вокзалу Харків-Левада взнати розклади на Ізюм, заодно подивився на місто з екскурсним супроводом містян. Ночувати відправився на пасажирський вокзал. Правда було піздно, тому прийшлося пішки добиратися через маршала Конева, жовтневу революцію чи там москальську якусь... "Ночньіе города...."
    [​IMG]
    Добре, що не дуже холодно було, але ніч є ніч, і прийшлося вдягати теплі речі.
    Наступний день присвятив Харкові.
    Відвідав храми, монастирі, помився на водяних терасах, проїхався на метро до бібліотеки (але виявився вихідний день), трохи пожив в Макдональді, чим визвав інтерес охорони (зарядка мобілки та камери, туалет, і ... ну пару раз забрав залишки води , як півгодини простояло без господаря :mda:... а що , за все треба платити:dntknw: , ну і там ще дещо, але то далі.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 1 гру 2018
  10. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Харків (продовження)
    Монастир на майдані Незалежності
    [​IMG]

    [​IMG]
    На майдані
    [​IMG]
    Сидів біля фонтану і насолоджувався яблуками із саду Сковороди, а також спостерігав за молодою парою, явно не із спального району.
    Він за щось відчитував дівчину, а та мовчки слухала, іноді щось спокійно відповідаючи. Честно кажучи, його тон мені не сподобався.... тому півгодини чекав на те, що вона йому відповість взаємно. Але ні... Якто в пісні... "Мне б такую...." Згадалася своя колишня: дев'ять раз сказав - замовкни..., а вона дев'ять разів відповіла: Не замовкну!
    Хай Бог милує від таких...
    [​IMG]

    [​IMG]
    Ну, досить з мене Харкова!
    Ще раз переночував на вокзалі, тепер в залі підвищенного комфорту )), бо купив квитка на нічний дизіль до Ізюма.
     
  11. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Мав багатий вибір в харківській області пройтися по цікавих містах - наприклад Бірки (де колись поїзд з російським імператором Олександром ІІІ отримав "крушеніє", або інші. Та мене тягло вперед, на Святогірськ!)
    Вранці вже був під Ізюмом. Вірніше, скоріше в Пісках, бо до Ізюма ще треба було тельопати в інший бік чи навпаки...?
    В Харкові прочув про ікону Піщаницької Богоматері, тому і з нагоди свята Маковея вирішив провідати ту обітель і подивитися, як святкують.
    Про історію ікони краще тут , але тим, хто вміє дивитися і слухати. Особливо видокрай на Ізюм з гори Кам'янець, де я ночував наступного дня після Песків.

    Свято- Вознесенський кафедральний собор, де зберігається ікона.
    [​IMG]
    Гарно відслужили. Добре співали і святили квіти, мак і мед.
    Попросив отця допомогти в дорогу поломнику.
    Сказав, що їм самім не дають зарплату.
    Але ж хліба і до хліба можуть дати в дорогу?
    Не відмовили. Мав щось на дорогу.
    Сходив на джерело " Кириченкова криниця". Храм і купіль.
    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]
    Настала така спека, що ну-ну... у одного продавця впав кавун і розбився. Купив за 15 грн 5 кг. Відпочив в якомусь садку закинутому до 17-ї і рушив на Ізюм.
     
    Останнє редагування: 1 гру 2018
  12. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ізюм.
    Колись я вчився в Комунарську з Ігорем із Ізюма. Був у нього в гостях в Волгодонську у 2000 році на АЕС. Не застав друга - десь поїхав, тільки його батьків і дружину. Ось і побачив його місто. Нічого, зійде... мабуть в історії грав визначну роль в оборонній стратегії будь-якої держави, що володіла горою над містом та навкруги.
    [​IMG]
    То такі плакати на зупинках. До того моста не добрався, бо десь в стороні від мого шляху.
    А взагалі від Харкова до Святогірська отакий шлях: до Ізюма на дизелі, а там пішки.
    [​IMG]
    "Скромненько так, без ізлішеств..."
    [​IMG]
     
  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    цікава розповідь, чи можна трохи детальніше про сад...

    які там плодові дерева?
    вони старі кількасотрічні чи відносно молоді?
    наскільки відрізняється смак плодів від магазинних?
     
  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Сад біля самої садиби не молодий та я не дуже гуляв там, бо ще на поїзд треба було встигнути, в основному від моста до дуба. Яблуні років по 40 мабуть , а алича не більше. В основному аличу їв, бо достигла. Мав в сумці декілька якихось дичок - по дорозі з Максимівки назбирав. Яблука дуже тверді, кислуваті і не породисті, не для магазину, але відібрав трохи солодших, той їв у Харкові, бо грошей мало було - старався не об'їдатися) За аморфними скульптурами наче є садок і молоді дерева, але не дуже звертав увагу тоді.
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ясно, дякую
     
  16. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Піднявся до ..... середини гориКрем'янець. Вигляд вниз.
    [​IMG]
    Ізюмським чорнобильцям
    [​IMG]
    [​IMG]
    Звідси по щебню верх
    [​IMG]
    Вище починається меморіальний комплекс
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Вид на Ізюм з меморіала
    [​IMG]

    Треба сходити на пагорб слави в Рівному і в Сосонки, де нацисти постріляли євреїв.
     
  17. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ну, ось, дістався вершини гори.
    Головний мемориальний пам'ятник
    [​IMG]
    [​IMG]
    Братська могила? Чи знак? Не пам'ятаю(
    [​IMG]

    Ідоли чи інопланетяне?
    [​IMG]
    [​IMG]
    Кому що))
    [​IMG]

    Проти сонця
    [​IMG]
    Трішечки прапора підмалював )
    [​IMG]
     
  18. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    У охоронника більше взнав про дорогу, але пішов не тудою, як сказав.
    А на Кам'янку через отель
    [​IMG]

    [​IMG]
    Якась дрібна зміючка втікала під камінь.
    [​IMG]
    Десь на сході виднілося щось позолочене, але ніхто не підтвердив, що то Святогірськ
    [​IMG]
    Але треба будо перепочити та добре виспатися перед великим переходом.
    Тому прийняв рішення ночувати на горі. Вже.
    Поки обдивився та вибрав місце, то вже й вечоріти починало.
    [​IMG]
    Як вмостився з видом на захід, то вже й сонце зайшло і місяць збирався.
    [​IMG]

    [​IMG]
    Тут мене і зморило від усього... :lazy: і небо мене охороняло.
     
  19. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ранок. Тиша... не те, що вчора ввечері робилося на горі. Візги, крики, музика і цаіркуни до опівночі.
    Пагорби і крутосхили гори.
    [​IMG]
    Ізюм біля Сіверського Донця.
    Старі міста і особливо фортеці на горах - це щось незабутнє... Кременець, Галич, Хрещатик, Уніас... Сама моцна гора, то напевно буде в Святогірську, біля скіта І Артема, з шаленим краєвидом і красою.
    [​IMG]
    Хрест наді мною...
    [​IMG]
    Торгівельний центр на виїзді з Ізюму
    [​IMG]
    Банер з запрошенням до святої води та ікони
    [​IMG]
    Для мене на прощання, для когось - привітання))
    [​IMG]
    Ще стільки дороги попереду, хоч би встигнути...
     
  20. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Прискореним маршем з піснею вирушив на Кам'янку.
    Тут я із лісу вийшов....
    І пам'ятник бачу.
    [​IMG]
    Об'єднаний радянський мемориал загиблим червоноармійцям громадянської від Деникіна та у вітчизняноій війні від гітлерівців.
    Блок-пост і розвилка на Комишуваху )) Та ще й Велику!!!
    Осередок буддистів, чи що?
    [​IMG]
    Гарна траса. Марширував як на параді, але збавляв оберти перед машинами, а то ще подумають, що до сепарів йду.
    Добре позагоряв, аж підсмажився зі шкоринкою)) Потім це допомогло на морі - не обгорів.
    Горшки продають.
    До
    [​IMG]
    І після...
    [​IMG]
    Тінь свою зняв. Нагадала трансформера.
    [​IMG]
    Вирішив зійти з траси і йти степом слобожанським.
    [​IMG]
    Вийшов на краєвид із Кам'янкою.
    [​IMG]
    Дійшов до середини і від магазинів наліво до школи і бібліотеки, хотів інтернета. Замість цього відпочив і рушив парелельно трасі сільським шляхом. З видом назад. Та й вперед таке саме. Однообразіє....
    [​IMG]
    Це дало можливість скоротити шлях до Сухої Кам'янки до 2-3 км.
    Але попереду стирчала гора і на неї наче вела дорога. Щось у мене виникла підозра, що мені прийдеться долати ту гору... а до неї ще долину.
    [​IMG]
    Передчуття мене не підвело...(
    Взагалі мені смішно було бачити, як люди реагували на мої запитання - як пройти туди й туди-то.... Не переляк був в їх очах, але більше розгубленість з недовірою. Та вказували шлях, як взнавали, звідки я прийшов.
     
    Останнє редагування: 6 гру 2018
а де твій аватар? :)