Філософ Ніцше

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем paschenkomax, 1 лип 2007.

  1. paschenkomax

    paschenkomax миється в бані

    Ваше ставлення до його вчення, вклад Ніцше в науку і нашу свідомість
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Філософ Ніцше

    чим ближче до ніцше — тим далі від Бога...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Окультист

    Окультист Well-Known Member

    Ніцше - досить цікава і неординарна особистість, його можна сприймати по - різному, але, на мою думку, він не пропагував нічого такого, що могло б принести зло. Закидають те, що Адольф Гітлер взяв його ідеологію, як підґрунтя для своєї системи ідей, але це ще далеко не значить, що Ніцше був нацистом, кожен трактує його слова на власний розсуд і чіпляється за назви його творів. Він, загалом, спонукав людину до самовдосконалення, звичайно, були і негативні моменти в його творах, але загалом, його ідеї не правильно зрозуміли. Він був предтечею великих змін, які таки і відбулися згодом, його філософія була ознакою того, що назрів конфлікт, досягнута критична маса і суспільство потребує чогось кардинально новго, на жаль, те нове згодом побачили в нацизмі.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    я люблю його творчість, вважаю його реалістом і трошки ідеалістом
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Adriasia

    Adriasia Well-Known Member

    Років сім тому трапилася мені в руки гарна книжечка Даніеля Галеві "Життя Фрідріха Ніцше", більш вичерпної інформації про нього не зустрічала.
    Безумовно, що Ніцше, як автор і як епатажна особистість привертає до себе чимало уваги. А чого варта його заявка про відсутність Бога? Хоча саме Ніцше і сказав: "У Бога також є своє пекло, - це його любов до людей"
    Загалом я бачу Ніцше, як геніального автора якого читаю і яким захоплююся з років так 14-ти. Але дорого він заплатив за свою генальність. 10-ть останніх років свого життя Ніцше провів у божевільні. Можливо далися взнаки його хвороби, а можливо таким чином Бог хотів йому показати, що не варто Його гнівити.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Окультист

    Окультист Well-Known Member

    Я не сприймаю позицію, коли Бога наділяють такими рисами, як гнів, кара за щось, чи взагалі будь - якою злою рисою. Такими рисами ще в древній Греції наділяли богів. Бог (Абсолют) - абсолютна любов, він готовий прийняти будь - яку людину і вислухати її молитву, головне - щоб людина бажала виправитися. Ніцше хворів ще з раннього дитинства, його хвороба просто почала прогресувати у більш зрілому віці, навпаки, коли він писав свої твори, то його фізичний стан покращувався, а коли його критикували і насміхалися над ним, то спостерігалося погіршення, йому навіть приписували нейросифіліс http://www.msvitu.lviv.ua/journal/PDF/23_2/129_135.pdf, але це не підтвердилося. Бог не потребує нашої віри, навіть сам атеїзм, противником якого я є, це ще не є погане явище, якщо людина залишається людиною, а не перетворюється на істосту, що прагне задовольнити лише свої матеріальні потреби. Наша віра необхідна нам самим, а не Абсолютові, нам буде зле, якщо ми будемо робити зле комусь, все просто повернеться до нас, Бог це не є тиран, який сидить на небі і прагне поклоніння та віри, саме це, на мою думку. намагався довести у своєму творі "Антихрист" Ніцше.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Lents

    Lents Well-Known Member

    Як же тоді Бог ставиться до гріха по-вашому? Як Він має його знищити?
    Хоча не з цього все починати треба. Я взагалі не знаю у що ж ви вірите, якщо не в Біблію.
     
  8. Юліан

    Юліан Active Member

    не знаю, як Бог ставиться до гріха :dntknw: Але, видається мені, що ніцшевська "вища людина" - це власне людина, яка сама може "творити своє добро і своє зло", а отже і сама вирішувати, що є гріхом, а що гріхом не є. Не тому що це десь написано, а тому що це її власні вивірені переконання.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Окультист

    Окультист Well-Known Member

    У чому був гріх Ніцше? У тому, що він не вірив в Бога (хоч і на рахунок цього не можна бути впевненим)? У моєму розумінні гріх - це помилка, якої допускається людина на своєму життєвому шляху, помилка, яка приносить шкоду іншим людям, чи здоров'ю і життю самої людини (хоча в даному випадку не завжди так), помилка, яка, якщо узагальнити, тягне за собою те, що її наслідки бумерангом вдарять по тому, хто її допустився. А яку шкоду приніс Ніцше? Те, що його погляди неправильно потрактували, то це не його вина. Знову можна простежити у Вашому дописі наділення Бога антропоморфними рисами - він прагне віри у своє існування, поклоніння і служіння, та не потрібно Абсолютові, який був до початку існування Всесвіту, віра обмежених істот. Ця віра потрібна нам. Якщо людина не буде вірити в Бога, але буде мати стрижень, сформований з моральних норм, якщо вона живе за принципом - "люби ближнього свого, як самого себе", то хіба Бог покарає її за те, що вона не вірить в нього? Я думаю, що манія величі йому не притаманна:) А відносно Біблії, то вона є джрелом інформації, що пояснює принципи світобудови, але її потрібно ще й розуміти і усвідомлювати те, що її писали люди, які могли перекрути відоме їм, чи просто помилитися, а потім її редагували Вселенські собори і т.д. Для мене це джерело також і езотеричних знань, як і апокрифічні твори, книга, що тісно пов'язана із Кабалою.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Lents

    Lents Well-Known Member

    От бачите, у кожного може бути своє розуміння гріха і що далі? Має бути щось одне істинне і християни вірять, що істина в Слові Божому. А Біблія говорить, що гріх це не тільки те, що ви написали. Він набагато глобальніший. Може успадковуватись, шкодити непричетним. Через перший гріх постраждало все творіння - і земля, і тварини.
    Гріх - це те, що не подобається Богу. Ми можемо лише знати, що є поганим для людей (і то все спірне і відносне), а що не подобається Богу ми можемо знати лише з Його Слова - Біблії.
     
  11. Окультист

    Окультист Well-Known Member

    Біблія - творіння рук людських, це не є істина в останній інстанції. Книги Старого Заповіту писалися з XIII до IV ст. до н.е. На них накладений відбиток політичної і суспільної ситуації тих часів. Цікавим буде і наступне: "Считается, что канонические книги Ветхого Завета были собраны воедино «богодухновенным» писателем, книжником Ездрой, жившим приблизительно за 450 лет до н. э., а оба Завета были впервые сведены в каноническую форму на соборе, который состоялся в Карфагене в 397 г. (по другим источникам, Лаодикийским собором 363 г.). Документов этих соборов не сохранилось, но доподлинно известно, что уже в V веке Библия делилась на Ветхий и Новый Завет.
    Первый, документально подтверждённый канон установлен лишь со времени нового Тридентского собора, созванного во время Реформации в 1545 году и длившегося до 1563 года. По распоряжению этого собора была уничтожена масса книг, признанных апокрифическими, в частности, «Летописи о царях иудейских и израильских»." Люди її писали, перекладали і редагували, вилучали те, що їм не підходило. Це не применшує ролі Біблії, як джерела знань, але це не об'єкт, що дає відповіді на всі питтання і несе істину. Якщо б на якомусь соборі було признано "не канонічність" твердження про непорочне зачаття чи воскресіння, то ми б зараз цих подій не згадували навіть. Все відносно:) Те, що не подобається Богові - це те, що не подобалося тим людям, що писали Біблію, на це вплинула і тодішня суспільно - політична ситуація.
     
    Останнє редагування: 26 гру 2008
    • Подобається Подобається x 3
  12. Lents

    Lents Well-Known Member

    В Біблії є багато речей, які люди би не написали. Це і пророцтва, і неприглядні історії з життя отців, і Слова Божі, які не залежать від суспільно-політичних ситуацій в усі часи. В ній є краса, яку в цьому світі не побачиш.
    Повертаючись до Ніцше можна сказати, що його твердження про те, що людина кожну секунду робить вільний вибір - це думка християнська. Бог хоче вільної любові від людини. Він і зло не знищує з поваги до нашого вільного вибору.
     
  13. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    ніцше збожеволів....
    божевілля -- від слів "вільний від Бога", божевільний.
     
  14. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Lents,люди ще не таке пишуть
    міфів, легенд, пророцтв є набагато більше, не лише ті, що в Біблії
    і краса є в інших давніх творах
    дивно ви розмірковуєте :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Lents

    Lents Well-Known Member

    Є цілі томи про істинність Біблії, я не можу розвертати тут апологетику. Пророцтва я мала на увазі ті, що вже справдилися, а були записані перед тим. У Біблії нема міфів і легенд, там є історії (ну і притчі, вірші).
    Краса є і в інших творах, може комусь вони варнтіші, а для мене дивнішої книги, як Біблія нема. Згідна, що це не аргумент - на вкус и на цвет...

    Мене, в свою чергу, дивують люди, які шукають Бога відкидаючи Його.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    Бог не карає,людина сама себе карає,відступаючи від Бога і заповідей. Вірити треба в Бога промисел Божий
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    є цілі томи про істинність інших святих книг, що з того? :)
    ------------------------------
    ви суперечите самі собі в бажанні здаватися толерантними
    з одного боку говорите про свободу совісті, а з іншого відчувається осуд
    ну не бачу, я в ваших дописах поваги до людей з іншими поглядами :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    http://www.pravoslavie.ru/answers/6698.htm
     
  19. Lents

    Lents Well-Known Member

    Вибачте, але мене іноді справді заносить. Хочеться, щоб усі вірили як я. І я не розумію чому їм це закрито. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Ніцше казав: "християнство багато обіцяє і нічого не дає, будизм багато дає і нічого не обіцяє" і обидві релігї називав релігіями декаденсу
    дійсно в наших церквах люди поводяться так ніби вони в траурі
    таке враження, що християнину не пасує радіти життю...

    а стаття... це одна з думок про його творчість і про нього самого
    не розумію чому християни постійно шукають ворогів
    чуть що і вже їх релігійні почуття ображені, чуть що і вже вбачаються зазіхання на їх переконання
    та заспокойтеся, іноді люди просто шукають відповіді на свої питання, будучи при цьому релігійно толерантними

    я в чомусь в своїх дописах нікого не осуджую за вірування чи не вірування чи переконання :nea:

    я читала Ніцше кілька років тому, студенткою
    всього не пам*ятаю, загальне враження - він закликав людей до вдосконалення
    також мушу сказати, що не зі всім згідна, але я всю інформацію сприймаю критично, так само і погляди Ніцше
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)