Естонія

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Radistka, 10 сер 2010.

  1. Radistka

    Radistka Rändaj

    Планую незабаром поїздку до Естонії.
    Може хтось з шановного форумного паньства там жив-живе-працює?
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Gron

    Gron тафгай

    Маю хресницю яка закінчила Туртуський універ, та продовжила ем-бі-ей освіту в Таллінні.
    Зараз в Одесі, через декілька днів їде в Гьотеборг працювати.
    Питайте в пп що потрібно.
    Якщо просто відпочити, то моїх знань теж вистачить.
     
    • Подобається Подобається x 8
  3. Shine

    Shine Well-Known Member

    Якщо любите старовинні містечка з вузенькими і затишними вуличками, замки і фортеці з історією сотень літ, чудово збережені, пляжі і море зовсім не такі, як в Турції чи Єгипті, і по своєму прекрасні, а головне спокійні, врівноважені люди - Вам сподобається ця маленька, казкова країна;)
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Читав колись статейку про Талін http://www.vokrugsveta.ru/vs/article/722/ . Може зацікавить. Але то так - особисті враження одного росіянина
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Radistka

    Radistka Rändaj

    Гарна стаття - з душею написана :good: А я їду в Тарту.
    У мене склалося враження, що у Таллінні як у Львові - завжди дощ, і якась непроста політика місцевих з немісцевими :).
     
  6. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Ну як сказати "непроста" - стандартна політика прибалтійських держав до нащадків асвабадітєлєй, які себе поводять як усюди...
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Radistka

    Radistka Rändaj

    То російською там краще не розмовляти?
     
  8. - разговаривайте смело, только каждую фразу начинайте: "извините, я украинка, не успела выучить эстонский из уважения к Вам, приходится обращаться к Вам по-русски, хоть самой неприятно..." - и дело в шляпе! Вам улыбнутся и даже, может быть, покажут дорогу туда, куда Вам нужно. Но лучше по-английски (чтобы с местными "русскими" казуса не вышло, они там попричёсаннее тутошних, с непривычки перепутаете ещё ;)).
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Radistka

    Radistka Rändaj

    Большое спасибо, ой соррі ... :scratch_one-s_head: .. дуже дякую ... то бышь, Thank you very much!! :)
     
    Останнє редагування: 11 сер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  10. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Наскільки я знаю - в Тарту дуже великий відсоток російськомовного населення. А в Ризі взагалі не так то й часто латвійську мову на вулиці почуєш.
    Пригадую один випадок з власного досвіду - десь на початку 90-их був у Ризі. Час був усюди скрутний. І кожна республіка захищала свій ринок як могла. У нас якісь талони були, купони. Подібні талони були і в Латвії. Ми були разом з однокласником. Він говорив усюди російською, а я - українською. І в принципі розуміли. А коли ми обидва купили щось у магазині, то його з російською змусили вернутися і віддати товар, бо у нього не було талона, а я, розмовляючи українською, пройшов без перешкод :)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  11. Radistka

    Radistka Rändaj

    Ну ... тепер я сама можу вам про Естонію розказати трохи.
    Звертайтеся :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Найкращий досвід - здобутий самим.
    Ви хоч скажіть, наскільки допомогла та інформація, яку дали і наскільки вона співпадає з реальністю :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Shine

    Shine Well-Known Member

    Я б з задоволенням послухала Ваші враження. Естонія - країна, яка мені дуже близька. І мені цікава кожна думка.
     
  14. Radistka

    Radistka Rändaj

    Не знаю з чого почати.
    Я тут другий тиждень і тільки почала оговтуватися від бюрократичної біганини.

    Загальне враження - мені тут подобається.

    Почну з "мовного питання". :) По приїзді я і наміру не мала спілкуватися тут російською - в Європу ж їду :mocking:. Зверталася англійською - спочатку їхнє "Tere" і "Do you speak ..." - розуміють. Потім запитувала якою мовою вам краще розмовляти - багато каже російською. Але говорять вони так російською як наші англійською. На вулицях, в універі дуже часто можна почути російську. У жодні неприємні ситуації з мовою не попадала - базові "дякую", "прошу", "до побачення" вивчила в Україні. У принципі у мене питання порозумітися не стоїть - вчу естонську. Складно.

    Допомогла мені інформація від Gron-a. Користуючись нагодою - спасибі велике!!! :preved:

    Багато в інтернеті невірно пишуть про Естонію. Я наприклад начиталася, що тут рідко усміхаються, всі собі на умі, такі мовчазні, строгі, боронь боже за руку вітатися, в душу лізти. А виявилось люди як люди. Культура правда на високому рівні, а в душу таки не лізуть - і оце мені ой як нравицця!!

    Дуже мені сподобалася погода. Я зрозуміла що означає "мякий клімат". Це коли при +2 одягаєш на футболку куртку і йдеш на роботу і тобі не зимно.

    Місто дуже гарне, але за Львовом сумую :sad:
     
    • Подобається Подобається x 9
  15. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Як там транспорт налагоджений? Централізовано і чи є нові автобуси, трамваї...?
    Ходять по графіку?
    П.С. В якому місті там проживаєте? :)

    ---------- Додано в 16:38 ---------- Попередній допис був написаний в 16:37 ----------

    Побачив Тарту... Далеко від столиці?
     
  16. Radistka

    Radistka Rändaj



    Автобуси ходять нові, такі :sorry: ... такі як по Європі :dntknw:. Точно по графіку. Один раз їздила на другий берег ріки по справах, так назад пішки прийшла :mocking: Відстані тут не великі. А робота у мене 5 хв від житла, а житло практично у центрі міста.

    Від Тарту до Таллінна 164 км. Тут все маленьке але "удаленьке" :good:
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ще питанячко про продукти. Як вони вам на смак і які ціни (сподіваюся переводили на гривні для порівняння). Бо кажуть постійно, що жити стало важче при вступі в ЄС. Наскільки це правда?
     
  18. Radistka

    Radistka Rändaj

    Ось чек перед мною: 6 яєць 11 грн, кіло помідорів 32 грн., кіло яблук 10 грн, літровий пакет соку 12 грн, хліб 7 грн. Але мої чеки не показові :) Тут багато готового продають - салати, обіди, все запаковане і свіже - люди купують. Нема так як в нас в Арсені величезних кіпців картоплі - їж народ бульбу і будь здоров.

    А звісно люди жаліються. І в Німеччині жалілися в кінці 90-их, і в Польщі жалілися в 2006, і в Чехії, і де я не була скрізь люди переживають.

    Я правда не цілком добре орієнтуюся в ситуації, не прожила тут досить щоб робити якісь глобальні висновки.

    Але знаєте яка основна проблема тут у студентів - parking!
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Гм, свіже? Я в Празі до відділу "салати на вагу" навіть не підходжу. Абсолютно несмачно і так залито оцтом (щоб свіжість зберігало), що не можливо їсти
     
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Дивно; пиво студентам пити можна за кермом? :)
    Студенти, як правило не на авто :dntknw: (суджу по львівських університетах...)
     
а де твій аватар? :)