ДВОМОВНІСТЬ

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Даяна, 18 лют 2010.

?

Чи запровадить Янукович двомовність?

  1. ТАК

    46 голосів
    25,7%
  2. НІ

    133 голосів
    74,3%
Статус теми:
Закрита.
  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Скільки можна дивуватись і крутити головою над отим "не можуть"?

    Не "не можуть", а не хочуть. Тупо не хочуть признати, пережити той факт, що російська може бути на другому місці після української.

    Сам оцей факт спричиняє москалям глубокий душевний дискомфорт і підвищене виділення жовчі.
     
    • Подобається Подобається x 10
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Ось в Латвії росіяни (серйозні, не перекотиполе) швиденько вивчили державну мову. Кажуть, там "місцеві" росіяни тримають більшу частку бізнесу. І на здоров"я. Є правила, є росіяни, які хочуть грати за правилами. І всім це на користь.
     
    • Подобається Подобається x 11
  3. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Не по наслышке знаю о жизни в Латвии. Это правда.
     
    • Подобається Подобається x 6
  4. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ну бо вони є.

    А в нас все стараються когось "не образити".
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Мне издалека многого не видно, конечно, но почему-то думаю, что вы просто преувеличиваете проблему. Да и есть ли проблема? Выучить язык, живя среди его носителей - не проблема, а думать на родном ни одно правительство мне не запретит. Окружающих надо просто уважать и ответят тебе в большинстве случаев тем же. Что до уродов - они интернациональны.
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я? Я розмовляю пристойно чотирма мовами.
    А це до тих, хто ніяк не може його вивчити і кричить, що їх примушують думати на нерідній...
     
    • Подобається Подобається x 8
  7. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Вы знаете, даже не сомневался. Другой язык - другой мир. Я читаю один латышский форум - всё иное. Что едино - общечеловеческие ценности.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. LANA

    LANA Well-Known Member

    А мы на первое место и не претендуем. Вопрос стоит о втором гос языке как о языке миллионов этнических граждан.
     
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    В Латвії російськомовних також приблизно 40 відсотків...
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    То ТАК, думати їх не заставиш...
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    І під час сексу також? :)

    Люди вперто не хочуть зрозуміти, що за наявності двох державних мов кожний держслужбовець, лікар, продавець, касир, залізничник.... мусить володіти двома мовами.
    А оті "незнайки" - самі себе заганяють у такий статус, який апріорі передбачає обмеження сфер їхнього функціонування.
    Хто таких візьме не роботу (окрім їм же подібним у локальному кутку)?

    Я нещодавно писав, як у 1996 взяли сумісником молодого майора зв"язку, білоруса. Він вважав, що все розуміє українською, поки нас не відрядили до Львова. Літній інженер прочитав нам досить об"ємну лекцію (з фахової дисципліни), після чого майор, повернувшись до Києва, швиденько схопив підручники своїх дітей, купив диски лінгвокурсу і ... через кілька років зайняв досить круту державну посаду.
    Досі вдячний тому львів"янину за лекцію, яка спонукала його вчити мову.
     
    • Подобається Подобається x 8
  12. Radvan

    Radvan Well-Known Member

    А що це за такі етнічєскіє гражданє?:)
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    http://news.bigmir.net/ukraine/256694/?p=3&sort=DESC
    "В Донецке на конкурсе чтецов памяти Тараса Шевченко победил Осикойя Айо из Нигерии.
    Как сообщили в Донецком национальном техническом университете, студент факультета компьютерных наук и технологий Осикойя Айо (Нигерия) представлял вуз на традиционном областном конкурсе чтецов, посвященном памяти Тараса Шевченко."

    :)) м... спешл фром Азаров :)

    ---------- Додано в 16:32 ---------- Попередній допис був написаний в 16:30 ----------

    повірте мені, як людині, що має родичів у Латвії: там багато українців, які ще в часи Союзу туди потрапили. Так що формально вони російськомовні, але далеко не росіяни.
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    "Сідай, сину. Бачу, що ти не москаль!" (С)
     
    • Подобається Подобається x 4
  15. - это как? :))) Ещё бы добавить "... скорiше навпаки!" :haha:
     
  16. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 9
  17. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Це просто таємниця людської природи... Працював я в Таджикистані. Зі мною працював дитячий лікар, таджик на імя Тагай. Був в Харкові на курсах підвищення кваліфікації. За пів року міг скласти на українській досить таки багато речень.. Далі ще цікавіше. Працював в Загорську за Москвою. Мої зубні техніки відпочивали в Трускавці і Львові. Навчилися уйму українських слів. Тож цікаво, не згадуючи про Харків, в тому ж Львові чи Трускавці вже третє-четверте покоління асфабадітілєй не може зварганити простенького речення по-українськи. Що це? Якісь природні аномалії? Чи простий шовінізм?
     
    • Подобається Подобається x 9
  18. Yarema

    Yarema Дуже важлива персона

    Латиською мовою?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Коли москалі кажуть, що їм потрібна друга державна мова - не обманюйтеся!

    Вони насправді кажуть, що їм потрібна інша державна мова!...

     
    • Подобається Подобається x 8
  20. Rozenkranz

    Rozenkranz Well-Known Member

    Наверное так же как вы его равным украинскому ?
    Говорят люди которые принципиально против русского языка как государственного.

    Я сейчас даже не говорю о паранойи обвинений, хорошо, пусть будет так как говорите вы. Но в таком случае даже так, чем вы отличаетесь от тех людей которых обвиняете во всём этом ?
     
    • Подобається Подобається x 1
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)