Дурні питання.

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Hyligan, 16 лис 2013.

  1. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Пропоную тут задавати дурні та дивні питання, на які тим не менше хотілося б отримати відповідь...:dntknw:

    Почну...

    Хто знає, чому так сильно смердять нові дорогі іномарки? Здавалося б мали б відповідати найвищим екостандартам...о_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Що смердить, то смак має :haha:

    Нова шкіра на сидіннях, нова пластмаса... До того ж машина була зачинена, нагрівалася на сонці і не провітрювалася.
    Для любителів навіть продають ароматизатори (якщо це так можна назвати) які дають запах нової машини. А може вони для того, щоби в клієнта при купівлі вживаного авто підсвідомо склалося враження, що машина нова
     
  3. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Та я не про то....Я про відпрацьовані гази. Як проїде який Лексус, чи БМВ Х5 то аж блювати хочеться....Шо таке :dntknw:
     
  4. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Каталізатор забирає деякі шкідливі речовини, але запаху від згорілого бензину чи дизпалива не уникнути ніяк. Тому смердять однаково що дорогі іномарки, що дешеві ВАЗи
     
  5. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Питання геть не дурнувате. Зачіпає область філософії, макро і мікро економіки, політики, хімічної промисловості, історії, психології, релігії, культури. Може ще про щось забув.
    Але по порядку.

    Може з хімії. Єдиною, відомою лузеру характеристикою пального (бензини) є октанове число. Напр.: 76, 80, 92, 95. Звісно, це не так. Бензин - хімічний продукт переробки нафти... (як правило). Це складна хімічна сполука, що містить в собі багато букв з таблички Мєндєлєєва. причому, ото октанове число (читай - ціну на бензин) визначає лише 1 чи 2 складники цієї суміші.

    Історія. Хто ми і звідки? Я тут не буду копати до царської росії, лєніна, совка та часів незалежності України. Самостійно заходимо в розділ "Політика" форуму і читаємо, читаємо, читаємо. Не пишемо!!! Бо є великий ризик, що забанять! В кінцевому результаті, з'ясовуємо, що ми, в більшості своїй і в неглибоких коренях - трохи совки, трохи рагулі, трохи українці. З відповідним рівнем культури, взаємоповаги тощо.

    Макроекономіка. Виходячи з абзацу Історії та культури, поглянувши в дзеркало - проектуємо прочитане та побачене на сьогоднішню економіку Держави. Зрештою, додайте до свого відображення в дзеркалі сліди екземи, запалення легенів, менінгіту, зубний біль та лишай. Маємо українську "економіку" загалом. Тут - болить, тут - атрофоване, тут - гниль. Але на фляшку є!
    Тобто, пару сот мільйонів на депутатів - у бюджет закладено, а на розвиток економіки - нема. Звідси - старезні заводи, технологічні процеси минулого сторіччя. Звідси - майже утопія зробити щось якісне та технологічне. Включно з бензином.

    Можна зійти до мікроекономіки приватних нафтопереробних компаній, мереж АЗС тощо. Але... Згадуємо написане в "Історії", розуміємо, в якій макроекономіці вони існують і приходимо до висновку, що і "історія" у цих приватників та сама, і макроекономічні чинники ті самі. Звідси, чекати від них пакращення - навіть не випадає. У них є діти, машини, гелікоптери, їм також хочеться жити не гірше ніж трударям-депутатам. Отже, на технологічні процеси, стандарти їм також плювати.
    Навіщо виготовляти чи купляти дорогущий А95 стандарту Евро 5 (насамперед, екологічного), якщо можна взяти А70 Евро 2, вальнути туди сірки, бензолу і т.п. і отримати такий любий споживачу А95 за дві третини чи навіть половину вартості?
    Звісно, є у нас на ринку всілякі Пульси, Мустанги, Супер, Нано, Пупер. Хочеться вірити, що від іншої бадяги вони відрізняються дорожчими присадками, добавками, доповнювачами. Будемо вірити! (А які ще варіанти?)
    Є і різні мережі заправок, які, звісно, не забуваючи першочергово про свої кишені, продають трішки кращий бензин ніж Евро 3 з гордим написом Евро 5.

    Все б нічого, але залишається відкритим питання нових дорогих машин. І саме час буде згадати про релігію та психологію. Всі ми ще з Біблії знаємо притчу, про те, як бідний віддає завжди більше ніж багатій. Відповідно, вуйко на Жигулях вкладає у авто більше ніж мажор на Х5. Та і знаємо, що багатій не тому багатій, що багато заробляє, а тому, що мало витрачає.
    Отже, вуйко поїхав на Шелл чи ОККО (Евро 3-4), мажор - на Укрнафту чи якийсь ТНК (Евро 2-3).

    Також, слід враховувати витрати цих людей. Вуйко - має змогу шиканути! Двигун в зборі - десь 100 баксів. Амортизатор - 100грн. СТО в кума в гаражі - дві пляшки.
    Мажор - мусить зводити кінці з кінцями. Щітка склоочисника - баксів з 200. Під'їхати до воріт фірмового СТО - 500грн. Злити масло - 1000грн.

    Природно, що вуйко може дозволити собі бензин по 11,25грн/л, а мажор змушений шукати дешеві АЗС, по 10,40грн/л. Якість, як я писав вище, - відповідна.

    Зрозуміло, що при спалюванні цих різних... еее... рідин, які називають бензином, вихлопний газ має різний хімічний склад.

    Згрубша, це і є основною причиною.
    Хіба, ще можна сказати два слова про каталізатори, ккд двигунів, маслозйомні кільця, карбюратори з інжекторами, кутами запалення тощо.
    Все воно приводить до того, що... якщо вдуматись та розібратись то згоряння пального в Жигулях і в БМВ - ніби, як два абсолютно різні процеси. Ви читали, як я казав на початку, розділ "Політика"? Там є про совок і ЄС. То десь так само.

    Чи вичерпною була моя відповідь? Чи є потреба у додаткових роз'ясненнях?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Заздрити нефайно...:sad:
     
  7. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Тобто люди успішні на вашу думку повинні знати про бензин більше?
    Я не впевнений, але думаю шо смердять дизелі, і скоріш за все по вмісту отруйних речовин той смердючий буржуйський дим значно безпечніший ніж наш рідний совковий....От тільки як німці дихають в своїх містах, в них же всі машини нові там, старих кажуть і в місто не пускають....
     
  8. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Живуть і вільно дихають.
    А вкраїншьке паливо і на шатлах смердіти буде.
     
  9. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    На жаль, в цій країні - так. Маю на увазі, з нашим, ще, доволі часто совково-рагульським менталітетом. І не лише про бензин!
    Хочеш вдома зробити ремонт - читай та вивчай про штукатурки, гіпсокартони, пінопласти, екологію.
    Хочеш якісний холодильник - читай, аналізуй, вникай! Який фреон, де розташований компресор, де охолоджувальний елемент, з якого матеріалу зроблений, яка товщина стінки... Піди, запитай у магазин про холодильники - втулять той, на якому більше зароблять.
    І т.д.
    Це не бензин і не нафтотрейдер. Це - ми такі.
    Причому, доволі часто, гроші не мають вирішального значення. Нам ближчі халява, халтура тощо.

    Ні! Смердить, я ж писав - БОДЯГА. Розумію. що пришпилився та написав багато букв в попередньому пості. Суть: бодягу "А95" (як приклад), на якій поїде авто (і поїде добре... але не дуже довго) зробити в рази простіше та дешевше ніж Бензин чи Дизель "Евро 4-5". Ключові компоненти - сірка та бензол. І саме, до прикладу, сірка дасть сморід тухлих яєць з вихлопної. Не допоможе жоден каталізатор.
    Німці (європейці і не лише) того запаху не знають, бо не мають такого пального: "український Евро 4". :sad:
    Думаю, за хімічним складом, наші т.з. бензини відрізняються від їхніх на 20-50 відсотків. Звісно, в гіршу сторону. Ось це і є ключовим моментом.

    ---------- Додано в 08:24 ---------- Попередній допис був написаний в 08:10 ----------

    ЗІ. Саме смішне, що і ті, хто хочуть якості - переважно, не готові за неї платити. "Що я, дурень переплачувати? Куплю "таке саме" на третину дешевше". Виходить правильна зв'язка Покупців і Продавців. Попит = Пропозиція.
    (Це також не лише про пальне).
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Саме смішне то що якщо дотримуватись Ваших же рекомендацій:
    то якісні фірмові речі можна купити за ту саму ціні що і дуже китайський Китай, ну або максимум на пару процентів дорожче...Те саме і в сфері послуг, поїсти в середньому ресторані часом навіть дешевше ніж в гадюшній столовці...Це ж Україна)))

    ---------- Додано в 10:25 ---------- Попередній допис був написаний в 10:19 ----------

    Це не дає відповіді на питання чому смердять (так сильно і специфічно) тільки іномарки преміум класу...Щось я не вірю що великі дяді навмисно лиють найдешевший бензин...Скоріше це якраз наслідок ощищення відпрацьованих газів, а може є яка система яка "навмисно" смердить якщо шось не так...
     
  11. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Десь так воно і є. Якщо підійти до питання з головою, то різницю цін можна звести до мінімуму. А якщо порахувати період експлуатування, то дорожчі речі будуть дешевшими від дешевих. Звиняйте, за тавтологію.

    Смердять - всі. Залежить, в першу чергу, таки від якості.
    Звісно, що і система впуску, і склад суміші, і система аналізу та нейтралізації вихлопних газів в різних авто - різна.
    Тобто, якщо в Жигулю - пофіг що палити і що отримуємо на виході, аби горіло то у іномарках всі ці процеси (в т.ч. вихідні) аналізуються та коректуються автоматично комп'ютером. Припускаю (тут моєї компетенції недостатньо), що компам БМВ важко зрозуміти взагалі на чому їде машина. (Напр.: Гугл - Чек Енджін).
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Я заправляюся виключно на WOG, частіше 95-й, іноді 92 Мустанг. Іноді помічаю легкий запах з вихлопної труби. Виробники бензину "Орлен/МажейкюНафта" додають у 95-й високомолекулярні органічні антидетонаційні присадки, а у Мустанги - ще й миючі. Нехай краще пахнуть згорілі присадки, ніж засмічувати двигун сіркою з російської нафти.
     
  13. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Не факт, що рішення вірне.
    Без претензій на істину, але я намагаюсь міняти і заправки (мережі), і бензин (92-100).
    Щось - змиває одне, щось - інше.
    Бачив в неті фото свічок після "Пульсів / Мустангів" - нічого хорошого!
    Оптимально - простий, чистий, якісний А95 (чи що там рекомендує виробник авто) без присадок. Але де такого взяти? :sad:

    ---------- Додано в 12:06 ---------- Попередній допис був написаний в 12:01 ----------

    А оцьому вірити взагалі не слід. Характеристика (походження) на ціннику - не нормативна і не обов'язкова.
    Пригадую, колись на ОККО писали, що газ з Долини. Як з'ясувалось потім, ГНГ газу взагалі там ніколи не брав. Коломойський не продає.
    Крім того, можна раз купити Прибалтійський, кілька літрів, мати навіть вхідні документи, написати про це і продавати або суміш, або Кременчук чи ще якусь іншу фігню.
     
  14. sani

    sani Well-Known Member

    чому круглу піццу пакують в квадратку коробку?
     
  15. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Квадратна коробка простіша і дешевша у виготовленні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Тепер питання риторичне.....Чому платний туалет в центрі Львова (2 грн.) виглядає як безплатний під сільським клЮбом, і пахне відповідно..????
    Я буду дуже здивований якщо вони не наторговують за день хоча б 3-5 тис. грн, а скоріше в рибні дні мають і до 10 000, тобто ремонт кльозету можна було б профінансувати за одноденний виторг, та і купівля полюцького паперу їх теж не розорила б....:dntknw:
     
  17. sani

    sani Well-Known Member

    а туди хтось ходить? купа кафешок, барів, ресторанів з безкоштовним )))
     
  18. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    І тим не менше часом навіть черга стоїть ...:mocking:
     
  19. avatarwin

    avatarwin Well-Known Member

     
  20. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Не тому!
    Але найбільш повну відповідь можна отримати у... платному туалеті в центрі Львова.
    І вони почують, і Ви відповідь отримаєте.
    Проблема сервісу - фідбек користувачів. Всі мовчать - отже, все гаразд.
     
а де твій аватар? :)