Друкування наосліп

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Mikhail, 12 тра 2013.

  1. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    Я навчився друкувати наосліп під час навчання у ВНЗ. По-російськи. Коли почала приходити українська, зміг друкувати її наосліп теж, бо тільки три клепки відрізнюють її від російської. Я не друкую ідеально, роблю багато помилок. Що точно, мені подобається бачити свій текст на екрані, а не дивитись клавіатуру у процесі писання.

    Хтось друкуе наосліп? Як ви дійшли до цього способу набору? Чи користувались тренажерами? Чи важко було вчитися, чи легко, і чому?
     
  2. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    друкувати нею

    кнопки/клавіші (клепки то у вас в голові:))) ).

    друкує

    Це помітно по тій кількості тем, яку ви створюєте на форумі:)))
    Щодо друкування наосліп-пробувала вчитися на цих тренажерах, нічого в мене не вийшло. Оскільки багато спілкуєся на форумах, в скайпі/асі швидкість друкування прийшла сама по собі, але на клавіатуру дивлюся. Хоча останнім часом все більше й більше виходить друкувати наосліп (мабуть, то пам"ять пальців).
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    Будь ласка! В вас навіть _у_день_ постів більше, ніж у мені, як ви кажете, тем взагалі. І мої пости не такі довгі, як ваші.

    Спробували сайт vse10.ru?
     
  4. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    у вас

    у мене

    Ні, я скачувала якийсь офлайновий тренажер-програмку, вже не пам"ятаю, як вона називалася.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Пишу українською/російською на чеській клавіатурі, програмами не користувалась, довело спілкування на форумах. )))
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Дивлячись на монітор, друкую нормально, це виходить якось само собою, як перемикання передач в авто, пальці давно знають, де яка літера. А як тільки дивлюся на клавіатуру, тут же починаю гальмувати, щоразу починаєш шукати де яка літера знаходиться :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    До речі, в мене то ще залежить від мови, якою друкую. Українською в більшості випадків друкую практично всліпу (але часто мушу перевіряти правопис, бо пальці заплутуються:mocking:). А ось іспанською чи англійською друкувати всліпу набагато важче, частіше доводиться дивитися на клавіатуру.
     
  8. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Так склалося, що у моєї бабусі в комірчині стояла без діла друкарська машинка з латинкою. Називалася Mercedes Prima.
    Клавіатура - майже QWERTY, плюс німецькі літери плюс клавіша французьких акцентів, яка не пересувала каретку.
    Коли я захопився британською музикою, машинка пішла в роботу - передруковувати тексти пісень, трек-листи альбомів, чарти TOP-20. Просто дивуюся, як мене не тягали "куди слід" за ці ігрища.
    Коли я хотів "попонтуватися" перед черговою дівчиною, я ставив повільні блюзи і друкував добре знайомий текст пісні синхронно з виконавцем. Це справляло враження...
    На початку комп"ютерної ери кілька людей здивовано казали:
    - Ти друкуєш латинкою вдвічі швидше, ніж кирилівкою. Чому?
    - А ти просигналізуй куди слід - раптом я гамериканський шпійон! Принаймні я знатиму, хто настукав і не ображатимусь на тебе!
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    Це було перед чи після 1991?
     
  10. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Через мою хату посали "проходити" компи починаючи з 1989 року. Справжні, зарубіжні. А на роботі були совєтські у***** типу "Искра".
    Там була розкладка "ЙЦУКЕН - JCUKEN" - взагалі неможливо було набрати елементарну команду MSDOS.

    Щодо компів, які привозилися на продаж: я не мав права клеїти деколі з кирилічними літерами (якщо тільки продавець або покупець самі не попросять), тож кирилівкою друкував взагалі без лейбочок.
     
  11. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    о_О Ото жесть була
     
  12. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Саме це я і маю на увазі.

    На моїй клавіатурі нема ніяких лейбочок.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    Boris_Kiev, я хотів запитати, коли цей діалог про шпіонів відбувся. Після 1991 чи перед.
     
  14. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Я би не сказав. У мене музична "пальцева" пам"ять і по чотири лівих і правих клавіші у кожному ряду пальці "знали" краще, ніж голова. А "середні" літери запам"ятав головою.
    До речі, я мінімально користуюся мишкою - майже все роблю "гарячими клавішами". Тому визнаю тільки англійску винду та англійський офіс. Коли в Екселі (або у файловому командері) доводиться робити серії рутинних операцій - там задіяні усі пальці - "акордами". Кожному своє.
    Трапляється, якась жіночка попросить глянути, що з її компом - я першим ділом ставлю на той комп Far Commander і Total Commander, і вже потім починаю шарудіти по дисках і файлах. Все інше (типу Windows explorer) вважаю "чайництвом".
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    :good:
    Аналогічно. Файловий менеджер - це найперше що я ставлю після встановлення ОС. Не можу я без нього - неначе кіт сліпий. Взагалі - найперше, що я освоїв на компі - це був саме файловий менеджер (це в училищі). Тому копіювання файлів я міг робити лише за допомогою даних програм, а як копіювати через "провідник" навіть не мав уяви.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

     
  17. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

     
  18. ViTanya

    ViTanya Well-Known Member

    Я користувалась тренажером для школярів "Бомбіна" ось таким. Як на мою думку, дуже легкий, цікавий і трохи смішний і дійсно дуже швидко можна за його допомогою опанувати сліпий друк. Але помітила, що, коли набираю багато сторінок, то дуже втомлюються очі від стеження за друком на екрані. Тому відмовилась від цього і далі дивлюсь на клавіатуру, а потім перечитую фрагменти тексту і виправляю помилки
     
  19. morze

    morze Well-Known Member

    Совєтська армія випускала кваліфікованих телеграфістів -щотримісяці!!!!Тогочасна техніка печатання була ідентична в усьому Світі! Комп'ютер поламав цю схему, і тепер кожна фірма пропонує своій виклад клавіатури. Друкування наосліп -заставляє підглядати!!!
     
  20. Mikhail

    Mikhail Well-Known Member

    morze, звідки ви знаєте?
    І який в той системі був внутрішній утвір?
     
а де твій аватар? :)