Драматичність старого заповіту чи Легенда?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Svjato, 5 бер 2011.

  1. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Старий заповіт - початки.

    Ставлю питання наступним чином:

    Чи так багато взнала людина, коли з'їла плід із забороненного дерева?
    (Невже змій просто не міг сказати людині, що вона гола?)

    Надто дрібні знання, щоб їх приписувати дереву знань... Якщо хтось захоче сказати, Що сатана обдурив людину - нагадаю - Бог забороняв їсти плід з цього дерева, тому знання не могли бути такими примітивними.

    Я схиляюся до думки, що гріхопадіння - це дуже хороша легенда, яка як і інші легенди - мало, що пояснює...
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Василь

    Василь Well-Known Member

    Гріхопадіння є алегорією, легендою, бо в ній йдеться насправді не про якесь поїдання яблук, а про коїтус. Йдеться про те, що Єва спокусила Адама, і цю історію описано так, щоб можна було її дітям розповідати: немов так і так, люди є грішними, бо Єва спокусила Адама...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Рекомендую починати з:

    Книга Енохаапокрифічний збірний апокаліпсис приписуваний допотопному патріархові Еноху, але складений десь у 167-64 рр. до Р. Х. До наших часів вона дійшла у ефіопському перекладі із староєврейського оригіналу та старослов'янському з якоїсь християнської переробки. Її вплив дуже позначився на староєврейській та християнській літературі, зокрема у апостольських посланнях та в Апокаліпсисі Івана. Вона також вплинула на українські уявлення про загробний світ та страшний суд, на оповідання про «хождєніє по муках», тощо.

    Особливо добра стаття тут: http://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Enoch
    -------------

    З наукової точки зору, вона описує стародавній контакт вищої раси із земною. Зокрема, види ангелів, їх функціональні обов'язки, їх статеві зв'язки з людськими представниками, і наслідки цих зв'язків.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Василь

    Василь Well-Known Member

    Не розумію, що тут наукового? З яких це пір описання контактів людей з якоюсь вищою расою стало наукою? Це просто сучасна форма міфології, а не наука!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    [​IMG]

    [​IMG]



    Що зображено на малюнках: наука чи міф ?
     
  6. Василь

    Василь Well-Known Member

    Малюнками займається мистецтво, а не наука.
     
  7. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    хахаха ))))
    ні , словом "малюнки" я замінив "скріншот". Просто відео не дуже доброї якості.

    Повернімося до запитання.
    Об'єкт зображений на кадрах з відео: наука чи міф ?
     
  8. Василь

    Василь Well-Known Member

    Жоден об'єкт не може бути наукою чи міфом. Об'єкти та наука чи міф - це зовсім різні речі! Немає жодного фізичного об'єкта, який був би наукою чи міфом, і, навпаки, немає жодної науки чи міфу, які були б фізичними об'єктами!
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Гаразд, продовжимо нашу забаву.
    Зображений об'єкт, як цілісна структура, що наділена індивідуальними характеристиками, створює особливу комунікаційну модель, що інтегрує індивідуальну свідомість в єдиний смисловий простір:а) наукову, як сферу людської діяльності, функція якої - вироблення і теоретична систематизація знань про дійсність; чи б) міфологічну, як спосіб пізнання світу через призму діяльності богів, героїв , та інших не іманентних об'єктів?

    :) Забуваємо ... вже не важливо
    ----------

    І знову повертаємося до науки, і міфів.
    Спільнота людей, яка будує такого штибу об'єкти , тим самим символізує міфічні явища, чи розвинутий науково-технічний побут ? Це все парально , з вашим твердженням , щоб ставитися до СП , як виключно міфології.
     
  10. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Я, на жаль, ще не доріс до дисертації, як Деус, тому для мене дуже складно сказати, що там що символізує. Але я б залюбки сказав, що думаю про людей, які розповсюджують різноманітні фейки під виглядом "наукових фактів". От тільки правила форуму забороняють :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Думаю, дууууууууже багато взнала людина, коли з'їла плід із забороненного дерева!
    Взнала, що таке самотність, біль, страх, мука, тягар, неспокій, безвихідь, пустота, зрада, гнів, ненависть, прокляття, смерть...(можу дальше продовжувати, але чи варто...)
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Василь

    Василь Well-Known Member

    Відповідь залежить від людини, що сприймає цей об'єкт. У мене він викликав асоціацію з солом'яним бичком.

    Я вибачаюсь, але як можна ставитись до Біблії як до наукового твору? Я такого ще ні разу не чув. Очевидно, що Біблія дає нам можливість дізнатися, якими були євреї, але це не робить її науковим твором.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Зупинимося на цьому. На зображеннях кадри полінезійського божества - "залізної птиці, що приносить дари". На превеликий жаль для аборигенів, даром викликати залізну птаху були наділені вояки американської армії, під час Другої Світової. Тим не менш, аборигени швидко відреагували, і створили ідола "залізної птиці" з намірами викликати її в майбутньому.
    Я ж пропоную ставити до древніх писань не тільки, як до міфотворчості, а й як до хронік певних подій.
    Якщо повернутися до тих же абориген, припустімо , завтра вас до них десантують з АйПадом 2.0. Ви їм буде показувати кіно, вмикати музику ... як об'єктивно аборигени зможуть передати цей досвід нащадкам ?
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Василь

    Василь Well-Known Member

    Я вже сказав, що з Біблії ми можемо дещо дізнатись про те, якими були євреї, але тоді давайте сприймати газети науковими творами, адже вони є справжніми хроніками справжніх подій!
     
  15. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    я написав, що події описані в християнських текстах, у 2011 році цілком можна повторити наявними технічними засобами. Самий елементарний приклад, непорочне зачаття - в 2011 році це міф ?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Василь

    Василь Well-Known Member

    Цікаво, яким чином Ви можете відтворити зачаття "Святим Духом"? Щось я сумніваюсь, що християни Вас підтримають!
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Яка глибока думка науковця!
     
  18. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ні, це не наукова теза, а єдине тлумачення, яке для мене має сенс.
     
  19. vov66

    vov66 Well-Known Member

    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=786909&postcount=770
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Дискусія тліє, як на борту не злетівшого човника NASA.
    Додам трішки аравійського вітру:

    Що такого таємничого і смертельного взнала людина, коли скуштувала плід?
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)