Дозвіл на індивідуальне опалення

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем SashaBelov, 9 лют 2013.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. SashaBelov

    SashaBelov миється в бані

    Нещодавно купив квартиру і мене зацікавило питання оптимізації витрат на опалення. Порозпитував у знайомих і бачу, що із центральним опаленням я переплачую за тепло десь в 3 рази в порівнянні з ідивідуальним. Окрім того, я нерідко покидаю місце проживання на довший час і опалення відповідно не потребую.
    Оскільки тепло і далі дорожчатиме, то хочу свого котла і незалежності.

    Як вибивати дозвіл, кому взятку нести і скільки? Чи там які методи сьогодні?
     
  2. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    В сусідньому будинку сімя відєдналась самовільно бо дозволу їм не давали, будинок панельний. Так теплокомунальщики вже на них кільлька разів до суду подавали. За результат не в курсі. Взнаю відпишу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Оля

    Оля Старожилка форуму

    А чо не давали? о_О

    Як я купувала бізнес, то за воду ми окремо не платили. То входило в рент приміщення. А тоді власник центру змінився і нова менеджерська компанія вирішила, що ми повинні платити за воду додатково. Присилають мені листа, що так, як ви ресторан, то у нас такса для ресторанів 300 дол в місяць. Ну, мене то вкужило. По-перше, ми не ресторан, а просто як кулінарія, готову їжу продаємо на винос. Тарілок не миємо, щодня не готуємо, за яку хоробу я маю такі гроші за воду платити? В мене вдома всі хлопці по два рази вдень, як качки викупуються і я плачу за воду 40-50 дол в місяць. Ну, в магазині правда розцінки за послуги комерційні, але щоби 300 дол в місяць - no way! Я не згодилася і поїхала до них аж в Сіетл доказувати, що ми води стільки не використовуємо. Вони витріщили на мене очі, бо всі рентовщики покірно згодилися платити. А я ні. Сказала, що відокремлю свою воду і поставлю лічильник. І так і зробила. Закликала майстра з невеличкої компанії і він мені за 400 дол то все зробив і я стала отримувати рахунки безпосередньо від водяної компанії. Коли прийшов перший біл, то і я і вони були дуже здивовані. Ми налили води аж на .... 26 дол. :) Ну і так і почалося коливання 25 - 35 дол в місяць. Але ж не 300, як вони хотіли. :) Потім і інші бізнеси послідували моєму прикладу і поставили собі лічильники. Правда в менедженті були не дуже раді тому, бо так, якби всі платили, що вони вимагали, то перекривалися би пустуючі приміщення. Бо за них теж треба платити якусь фіксовану суму, хоч воду ніхто і не ллє.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Forpost

    Forpost Стоїк

    бо Львів то не Сіетл.....

    ---------- Додано в 09:22 ---------- Попередній допис був написаний в 09:20 ----------

    як варіант пропоную від"єднання всього стояка,збирання підписів у власників квартир по стояку,подавання на розгляд комісії...сам в такому приймаю участь,перспектива є....
     
  5. SashaBelov

    SashaBelov миється в бані

    Будинок 9-ти поверховий. Глибоко сумніваюсь, що можна це організувати. Але дякую за варіант.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Десь чув, на рівні чуток, що заборонили взагалі тепер від мережі від'єднуватись....
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ну то логічно. Подивіться скільки біди за останній час наробили вибухи газу в житлових будинках. А в нас завжди як шось взірветься, то вже забороняють навіть петарди на новий рік
     
  8. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    Думаю тут причина чисто фінансова...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. SashaBelov

    SashaBelov миється в бані

    Причина в тому, що певні кормушки пропадуть, коли люди самі контролюватимуть свої витрати на тепло, а не їм тупо назначатимуть місячну суму оплати невідомо яким чином.

    ---------- Додано в 09:23 ---------- Попередній допис був написаний в 09:15 ----------

    Для порівняння цифри:
    В сестри будинок здавали в експлуатацію без центрального опалення і в людей котли. Площа квартири 90м² і живе 4 людини - виходить за газ (опалення, підігрів води, готування їжі) в підсумку до 200 грн на місяць взимку. У мене центральне опалення 37 м² і за нього біля 250 грн/міс. Де правда? До речі, по розрахунках багатьох досліджень, вартість обігріву метра квадратного централізованим опаленням виходить дешевша за індивідуальне. Але на практиці, теплоенерго просто здирає неадекватні гроші з людей і НЕ ДОЗВОЛЯЄ від’єднуватися.

    Цікаво як можна мотивувати відповідних людей дати дозвіл на від’єднання.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    але у випадку з газом це ще й питання безпеки. Де гарантія, що ті джамшути, які вам прийдуть встановлювати це обладнання, не нароблять біди? А у виробленому в Китаї котлі можна бути впевненим?
     
  11. SashaBelov

    SashaBelov миється в бані

    Багато у чому не можна бути впевненим, але це не означає, що Теплоенерго може нав’язувати свої послуги по неадекватним цінам.

    Так, є певний відсоток небезпеки. Але от по вулиці їздять автомобілі через що існує небезпека аварії. Отже муніципальна влада заборонить пересування власними авто і буде вас возити по 20 грн за разовий проїзд, або 700 грн щомісяця. Скажете що вам то непотрібно, тоді в суд подадуть за несплату.
     
  12. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    В нас у Україні газове обладнання має право встановлювати тільки газова кантора (як воно там називається по привальному) На практиці ж то виглядає так...Шукаєш бригаду, вони приїздять ставлять котел, ти їм платиш, а потім йдеш в газову кантору і там платиш знову :)))

    Колись памятаю як газ проводили, вимахали ми з братЄльніком рова 100 метрів на трубу, а потім чемно оплатили в ГК за проведення земляних робіт....от де ідеальний бізнес :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ну в селі взагалі простіше. В батьків уже років шість як встановили конвектор. Платити стали в рази менше, ніж коли палили п"єцом. На встановлення конвектора теж була геморна дозвільна процедура. Але в селі всі свої. З одного боку сусідка секретар сільради, з другого через дві хати газовщик :) Перше встановили, потім всьо "порішали" :) І так практично по всьому селі
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Forpost

    Forpost Стоїк

    на газову частину опалення у "джамшутів" нема ліцензії ,а самовільне підключення до газових мереж собі дорожче винесе тай бахнути може
     
  15. SashaBelov

    SashaBelov миється в бані

    • Подобається Подобається x 2
  16. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Стаття в тему http://www.pohlyad.com/news/n/9579

    Ключові тези:

    багатоквартирний будинок – це цілісний інженерний об’єкт, і втручанням у систему централізованого опалення його дуже легко можна зруйнувати

    покращення якості послуг в одного мешканця призводить до погіршення її у сусіда

    Якщо у місті передбачено і доцільно впроваджувати перехід на індивідуальне опалення, то це можна робити, якщо ні, то краще думати про те, як модернізувати діючу централізовану систему опалення. Що можуть зробити самі люди? Вони можуть об’єднуватися в ОСББ і думати про те, як самим модернізувати будинок
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Брєд тєплокомуненерго. В світі централізоване опалення коштує дешевше, але ж ми не світ, ми Україна. Так само і з газом, в світі діє правило-береш більше, платиш менше. В Україні навпаки. Ну, шо зробиш....Ми Україна.....
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    всіма руками підтримую!!!

    А електрика? Я взагалі того не розумію. Виписують якісь ліміти на спожиту енергію, а поміняти ліміт на більший - то якась ціла проблема... і ниби ті обленерго вже приватні і далі якась фігня непонятна. Чим більше береш, тим більше той кіловат коштує.

    ---------- Додано в 13:38 ---------- Попередній допис був написаний в 13:36 ----------


    як то не легко ті кошти на те опалення зібрати, а на модернізацію - то взагалі. Будинки неотеплені, теплотраси гріють матінку -землю, котли позавчорашні і добиті... а ті, що працюють в теплоенерго думають, як увірвати побільше з населення.
     
    • Подобається Подобається x 5
  19. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    От навіть взєти то ОСББ. Достатньо лиш піти в ТКЕ і заявити, шо ви хочете всім будинком відєднатись від того довбаного ТКЕ, поясните іїм шо ваше осбб готове навіть взяти кредит на дахову котельню і на модернізацію системи тепло та водопостачання. От тоді ви побачите справжнє лице ТКЕ і міського чиновництва. Їн до дупи ваші бажання, вони обгородяться законними і підзаконнми актами як частkолом і загноблять вашу ідею в самому зародку.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Тому чиновник знає одне: чим він гірше працює, тим більше має. Недозволив - отримав, заборонив - отримав. не дав - отримав. Вам тре лише сказати що ви хочете і в нього на ваше "хочу" вже є готова негативна для вас відповідь.

    У мене є така паспортистка Зіна. Та то капєц. Там як вона тебе не поцеркає, то ти даром приходив до неї. І таки Земля не крутиться навколо Сонця, церква була права, то сонце крутиться навколо паспортистки Зіни.
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)