Домашня консервація

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Кохана, 12 сер 2012.

  1. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Нещодавно з'явилися в мене "зайві" помідорки. Вже все давно пороблено, і сік, і "половинки", і помідорки мариновані, і помідорки солені. А тут знову помідори! Що з ними робити? А вони вже перестиглі, не пружні, для баночки не підходять. І тут я згадала, як моя бабця колись робила томатний морс!!!
    За її рецептом треба було перетерти томати на сік, поставити його на 2-3 дні для бродіння а потім додати сіль, болгарський перець і проварити, щоб кипіло з 15-20 хвилин.
    Але ж не хочеться так довго з тим бавитись. І я знайшла рецептик, що трішки прискорює процес виготовлення морсу.

    Отже. Морс томатний
    Вистиглі, соковиті помідори треба ретельно вимити. Порізати на 2, 4 частинки і видалити плодоніжку. Змолоти в блендері, комбайні або просто на м"ясорубці. Сокодавка не підходить, бо сам смак морсу в тому, що і шкірки, і сім"я там має бути.
    Коли все перемелене, виливаємо в банячок, на дно якого попередньо налито трішки водички (склянка, пів, див. який баняк). Варимо на невеликому вогні, періодично помішуючи. Коли закипіло, знімаємо пінку. Солимо (за смаком можна додати і спеції :кріп, кмин, перець чорний, перець червоний; я додала пару порізаних перчинок болгарського червоного перчику) і дає по кипіти на маленькому вогні з пів годинки, періодично помішуючи.
    Розливаємо в суху, чисту, пастеризовану тару. Добре, коли тара різних розмірів. Можна закрутити жерстяними кришками, можна вакуумними. (кришки теж пастеризуємо)
    Після розлиття закутуємо баночки чимось теплим (ковдрою), щоб вистигали повільно.
    Зберігати можна в підвалі, або коморі, де немає сильного перепаду температури.
    Вийшов дуже смачний морсик, прекрасна заправка до борщу, особливо взимку, коли свіжих томатів немає. І пасти томатної не треба. Натурпродукт!
    Спробуйте, на пожалкуєте!:good:
     
    • Подобається Подобається x 10
  2. Ascorbinka

    Ascorbinka Well-Known Member


    суперова)))до піци, до капусти, картоплі, макаронків, голубців))

    щороку кручу, правда мені без шкірок більше подобається. Я роблю два види -одну густішу (чекаю поки википить до консистенції пасти) і рідшу (покипіло - закрутила).
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Кохана

    Кохана LuBimaya

     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Повторяю здесь рецепт - с добавлением фото :)
    Аджика сырая.
    Аджику я делаю из взятых в одинаковой пропорции перца горького, сладкого(болгарского) и чеснока.
    Для правильного цвета аджики перец брать только красного цвета.
    Киндзы два больших пучка (грамм 400).
    Все пропустить через мясорубку - или блендер.
    Соли - стакан гладенький (250 гр.) - не путать с граненым - тот 200 гр.
    Высыпать 2 пакета сухой смеси трав Хмели-Сунели - перед размешиванием. Они лишнюю влагу - кстати - хорошо возьмут - и добавляют аромата.
    Тщательно перемешать - разложить в стеклянные баночки - и в холодильник.
    Все это в расчете на объем по 1 кг. каждого из перцев и чеснока - но это будет очень приличное количество !- я еще угощал друзей - для себя бы сделал по 0,5 кг.(соответственно уменьшив количиство всех ингридиентов)
    Приятного аппетита! :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 24 вер 2012
    • Подобається Подобається x 2
  6. manur

    manur Well-Known Member

    Вчора притарабанив з лісу 2 відра опеньок. Третина була таких з круглими шляпками і товстими ніжками, а решта з пласкими шляпками і тоненькими ніжками. Останні в маринованому вигляді не дуже гарно виглядають. Тому вирішили з них солянку зробити. Чому "солянка" – не знаю, але в дружини в рецептурній книзі записано "Солянка з грибами" то ми так ту штуку і називаємо завжди.

    Дружина купила капусти, а решта я від мами з села привіз нині. Значиться так :

    5 кг. капусти
    2 кг. моркви
    2 кг. цибулі
    добра жменя зелені петрушки (можна і кропу дати, але з ним вже напряг на городах)))))
    Опеньки (в рецепті написано "скільки є", я сьогодні дав десь 1 чи 1,5 л. варених подрібнених).
    200 г. цукру
    200 г. оцту
    800 г. олії.
    перець чорний молотий, перець пахучий, лавровий лист

    Рецептом рекомендовано нашатковану капусту посолити і так най ніч постоїть. Цього разу в мене воно десь години зо дві так постояло.
    Солі дав спочатку 150 гр. Капуста була засолона. Але коли додав все решта, то ще гр. 20-30 додавав солі.

    Морква натерта на грубій тертці, цибуля нарізана пів кружальцями.
    Опеньки трохи на дошці подрібнив (не всі зразу, бо з дошки би вивтікали – порціями їх тойвово))))

    Все добре перемішав. Наклав в літрові банки, вийшло 10 банок і ще одна 0,7 л. В кожну банку запхав по лавровому листку і по пару горошків пахучого перцю.

    Банки понакривав кришками, запхав в духовку, в піддон налив трохи води, запалив вогень. Тримати 2 години.

    Осьо відправлю це повідомлення та й іду виймати і закатувати.

    Закусон – СУПЕР. Можна й зимним їсти, а можна й нагріти, якщо з морозу зимного їсти не хочеться)))
     
    Останнє редагування модератором: 29 вер 2012
    • Подобається Подобається x 2
  7. Кохана

    Кохана LuBimaya

    о, ще фоточку зробіть за можливості!
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. manur

    manur Well-Known Member

    А я якийсь ліміт по фотках перебрав. Не хоче вставляти.

    А ФотоРадікалами всякими ще ніхто не навчив мене користуватися.

    Ще раз перечитав пост шановної LuBimaya....... Гм.... Та ж ніхто не просить виставляти. А зробити - зроблю собі запросто:pardon:
     
  9. Кохана

    Кохана LuBimaya

    просім-просім!

     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Olenall

    Olenall миється в бані

    дополнение к рецепту -аджика, я добавляю помидоры и немного сахара и бродит она сутки, мешаю деревянной ложкой, затем по баночкам и в холод.
     
  11. Кохана

    Кохана LuBimaya

    м, хіба аджика має бродити???
     
  12. Кохана

    Кохана LuBimaya

    В мене вже розпочато сезон консервації.
    Сьогодні почала робити експериментальну штуку - варення з болгарського перцю! Буде готове завтра. Спробую, якщо буде все гуд, поділюся рецептом. Штука кльова, використовується як соус до м"яса, птиці, риби.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)