доброзичливі балачки...

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем mypucm, 27 лют 2019.

  1. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    а шо там, я все не дивився :scratch_one-s_head:
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я вже Вам колись казав - не пхайте все що бачите до писка)))
     
  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    так я не розумію польську :dntknw: вам приніс
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    о_О
    :suicide:
    :ireful1:
    Я мав Вас забити ще в Дачника)))

    зі

    @mypucm, як у Вас пройшов рік?
    У мене чомусь столовий виноград підупав... Але не біда - пішов на самогонку:)

    Яблуня-груша-слива, кущі - не порівняти з минулими роками.

    Ну а про город і говорити не хочеться - пів-літа плавав.

    Та й тьощині паї цього року слабенько родили. Хоча я на них і не розраховував;)
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ну рік... якось пройшов :bye2:
    нікуди на заробітки не їздив в цьому році, далі освоював ділянку... вона в мене вже давно, тільки не серед людей, а у такому дивному місці... покинуті дачі... хз як воно далі буде в юридичному плані...
    подав пару тижнів тому заявку на отримання ОСГ 2 гектари, хочу там жити і працювати.
    із рослин толком нічого не виростив, оскільки не зовсім контролюю ділянку... там треба постійно жити, ПОЛИВАТи, відганяти корів і т.д., поки що тільки експерименти, але цікаво :) фотки я ж періодично викладаю,
    для заробітку і зарядки працюю іноді у фермера на полі, чи на складі зерновому,
    влітку працював на будівництві сонячної електростанції, в нас їх вже тут мабуть з десяток понабудували по 15-20 Мвт, деякі вже працюють.

    виноград намагався сушити на даху, не вийшло... тому сік видавив, закатав,
    вижимки залив водою, десь у погрібі стоять, шось там бродить... як буде несмачне, коза все з''їсть :pardon:
    ще десь свіжий виноград на горищі лежить, купляв по 4 грн., закинув на запас, треба буде на нього глянути :scratch_one-s_head:

    взагалі, мені здається, я займаюся хтозна чим, тільки не безпосередньо виробництвом - вирощуванням чого-небудь... то на якусь роботу пішов, то інтернет страшенно цікавий... і в результаті ніякий я не фермер :sad: поки що
     
  6. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    до речі, ви здається розбираєтеся у щепленні...

    на днях дивився док.фільм про Б.Патона, є такий зварювальник )
    так вони там тією сваркою вже і при операціях на людях - шви не зашивають, а зварюють... мабуть так швидше заживає :scratch_one-s_head:

    так от... мені спала на думку геніальна ідея...
    застосувати технологію зварювання для щеплення рослин...
    застосувати технологію зварювання для щеплення рослин...

    якщо прищеплені рослини будуть швидше\краще приживатися - чи буде від цього економічний ефект? :scratch_one-s_head:
    я не знаю, немає знань ні про сварку ,ні про щеплення
     
  7. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Щоб стати фермером - треба до біса вкластися. А у вас вітер гуляє в кишенях. Якщо хочете точно заробити на вирощєному - посадіть арахіс - його приймають по гарній ціні. Велика сонячна ділянка -і підгортати на гряди пару раз на місяць. Якщо нема можливості поливати - частіше підгортайте. Восени в жовтні, як буде жовтіти ботва - викопайте та розложіть, а краще розвісити в снопах десь в сараї на тиждень-другий.
    Потім обібрати та помити. Розстеляйте і сушіть - краще на сонці, чи біля буржуйки. Не буває, щоб не вродив. Сороки, правда, можуть прилітати. У нас років 6 садимо і тільки в цьому стали сороки розгрібати. З ділянки 3 на 4 маємо 4 сітки арахісу, але ми ставимо поливалку, яка на 4 метри робить дощування. Лузати не треба - так можна здавати.
    Цього року не здавали, бо мала була ділянка, ціну сказати не можу.
     
  8. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    добре, посаджу пару соток арахісу... якщо не забуду :)
     
  9. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну що ж, все нормально - життя здорового хлопа, котрий не боїться землі;

    Маю одне питання, яке, на мій погляд, є центровим у Вашому задумі.

    Ви кажете - подав пару тижнів тому заявку на отримання ОСГ 2 гектари, хочу там жити і працювати.

    Тому питаюся: у Вас є якась своя с/г техніка, чи Ви будете залучати чужі трактори?

    зі

    Ну і на рахунок щеплення плодових дерев і кущів

    Я твердо переконаний: всі танці з бубном - то від лукавого.

    Ще тамтой вуйко-садівник сказав про секрети успіху:
    - бажання
    - не гвалтувати природу /не пхати яблуню до груші, навіть сливку до терену.../
    - правильно підібраний час щеплення
    - гострий ніж
    - впевненість у своїх діях
    - здоровий глузд

    і фсьо, воно обов"язково зростеться

    якщо є питання - питайте, скажу все що знаю;
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    для чого трактор? черв'яки хай копають...
    підберу трави... суміш... буркун, суріпка, гірчиця і т.д. - хай їх глибоке коріння рихлить і відновлює землю...
    і потроху буду садити багаторічні рослини - кущі та дерева...
    а для овочів, зелені кілька соток біля хати вистачить
     
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мені цікаво, коли все разом[​IMG] , а не грядками....

    Влияние разных растений на виноград выяснил Ленц Мозер. Для этого он сделал сотни опытов с саженцами. Агрофон во всех опытах был предельно высоким, и конкуренция исключалась. Свет тоже роли не играл: часто крошечные растения подавляли рост саженцев, а большие, наоборот, стимулировали. Мозер получил достоверную картину аллелопатического (с помощью выделяемых веществ) влияния растений на виноград.

    В целом виноград добродушно реагирует на корнеплоды, капустные и бобовые овощи, дружит с земляникой и тыквенными. И нервничает при появлении пасленовых, сложноцветных, пахучих трав, а также большинства распространенных злостных сорняков, в том числе злаковых.
    ОЧЕНЬ ВРЕДНЫ ВИНОГРАДУ: райграсы французский и итальянский (могут входить в состав газонных смесей), а также мятлик луговой, пырей и ежовник – петушье просо; тысячелистник, пижма и полынь; сурепка, паслен черный, вьюнок, бодяк, щирица и марь белая; кукуруза и подсолнух; хрен, многолетние луки, томаты, салат, перцы и картофель; девясил, конопля, василек и календула; крапива, подорожник и одуванчик. В.Н. Крайнов наблюдал, как календула и васильки подавляли виноград даже на высоком агрофоне.
    ВИНОГРАД СПОКОЙНО ВОСПРИНИМАЕТ: баклажаны, кочанную капусту, кустовую фасоль; дыни, огурцы и тыквы; петрушку, чеснок и укроп; овес и пшеницу; рад моркови и землянике.
    ПОМОГАЮТ ВИНОГРАДУ: бобовые – бобы, люцерна, и особенно лядвенец рогатый и горох; цветная капуста и редиска; репчатый лук, редька и свекла; мангольд, шпинат, и особенно – щавель кислый; очень помогают также скорционера, чистотел и горчица желтая.
    В.Н. Манько (Кривой Рог) засадил междурядья земляникой, и очень доволен: когда земляника плодоносит, виноградник еще светлый; снял урожай – можно опрыскивать, а летом в полутени землянике тоже хорошо. А.М. Карасев выращивает в междурядьях огурцы – они начинают массово плодоносить после двух обязательных опрыскиваний. Б.В. Морозов сеет вдоль дорожек корнеплоды, и в мульче они дают отличный урожай. В общем, пустые междурядья – совсем не догма для виноградарей.
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @mypucm, тоді скажу по галицьки: Дай Вам Боже щисті!

    Але не забуваймо, що роки ідуть і треба після себе залишити глибоку борозду, а не те, що накопали хробаки;)
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    усе підібране за сумісністю :friends:
    c5dqWMrFyb4.jpg
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    мені пофіг, що залишиться після мене:dntknw:
    нє... не так... думаю що після мене залишиться краще, чим після трактора :mda:
     
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    суріпка - ні - вона вам кілька врожаїв за літо сама дасть.
    Фацелія - оце найкращий сидерат-медонос! Гірчиця - так, червоний клевер - теж добре - серпом як зацвіте прибрати та кущі малини замульчирувати.
     
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    В мене інший досвід. Грецький горіх краще у сусідів посадіть, як у вас там покинуті дачі. Бо у мене біля горіху навіть сидерат - маслічна редька не росла - мертва зона. НІЧОГО. Сам горіх квадратів десять займає, та ще за його кроною кільце шириною 4 метри мертва зона.
    Не раджу.
    Кущі ягідні люблять сонце, ну ще агрус деякий час в день недовго може бути в тіні. А у вас вкруг горіха будуть ділянки, що не бачитимуть сонця взагалі.Та і вишні сонце люблять.
    Зазвичай, з південної сторони від саду перед городом чи полуницями стрічками йдуть кущі - порічки, смородина, агрус. Тоді їх дерева не закриватимуть. А не так, щоб посадити, а врожаю зась.
    Все любить сонце!
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    А окопник - це, здається, живокост? Ви ж знаєте, що воно тільки зовні, а то є целителі, що внутрь застосовують?
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Шо-шо? о_О
    От тепер все ОК ;)

    зі

    @mypucm, а Ви у Дачника на ПФ коли востаннє заглядали? Як там жізнь?
    Я там останній допис написав десь восени 14 року.
    Недавно заглянув на головну сторінку. З відкритим НІКом ;)
    В теми не заходив.
    Юзери практично ті самі, і SVV там дальше товчеться. Рулон Обоєв активний також. Віктора з Дніпра щось не видно. Марюти також не було видно.
    Але я глибоко не залазив.
     
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    малюнок не мій, я просто проіллюстрував ідею, яка мені подобається, - посадки не рядами, а мозаїкою, враховуючи сумісність рослин... тут потрібна серйозна робота з проектування, зато є слабка надія, що колись роботи буде менше :download:
    1) питання ж саме в деталях - на якій відстані садити... і які культури краще сумісні між собою, а які антагоністи... який вид бобових посухостійкий (для нашої місцевості) - я вибрав буркун (донник)

    2) є максимально можлива врожайність, а є оптимальна з точки зору трудозатрат...
    є врожайність з куща, а є результат зі всього господарства... наприклад, чи згодні ви на деяке зниження врожайності, тільки щоб не кропити... ? ;)
    3) ну да, все любить сонце... в Україні більшу частину місця під сонцем займають зернові поля :scratch_one-s_head::acute:
    а недобите садівництво тісниться на дачах :sad:
     
а де твій аватар? :)