Do osób mieszkających we Lwowie

Тема у розділі 'Polska | polskie forum', створена користувачем lukasz, 19 лип 2014.

  1. lukasz

    lukasz Member

    Dzień dobry!


    Jestem Łukasz i mieszkam w Warszawie. Interesuję się historią i współczesnością Lwowa.

    Zastanawiam się nad założeniem strony poświęconej temu miastu.

    W związku z tym potrzebuję osób, z którymi mógłbym przeprowadzić wywiad na temat tego miasta, Ukrainy, stosunków polsko - ukraińskich.

    Wywiad polegałby na pisemnej odpowiedzi na przygotowane pytania i umieszczeniu całej wypowiedzi na stronie.

    Jeśli ktoś z Was chciałby wypowiedzieć się w tym temacie i miałby chwilkę czasu serdecznie zapraszam. Można pisać do mnie pod tą wiadomością, można wysłać prywatną wiadomość, bądź pisać na mój adres mailowy: lucas.kowalczyk85@gmail.com

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Łukasz Kowalczyk
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Lutra

    Lutra Well-Known Member

    Доброго і вам. Не хочете приїхати і подивитись? Можливо, я навіть екскурсію вам проведу. Думаю, що і Тернопіль вас також зацікавить. Місто було засновано у 1950р. Яном Терновським, тоді ще королівства Польського. Як укріплення від татарських набігів і торговий центр. Його і зараз усі в Тернополі знають і поважають. Але ставлення сьогодні до нього різне, одні вважають засновником, інші - загарбником, адже на місці Тернополя, ще задовго до Терновського було поселення людей. Історія у нас декілька разів пекручувалась, кожен писав на свій лад тому так от. Більше можна почитати тут: http://www.castles.com.ua/tern.html
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. lukasz

    lukasz Member

    Lutra, due djakuju za Twoja widpowid.

    Przepraszam, ale odpowiem po polsku. Dziękuję za odpowiedź. We Lwowie byłem już 5 razy i teraz też się wybieram we własnym zakresie. Dziękuję za informacje o Tarnopolu, ale na razie chciałbym się skupić tylko na Lwowie.
    Pozdrawiam serdecznie,

    лykaш
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Які татари в 1950 році? Москалі, може?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Lutra

    Lutra Well-Known Member

    http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%96%D0%BB%D1%8C
    В 1540р. Перепрошую. Пост писала в 4 ранку :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. lukasz

    lukasz Member

    Dobryj den!
    Ja tylko ponawiam prośbę:) jeśli ktoś ma 10-20 minut na odpowiedź na kilka pytań związanych ze Lwowem, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Łukasz
     
  7. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Ой, тих сторінок про Львів у Польщі - тьма. Чим ваша буде відрізнятися?
     
  8. Kergudu

    Kergudu Well-Known Member

    ja mam 10 minut i już panu napisała)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. lukasz

    lukasz Member


    Bardzo dziękuję, już Pani przesłałem pytania.


    Bardzo dobre pytanie. Wbrew pozorom, Lwów nie jest dobrze znany w Polsce. Przez dziesięciolecia komunizmu nie można było o nim wspominać.
    Chciałbym, by moja strona przedstawiała przeszłość Lwowa, czyli to, co warto ocalić z przeszłości tego miasta. Ale jednocześnie zależy mi na ukazaniu jego współczesności. Jaki jest dzisiejszy Lwów. Jakie znaczenie ma dla Ukrainy? Co myślą o nim jego mieszkańcy. Najprawdopodobniej przyjmę pisarską formę bloga.

    Jeśli macie jakieś sugestie, to zapraszam do dzielenia się nimi.

    Pozdrawiam, Łukasz
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)