День Святого Миколая

Тема у розділі 'Свята і вітання', створена користувачем ert, 1 лис 2016.

  1. ert

    ert New Member

  2. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  3. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  4. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  5. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець


    View: https://youtu.be/c4cNnZgMW18

    ЦІКАВЕ

    День святого Миколая: що обов’язково потрібно зробити , а що заборонено

    [​IMG]


    День «зимового» Миколая (день пам’яті цього святого відзначається 22 травня і 19 грудня, тому і називають його в народі – літній та зимовий Миколай) варто почати день з молитви і служби в храмі.
    Вважається, що святий завжди надає незриму допомогою і підтримку тим, хто його просить. Не дарма в храмах у його ікони постійно горить безліч свічок, поставлених прихожанами.

    Обов’язково в цей день потрібно допомогти тим, хто потребує допомоги. І неважливо близька це людина або просто незнайомець.

    Дітям треба не тільки заховати під подушку сюрприз, але і обов’язково розповісти про свято, про святого. До слова, наші предки в цей день не тільки готували подарунки, але ще і влаштовували невеликі вистави про святого угодника, щоб у доступній формі розповісти малюкам про свято.

    Також 19 грудня варто накрити святковий стіл і повеселитися досхочу з друзями. Головне пам’ятайте: стіл хоч і повинен бути багатим, але страви на ньому повинні бути пісними. Адже ще триває Різдвяний піст.
    І неодмінно треба веселитися і радіти. Вважається, що це подарує щастя і мир на весь рік.

    Що заборонено в день святого Миколая

    Не можна сумувати, свариться і лаятися. Це великий гріх – вдаватися до негативу і смутку в таке світле свято.

    Також на Миколая не можна працювати. У тому числі існує заборона і на шиття, вишивки, прання і прибирання по дому. Краще в цей день просто поспілкуватися з рідними, пограти з дітьми, адже саме на це у нас частіше за все не вистачає часу.

    Наші предки також вірили, що в цей день не можна нікому давати грошей в борг, бо піде з дому удача і щастя. Тому відкладіть всі фінансові справи в сторону до наступного дня. І нехай святий Миколай допоможе вам у всьому! З наступаючим святом!
     
    Останнє редагування: 18 гру 2018
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    День святого Миколая: топ-5 популярних ворожінь на любов

    19 грудня православні віруючі відзначають День святого Миколая. За народним повір’ям, вночі цього дня святий спускається з небес і допомагає всім нужденним, скривдженим і знедоленим, розганяючи темні сили. Саме День Миколи Чудотворця вважається сильним магічним днем, тому дівчата здавна дуже чекали на це свято, щоб поворожити на наречених і помолитися про щасливе заміжжя. Найпопулярніші ворожіння до Дня святого Миколая – далі в матеріалі

    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]



    © shlyahta.com.ua
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. manur

    manur Well-Known Member

    Йно не "православні", а християни, парафії яких живуть за Юліанським календарем.

    11 з 15-ти канонічних православних церков живуть за Новоюліанським календарем, який наразі збігається з Григоріанським (і ще буде збігатися років 800).
    І Миколая вони святкують 6 грудня.
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Та нехай вони собі святкують 6 грудня.

    Ми ж знаємо точно, шо Миколай ходить цієї ночі;
     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  10. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Він і минулої ходив... не спиться старому.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Українські військові влаштували свято Миколая для дітей прифронтового інтернату (відео)
    Сьогодні, 19 грудня, у День святого Миколая бійці 72-ї бригади ім. Чорних Запорожців передали для дітей Гірської школи-інтернату подарунки та солодощі. Про це повідомляє UATV з посиланням на пресслужбу штабу ООС. Бійці разом із волонтерами зібрали кошти, щоб купити для дітей подарунки. Малеча отримала розмальовки, фарби, книжки, цукерки та багато іншого. “Ми хотіли зробити для дітей невеличке свято, вони ще дуже маленькі та не розуміють, що відбувається в країні. Наша мета – їх підтримати”, – зазначила військовослужбовець Юлія.

    © shlyahta.com.ua

    View: https://www.facebook.com/pressjfo.news/videos/3269436843128189/
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Треба залишатися людьми, щоб там не було навкруги.Діти завжди перші страждають від негараздів... Молодці хлопці!
    Мій малий прийде завтра шукати подарунки, а ввечорі поїду до самого меншого бубончика - цілу сумку напихала).
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ой, які ж чудові дітки! А як багато хлопців в класі!
    Я теж складаю подарунки до свята Миколая))А чого, казка гарна.

    @Gyppsy, це у вас зараз стільки снігу? Ми ще в цьому році не бачили снігу. Хотілось би, щоб на НР був, але мабуть знов не буде...
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У нас вже кілька днів, як потепліло. Сніговики трохи пдтопилися.
    А зараз за вікном знову сніг летить.

    А Миколай - це не казка :)
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Святий Миколай за лічені години розпочне обліт України і візити по домівках [​IMG] Він – один з найбільш поважаних в українському народі святих. Так було віддавна. Скажімо, на кожній чайці запорозьких козаків мусила бути ікона з Чудотворцем.
    Традиція, коли святий Миколай обдаровує дітей смаколиками виникла у XVI столітті в Кельні. Вона походить із легенди: начебто Миколай кинув дівчатам посаг у вікно.
    Оскільки в Європі в грудні переважно морози та вікна зачинені, подарунки опинялися в комині. На початку ХІХ ст. Миколай почав ховати у шкарпетки. Пізніше – під подушки малечі.

    Той, який має два свята на рік — Локальна історія

    [​IMG]
    Святий Миколай,1640-ві роки. с. Микуличі Володимир-Волинського району

    [​IMG]
    Святий Миколай, XVII століття. с. Чорніїв Турійського району

    [​IMG]
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ну от, Миколай завітав до всіх.
    Кожний одержав те, що заслужив ;)
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Святий Миколай

    В Україні Миколай — найбільш шанований святий. Іще сто років тому хатня ікона Чудотворця стояла майже в кожній українській домівці. Святий Миколай — улюбленець дітей, захисник у біді, рятівник від неволі.

    У різних народів святого-доброчинця називають по-різному. Нідерландці кажуть — Nicolaas, німці — Nikolaus, угорці — Miklós, поляки — Mikołaj. Залежить від того, у якій транскрипції передається грецьке ім’я Nicolaos, або — "переможець народів". Миколая поважають однаково і католики, православні й протестанти, оскільки культ святого розвинувся ще до поділу християнської Церкви. У європейських культурах його образ переплівся з віруваннями у хатнього духа та прапредка. Так створилися легенди про Сінтерклааса, Пер-Ноеля і Йоулупукі.

    Образ Святого Миколая в українській культурі подолав власний шлях, і пов'язаний із Володимиром Великим, мазепинським бароко, козацтвом та чумацтвом, зі спробою знищення у радянський період і відродженням після відновлення Незалежності.

    Припускають, що культ святого Миколая виник у Києві завдяки Володимиру Хрестителю. За переказом, князь привіз до столиці перший образ Чудотворця із Херсонеса, де прийняв хрещення. Під час закладення Десятинної церкви Володимир велів збудувати у храмі окремий приділ, присвячений Миколаю, і в ньому поставив херсонеську ікону.

    Культ святого Миколая ішов в Україну з Візантії різними каналами — через перекази й легенди, рукописні книги, мандрівні фольклорні сюжети. Уже в ХІ столітті в Україні-Русі відзначали свята Миколая — зимове, 6 грудня (19 грудня) та весняне, 9 травня (22 травня). Зимове — на честь Миколаєвого "народження для вічності", а весняне — в пам’ять про перенесення його мощей із Лікії до італійського міста Барі.

    У XVII — XVIII століттях під впливом католицького чернечого ордену василіян Україною поширився культ Миколая як покровителя студентів і школярів.

    Українці вважають, що святий Миколай — то найскорший помічник у біді. Він допомагає тим, кому загрожує небезпека, кого скривдили, із ким несправедливо обійшлися.

    Одна з найпоширеніших мандрівних оповідей присвячена чудесному вгамуванню морської бурі. Отож до нього у молитвах звертаються мандрівники і моряки. На багатьох іконах представлено сюжет — корабель із людьми та святим Миколаєм розгойдують серед хвиль чорти. Але марно.

    Миколай прихильний до розкаяних злодіїв. Він є покровителем торгівлі та землеробства. Опікується студентами і дітьми. Він — чудотворець. Заради порятунку людей творить чудеса.

    Майже всі християнські народи мають звичай обдаровувати малих дітей вночі перед днем святого Миколая. Сама традиція виникла у середньовічній Німеччині. Батьки дарували малечі одяг, взуття, ласощі, книжки для школи. подарунки підкладали таємно. З часом цей звичай поширився на сусідні країни, зокрема на Польщу. А звідти вже перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.

    Язичницьке коріння є в культі святого Миколая і в українців. У багатьох наших казках фігурує персонаж "дід". Він "як молоко білий", "з довгою білою бородою". Допомагає добросердним і щирим, а також несправедливо скривдженим, та чудесно їх обдаровує. Цілком можливо, що це образ предків, як і різдвяний старець у інших європейських народів.
     
  19. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Зе бест! Зе бест! x 1
а де твій аватар? :)