День Перемоги - це свято?

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Полковник, 18 кві 2007.

?

Чи треба обговорювати питання святкування Дня Перемоги?

  1. так

    78 голосів
    44,3%
  2. ні

    98 голосів
    55,7%
Статус теми:
Закрита.
  1. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    З якого це дива Ви сприймаєте думку цього мота_боя як думку Львова? Маргінали всюди трапляються, а більшість людей, все таки, не втратили пам"ять і шану до своїх дідів, які здобули цю перемогу такою великою ціною.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    2MARTINI
    А хіба я десь претендував на думку Львова? Я висловлював свою.
     
  3. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    А думка Львова, в більшості в 70-90-х роках була така, Мартіні, як я пам"ятаю: чіпляли ордени і колодочки гейки,хохлови, кочетови, іванови і йшли святкувати зі Сокільник до Львова, бо решта народ бульбу садив, що на перше мая не вспів посадити. ;) І так всюди було по селах і містах Галичини.Хіба партія щось намагалася зобразити, як святкування. Не свято це для Галичини, як Ви тут не запевняйте. Ця війна була між двома тиранами Гітлером і Сталіном, які відрізнялися один від одного хіба що розміром вусів, як я чула один сумний жарт. :sad: Наша біда, що територія України стояла на їхньому шляху, то вишколена армія першого перше по ній проїхалася, а потім обірвана армія другого в зворотньому напрямку. А після тої перемоги почалися страшенні репресії на ЗУ, згадайте з історії. :sad: Люди шанують пам"ять рядових солдатів, що Богу душу були винні, але розборки Німеччини і Росії, що понищили пів Європи, багатьом аж ніяк не хочеться згадувати, не те, що святкувати. Як для кого то було іншим, то хай святкує.

    П.С. До речі. Продивіться зараз новини. Німеччина з Росією знову в одну дудку грає. Закликає Ющенка відкликати його указ про розпуск ВР. Знову інтереси Німеччини-Росії стають Україні загрозою. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Так же как стал Севастополь городом только русской славы, а фамилии на обелисках в 50% оканчиваются на о.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. ugra

    ugra Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    не зря.
    Как Вы выразились "юношеский максимализм" должен осознавать, что победа над фашизмом, есть победа ни одного СССР, а всего здравомыслящего международного сообщества. Нынешнее поколение воспринимает фашизм очень поверхностно, не осознавая философию, идею фашизма. Они забывают, что из человеческой кожи шили сумочки, из волос делали подушки, матрацы, а пепел служил удобрением. Что евреи должны были быть уничтожены, а славяне не входили в понятие "чистой расы". Сейчас если заметили, у них отсутствует "шкала ценностей", они не в состоянии четко отделить черное от белого. Расуждают о святости Победы на примитивном уровне "а что собственно мы от этого поимели, совок?". Они готовы понизить цену победы над ФАШИСТСКИМ строем, лишь только потому, что оказались в коммунистическом. Пытаясь вовсем подражать европе, почему то забывают о европейских ценностях, что нацистов судило все мировое сообщество. И очень им хочется в этом вопросе выглядеть либерально и толерантно, ну типа дескать мы люди цевилизованные и просто хотим всем понравиться.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. ugra

    ugra Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    :o
    про меня что ли!? (тоже шутка)
     
  7. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Я думаю, что людей, знающих эту цену меньше в местностях, которые несильно пострадали от фашистов, только и всего.

    Можно рассуждать о пользе или вреде тех событий "геополитически", но большАя часть людей судят "на свой крестьянский (т.е. практичный) ум", их бабушкам-дедушкам было все равно какой флаг на управах, или такие же бабушки-дедушки не за длинным рублем, не за наградами, не за "мировую революцию" шли за Победой, зная чем рискуют.

    Достаточно просто уважать то, что пришлось пережить другим людям, чтобы понять почему они так радовались 9 мая 1945 года. Не обязательно чувствовать то же самое.
     
  8. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Как раз малоизвестные факты на эту тему:

    "Взаимная ярость вызвана явным смешением исторических понятий. И Россия, и Эстония (да и вся Восточная Европа в целом) упорно ставят знак равенства между Днем Победы и началом советизации стран, освобожденных Красной Армией от нацистов. При этом для нас священен день, когда мы победили фашизм и все, что с этим связано. А для наших недружелюбных соседей столь же важен тот факт, что они провели почти полвека "под советской оккупацией"."
    http://www.rambler.ru/news/politics/balticstates/10272108.html

    Почему считаю, что тема поднята зря? Тут есть такие "плясуны на костях", что "юношеский максимализм" - просто записки гимназиста по сравнению с надписями в лифте :)
     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    А давайте запитаємо наших сусідів - естонців! Що вони на це скажуть?
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    В мене, у далекій родині один брат воював у радянські (красній) армії, а другий - за бандерівців, але там, в цій сім"ї ніхто не святкував 9 травня ніколи, не було якоїсь ейфорії і, як каже Оля, всі на 9 травня дружно садили картоплю, хто не встиг на 1,2 травня. В галичині якось не вжилося то свято і я це пишу не тому, що я "поганий", а просто такий факт. Зате, що не в кожному селі є хрести погиблим воїнам УПА. Народ любить і памятає захисників Вітчизни.
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Миссия невыполнима!

    mota_boy!
    Як Ви думаєте, ДНР Уго Чавеса - свято?
    І "3-go Maja" - свято! І Рамадан - свято! :D
    Пропоную погоджуватися з цим, а святкувати, чи ні...
    Для чого битися головою і ображатися на отримані синці? :cool:

    Другу Світову війну кожен розцінює, виходячи зі свого світогляду. Це - нормально. Не розуміти цього - у певній мірі, ... дебілізм.
    Можна, пам'ятаючи про Хіросіму і Нагасакі (+ інші переділи світу) оцінювати її як спів-перемогу американського та совєцького імперіалізмів над рештою учасників.
    Можна оцінювати ті ж події у масштабі своєї держави (/міста, /села).

    Не може бути єдиної (/спільної) оцінки, єдиної відправної точки:
    хтось радіє закінченню кривавої війни, хтось плаче (мусолячи похоронку), хтось дістає фото з новими погонами, хтось пише черговий запит у воєнкомат "допоможіть знайти"...

    no_coment відкрив цю гілку , "і сказал поєхалі, і взмахнул рукой", аби позмагатися. (IMHO).

    Чи варто влаштовувати турніри (у версії no_coment - "Чи треба обговорювати питання святкування Дня Перемоги?")? :confused:
    - Не можу дати універсальної відповіді (не голосуватиму), бо "обговорювати" - одне, "турнір" (розпочатий автором гілки) - зовсім інше.
     
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Цікаво питання стоїть, а чи треба святкувати... Чисто Гамлетовське питання - to celebrate or not to celebrate - that is the question!
    До речі в світі мало хто святкує 8 травня день перемоги. Святкують День закінчення Другої Світової війни. Ось це свято бо була зупинена кривава бойня де безглуздо щоденно втрачалися тисячі людських життів.
    А ось чи була перемога?... Я б хотів тут пороздумувати з точки зору західноукраїнця.
    30-і роки минулого століття... Світове зло панувало в вигляді двохголової гідри - гітлерівської Німечини і більшовисьтської Росії. Спочатку була дружба і співробітництво між ними, потім щось не поділили...
    В 1939 році Росія напала на суверенну державу Польща в складі якої була Західна Україна. Це що, не був акт агресії проти суверенної держави? І як результат, було винищено тисячі людей польської і української національності. В 1941 на нас напали (чи звільнили, як кому більше подобається) німецькі війська. Доброго було мало, але в тому ж Львові люди працювали, діти ходили до школи.
    Знову ж таки в 1944 році на нас напали (чи звільнили як кому більше подобається) війська більшовисьтської Росії.
    Питання, що вони нам, західноукраїнцям, принесли? Голод, нові репресії, смерть, масове виселення на Сибір. Це ви хочете назвати перемогою для нашого народу?
    Я рахую, що це була половина перемоги, адже друга голова гідри лишилась живою. І живе до цих пір в тому числі в Україні, приносячі ті чисельні проблеми протягом незалежності.
    Питання, чи буде колись повна перемога? Якщо так, аж тоді будемо мати право святкувати.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Отож , а пані Салата чомусь вдається до узагальнень саме на основі вашої приватної думки
     
  14. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Я пам"ятаю, що 9 травня святом був завжди, як за совітів, так і після 91. Я ще був малим, але пригадую цю атмосферу свята, якою було сповнене все навкруги, особливо у 85, коли святкували 40-річчя перемоги.

    І те , що в цей день бульбу садили, зовсім не значить, що воно не свято. Як була неділя, то пам"ятаю, як дід одягав святочний костюм з нагородами і йшов на сільський майдан, де збиралися такі, як він. Пам"ятаю його розповіді про війну, як на очах проступали сльози, коли по радіо звучала пісня "День победы". Пам"ятаєте, там є "Праздник со слезами на глазах". Це не просто слова.

    До роботи на полі не ставали тоді і не стають зараз лише у неділю і у релігійні свята. На День Незалежності України, скажімо, припадають жнива. І в цей день люди по селах також не сидять вдома і не ходять на парад, а косять, громадять, жнуть... Але ж це не означає, що День Незалежності - це не свято.

    Оце все про боротьбу між двома тиранами, про репресії і про пів перемоги - це все правда і це все трагедія України. Але ж за цією трагедією не можна закреслювати те, що українці тоді зробили гігантський вклад у знищення антилюдського фашистського режиму. Нехай другий режим вдалося знищити лише через пів-століття, але це не зменшує цінності тієї, першої половини перемоги, перемоги над фашизмом, яка нагадує, що українці здатні були не лише страждати, але й робити щось видатне.

    Звичайно, зараз таких святкувань і тієї атмосфери як ще 20 років тому, уже нема. Але є люди, які ще пам"ятають, які святкують. Я на паради, звичайно ж, не ходжу і не виключено, що проведу цей день на городі. Але вважаю, що 9 травня - це видатний день для всього цивілізованого людства, а для українців, які в цю перемогу чи не найбільше вклали, то тим більше. Я розумію і поважаю людей, які в цей день несуть квіти до монументів і братських могил. І я би традиційно привітав із цим святом свого діда, але, нажаль, його не стало 7 років тому.
     
    • Подобається Подобається x 13
  15. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Мартіні, я з Вами згідний майже у всьому. Те що Ви пишете про свого діда я можу написати про свого покійного тата, який також брав участь в фінальній стадії війни. Але думаєте вони святкували ПЕРЕМОГУ задріпаної єдінай і нєдєлімай? Не думаю. Вони святкували кінець війни, дякували Богу що чудом лишилися живими пройшовши неймовірно важкими дорогами війни. І згадували своїх друзів, яким не пощастило дожити до цього дня.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    а перемога комуністів по цілій європі призвела би до останньої світової війни, бо сталін би не заспокоївся доти, доки би не переміг сша, або не втратив всього...
    ейзенхауер помер (у 45-му?), а наступні правителі вже не були лояльними до ссср...
     
  17. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    То хіба це означає, що ми маємо про їх подвиг забути? Визнати, що мільйони українців загинули даремно? Я не згоден, переконаний, що це наша перемога.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. paschenkomax

    paschenkomax миється в бані

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Це,на мою думку,не свято.Це перемога одного режиму над іншим.Україна просто жертва.Цю дату немає змісту святкувати.
    Хіба вважати це не святом,а днем памяті жертв цієї війни.Нехай святкують комуністи.Нормальним людям радіти немає чому.
    Мого прадіда забрали німці під час війни працювати в Німеччині.Війна закінчилась він поїхав додому на Франківщину приблизно з 10кг золота.Та тут в нього цей пакунучок виявили кляті комуняки і все забрали, тоа ще й довго не давали спокою.Добре хоть живим залишили.
    Це не свято а дата.Свято має бути однозначно святом.
    Якби я мав повноваження я би прибрав такі свята:
    -8березня
    -1,2 травня
    -9 травня
    -День Конституції(її мало хто поважає)
    Добавив би деякі День Соборності(вихідний),Замість 8 березня День Матері або День Жінки, можливо ще щось.
     
  19. Сталкер

    Сталкер Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Православная Россия называет этот праздник не "день победы", а "День поминовения воинов". По моему, это правильно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: День Перемоги - це свято?

    Х..м...интересненько как то.....:sad:
    Может еще и в мединститутах учились?А?:cool:
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)