Де закінчується гідність і починається гординя?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Un.Known, 28 бер 2013.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Маю дуже "м'якого" шефа, що часто шкодить бізнесу - тільки по тій причині, що очікує від решти людей власного чоловіколюбства.

    На мої зауваження відповідає, що людей треба любити і дати можливість виправити помилки. Але я маю іншу думку - що крім любові до людей, кожен має поважати і себе - власне, це і є почуття гідності.

    Що говорить Біблія про любов до себе? Хотілось би приведених цитат та тверезе тлумачення.
     
  2. Locke

    Locke невиправний реаліст

    "Возлюби ближнього свого як самого себе"

    Що означає любити себе? Кожна людина розуміє свою недосконалість. Вона знає свої вчинки за які їй соромно. У кожної людини в житті бувають такі ситуації коли людина відчуває ненависть самого себе. Але тим не менше, навіть здійснивши цей вчинок ніхто не хотів би, щоби його за це хтось обварив окропом. При всьому розумінні своїх вад, недоліків, людина не бажає собі зла. Тому що ставиться до себе з любов’ю, поблажливо. Любов до ближніх передбачає саме це.
    Але кожна поблажливість повинна мати свою міру. Можна бути поблажливим до пори до часу, якщо бачиш, що людина хоче виправитися і старається це зробити. Якщо хтось вперто користується вашою поблажливістю, то від таких людей треба дистанціюватися. В бізнесі, де кожна людина є цеглинкою загальної справи може статися так, що через одну погану цеглину може розвалитися вся будівля. Тому, якщо хтось вперто намагається зловживати поблажливістю - від таких людей треба позбавлятися, щоби не страждали інші люди. Така моя думка з цього приводу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    думаю, гординя починається там, де починається приниження інших
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    «Люби свого ближнього, як самого себе» (МАТВІЯ 22:39).
    Чого хочеш від когось, те давай комусь. Гідність закінчується там, де починається гординя або втрачається зміст сенсу життя. Чим вище піднімається шкала збагачення, тим нище падає шкала гідності. Важко багатому стати філософом і ще важче філософу стати багатим.;)
     
  5. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Нагадав собі...
     
а де твій аватар? :)