ДАІ і суд

Тема у розділі 'Про авто', створена користувачем Мих, 8 січ 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: правила дорожнього руху у Львові

    Тут багато знавців правил дорожнього руху.
    А тому у мене запитання.
    Гаїшник фіксує порушення у протоколі. Шофер пише у протоколі: "не згоден", за це даїшник робить відмітку у талоні.

    Чи має право даїшник так поступити?
    Адже, якщо шофер не згоден, то справа повинна розлядатися у суді.
    А даїшник у даному випадку взяв на себе функції роль суду. Тобто він записом у талон вже наказав водія, без суду, адже сам запис може мати юридичні наслідки, наприклад призвести до перездачі ПДР.
    У кого є якісь думки на цей рахунок?
     
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: правила дорожнього руху у Львові

    А що про це закони кажуть?
     
  3. Жоржик

    Жоржик Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Не має права ,він передає справу в суд і ВСЕ ,А ВЗАГАЛІ ДАЙ 10 ГРИВЕНЬ -ВІН ВІДЧЕПИТЬСЯ :)
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: правила дорожнього руху у Львові

    Міліціянт взяв на себе роль суду. Перевищення службового становища - однозначно.
     
  5. Biohit

    Biohit Active Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Мих, хай він пише все що хоче. Запис в талоні не є підтвердженням факту правопорушення.
    Я, наприклад, за кожен запис в талон пишу скаргу в прокуратуру з вимогою анулювати запис.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. лекар

    лекар New Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    писати до прокуратури це однозначно але якщо ви почуваєтесебе правим сперечатись та доводити свою правоту необхідно на місці
    маю багатий власний досвід майже 30 років за кемом кожен день
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ДАІ і суд

    Але запис веде до правових наслідків - перздача ПДР.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ДАІ і суд

    Якщо Ви маєте на увазі дати хабаря, то тут багато розуму не треба мати, питання в іншому....
     
  9. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: ДАІ і суд

    Лекар, поділіться ж досвідом :) Сказали А, кажіть і Б
     
  10. Biohit

    Biohit Active Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Мих, НЕ ВЕДЕ. Пояснювати не буду, довго. Читайте уважно законодавчу базу.
     
  11. Biohit

    Biohit Active Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Можу я поділитися, як я спілкуюсь з ДАЙцями. Варіанти 2 :

    Варіант 1 : Мене зупиняють ПРОСТО (без причини, не за порушення) :
    - Він : бур-бур-бур, інспектор Петренко, документи.
    - Я : З якої причини зупинили ? (додам, що я ЗАВЖДИ пристібнутий ременем безпеки, при спілкуванні з ними НІКОЛИ не вихожу з машини, примусити мене вони не можуть - в них нема такого права)
    - Він : Перевірка документів.
    - Я : Це не є підставою для зупинки. Я щось порушив ? Ні ! Чому зупинили ?
    - Він : операція зброя/вибухівка.
    - Я : Добре, давайте ваші документи. (дуже уважно дивлюсь його посвідчення, роздивляюсь фото, звіряю з "орігіналом", записую номер значка. Дзвоню за телефоном довіри і кажу, що там-то і там-то стоїть така-то машина, інспектор такий-то, значок такий-то зупинив і каже що проводиться операція, а я маю підозру, що вони тут просто "косять", тобто наявні ознаки корупції).

    Додатки : Якщо інспектор поводиться неповажливо до мене, я спілкуюсь ВИКЛЮЧНО українською і на його "блєяніе" мотаю головою і кажу "нічого не розумію, спілкуйтеся державною мовою, будь-ласка" (це в Донецьку)

    Якщо інспектор просить відкрити багажник - відмовляюсь. Кажу, що якщо в нього підозра, що там щось протизаконне, він може скласти протокол затримання і з двома свідками відкрити багажник САМ. (жодного разу не захотіли)

    Якщо інспектор розводить на те, що я п'яний, каже "дихніть" - відповідаю, що дихать він буде у себе вдома на дружину. І в трубку також. Якщо в нього є підозра, що я п'яний - будь-ласка, я закриваю машину і ми їдемо в наркологію на його машині. А інакший стереже мою машину. І якщо виявиться, що я був НЕ п'яний, то буде скарга в прокуратуру і позов до суду. Час коштує грошей. (жодного разу їхати не захотіли)

    Варіант 2 : Зупиняють за порушення.

    З машини не вихожу. Грошей не даю. Чекаю протокол. Вимагаю за законом процитувати мені статті з КУпАП та Конституції. ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ (в Донецьку). Якщо хоч слово сказано не так - я пишу в протоколі в поясненнях : зі статтями КУпАП і Конституції інспектор ознайомити мене НЕ ЗМІГ. З протоколом не погоджусь, доведу все в суді.

    Можливий варіант, якщо інспектор стоїть на приватній машині - тоді я пишу ще на якій машині він стояв (марка і номер). І завжди звертаю увагу на те, чи є на тій машині техогляд (ДАЙці його часто не мають). Якщо хамив - то пишу що хамив. Якщо вимагав грошей - так і пишу. (як правило такі протоколи до суду не доходять)

    Мою машину в Донецьку знають практично всі ДАЙці і, як правило, вдруге вже ніколи не зупиняють, бо то їм дорожче.
     
    • Подобається Подобається x 6
  12. Zoryanazirka

    Zoryanazirka Well-Known Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Ну часом каже 10 мало :)

    Я от хотіла скоротити дорогу щоб не їхати через центр, поїхала по грушевського до кінця під цеглу, а вони там за кутком на початку калічої гори сховалися. 10 гривень хтів, але нічого не дістав - вагітній жінці відмовляти неможна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ДАІ і суд

    Ну це вже корупція, нє?;)
     
  14. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: ДАІ і суд


    Миху, нє! То вже рекетирство! ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ума

    Ума Well-Known Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    у мене сьогодні рибний день :) двічі міліція зупинила. Один раз на Шота Руставелі - я поїхала під цеглу за тролейбусом, бо ото згори мене там так тресе, що ще передчасно народжу :) І на виїзді стоять дві міліціонерки - щоправда, як тільки зобачила моє пузо, то активність їх трохи зменшилась. Я пояснила, що не можу їхати на цьому відрізку по правилах, бо там така дорога, що мені одразу в пологовий тре їхати, а вона питає, чому я не звернула на Франка - там менше тресе. Кажу, що там теж знак - поворот заборонений (якщо їхати зі стрийсьої). А вона: так там ви менше порушуєте :) А тут цілу дорогу їдете не по правилах і всі дивляться :):):) Щасливої дороги, бережіть себе :)

    Але другий випадок був більш кумедним. Їду я з Городоцької на Гнатюка (виїзджаю біля управління міліції чи як воно називається). Об"їзджаю трикутничок - бачу міліціонерів, нічого не порушую. На вулиці пусто - атомобілів не має, пішоході теж. Проїзджаю один "контроль", а за метрів 20 стоїть другий даїшник і зупиняє мене - одразу думаю, що я порушила? опускаю вікно, а міліціонер до мене (животик побачив) каже: Ви ж майбутня мама!!! Чого пішоходів не пропускаєте? Я собі думаю, яких пішоходів - вулиця пуста була!!! І тут розумію, що той перший міліціонер на зебрі стояв :D Рука руку миє :rolleyes: Тож хто буде їхати тою вулицею і побачить двох міліціонерів на відстані один від одного, то першого пропустіть - він дорогу хоче перейти :D
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Відповідь: ДАІ і суд

    Шо то собі може яке пузо причепити і їздити спокійно :rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Дімон

    Дімон Well-Known Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    MARTINI +1

    Я уявляю себе з пузом ;)))) а ще тре бороду запустити :haha: ги-ги ы розказувати що я майбутный татко :haha:))
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ДАІ і суд

    Думаєте допоможе?:p
     
  19. Ольга

    Ольга Well-Known Member

    Відповідь: ДАІ і суд

    Подумають, що то пузо від пива... ;)
     
  20. ivansstef

    ivansstef Well-Known Member

    Відповідь: правила дорожнього руху у Львові

    Процедура трохи інакша.. Ви правильно зауважили ДАІ ФІКСУЄ правопорушення. Складає про це відповідний протокол і в випадках передбачених Адміністративним законодавством, КПАП, та нормативними документами робить запис у талон.. НЕЗАЛЕЖНО чи шофер погоджується чи ні.. (до речі якщо не погоджується і не підписує водій протокол потрібно підписи на протоколі двох свідків..)

    Далі справа йде в суд.. В суді Ви надаєте свої аргументи, і у випадку якщо Вас признають невинним суд приймає рішення про АНУЛЮВАННЯ запису..
    З рішенням йдете в МРЕО, де Вам анульовують запис (при настоюванні можна поміняти талон).

    Самі записи в талон (БЕЗ рішення суду) нічого не варті. і до перездачі не призведуть.

    Але то все було до 01 липня 2007 року.. Саме в цей день набрав чинності указ про ЗАБОРОНУ записів в талон попереджень бЕЗ РІШЕННЯ суду..
    З,І Є інфа що скоро їх відмінять.. коли зроблять єдину базу водіїїв.
    Щасливо на дорогах.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)