Цілющі джерела України

Тема у розділі 'Подорожі Україною', створена користувачем Alias, 6 жов 2009.

  1. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Хотілося б почути про джерела України, де знаходяться, легенди, як доїхати і чи справді вони цілющі?
     
    Останнє редагування модератором: 6 жов 2009
    • Подобається Подобається x 4
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    В Раковці просто культове джерело. Від Львова кілометрів 30 в напрямку Стрия. Я недавно там був перший раз. Сотні і тисячі людей щодня сюди приїжджають не просто попити водички, а набрати її пару бідончиків шоб цілий тиждень на ній їсти варити. Ще тут ходять по коліна в тій воді, незалежно від пори року, а вона крижана, кажуть цілий рік тримається температура води 4 градуси. І ще кажуть шо навіть зимою в тому джерелі купають немовлят - не хворіють. Хоча я би не ризикнув :)

    Під джерелом мілкий "басейн", по якому прийнято ходити кругами. Для гарантованого ефекту рекомендують пройти 12 кругів басейном. Над джерелом капличка, над капличкою на горі церква.

    [​IMG]

    В той день коли я там був, по тому басейну одночасно ходило чоловік 80, таке собі живе торнадо намотувало кола і співало церковних пісень. До самого басейну велика черга, одні виходять, інші вливаютсья в торнадо... Психоделіка :)
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. skole

    skole Well-Known Member

    Я їздив зимою по воду туди. Мене здивувало, що люди і зимою ходять в басейні босі, коли холодно і на дворі було нижче нуля.
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А яка різниця? +4 С літом, чи +4 С зимою?
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    В Трускавце есть источник Юзя, очень популярен среди женщин, ходит легенда, что если умываться Юзей можно помолодеть, поэтому к источнику стоит длинная очередь. Я познакомился с местным врачом, кандидатом наук, из филиала института курортологии. Он объяснил, что в воде содержится глицерин, поэтому кожа после умывания кажется гладкой, вреда от Юзи нет, но и пользы ноль. Моя жена все равно каждый день бегала к Юзе
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Lika20

    Lika20 Well-Known Member

    http://www.dzhublyk.org.ua/news.htm
    Можливо хтось знае про джерело пiд Високим Замком?Шукала iнформацiю але нiц не найшла.
     
  7. Peri

    Peri Well-Known Member

    інформація різна.Але це нам не перешкоджає брати цю воду.Для нас вона смачна і цілюща.Особливо вона цілюща на Йордань.
    Також,кожного 13 числа з квітня по жовтень включно,біля каплиці йде Відправа і Молобень до Матінки Божої,от тоді люди її набирать і після Богослужіння отці її кроплять.При чому люди приїзджають і з області.З кожним разом людей все більше і більше.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. dana

    dana Member

    Я заходила у воду там, в лютому, було +2 градуси.Після цього навіть нежить не з"явилась. А у звичайну дощову погоду достатньо лише трішки ноги промочити.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    В Закарпатті багато термальних і мінеральних джерел, в Берегово цілий басейн з термальною водою, минулого року в березні там плавали, біля Берегово в с.Косино, в Солотвино.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Mavpysuk

    Mavpysuk Well-Known Member

    Перший раз була там на Йорданські свята 4 роки тому....було дуже холодно, але я все ж таки наважилася зайти в воду...пройти 12 кругів...і нічого....навіть нежитю не було...і там взагалі якась особлива атмосфера...одного разу приїхали туди з коліжанкою....коли вийшли з машини то був сильний вітер...коли підійшли до джерела..о там була цілковита тиша...ніякого вітру...там направду дуже хороша атмосера...і вода...яка збагачена сріблом....
    а історія цього джерела така: колись жив вельможа, який побудував собі палац на місці цього джерела...і коли будівля була готова то він осліп...після чого йому приснився сон...а точніше то було явлення Матері Божої, яка говорила, щоб він зруйнував свої хороми, розкопав джерело і помив цією водою очі...так і сталося....цей вельможа знову почав бачити..
    а ще хочу розповісти про джерело в Крехові...в лісі, біля Крехівського монастиря...воно знаходиться в лісі...особливо гарно там влітку...теж приїздить туди дуже багато людей..з сильною вірою в те, що ця водичка цілюща...
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    Ось це джерело:)
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А ще є в селищі Куропатники Бережанського району................Туди навіть ззакордону приїздять.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    Для тих, хто їде на Закарпаття...
    На трасі справа відразу за Сколе є таке джерело непримітне, місцеві звуть його "джрудло Альберта". Насправді, ще до совєцкої окупації, місцевий барон Альберт вилікував виразку водою з того джерела. Його син встановив на тому місці каменюку з надписом, джерело облагородили: хрест, меморіал, ну, ви зрозуміли...
    Потім війна, боротьба з бандерівцями, місцеві банди, що косили під бандерівців... Залишився непримітний потічок з гори.
    Але недавно, пару років тому, була повінь, розмило дорогу, робили ремонт, відновили заодно і джерело.... Визнаю, я там тузємєц, особа гіпотетично зацікавлена, але вода там дісно супер. Не знаю, як на рахунок лікувальних якостей, але смакові на висоті.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    Ще собі згадала про Розлуч (перед Туркою) там є відразу три джерела в одному селі - з содовою, залізною водою та нафтуся.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. skole

    skole Well-Known Member

    Кілька років назад по місцевому радіо санепідемстанція попереджала, що в цьому джерелі водна небезпечна для здоров'я. Також санепідемстанція біля джерела ставила табличку з надписом про шкідливість цієї води, але видно люди її знищили (мабуть тому що там є капличка і люди думають що вода цілюща, хоч це не так).
     
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    — У нас знаешь, какая вкусная вода из кран течет? Второе место в мире.
    — А первое в Ереване, да?
    — Нет, в Сан-Франциско.
    — А Боржом? Сначала думай, потом говори.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    Залізна і нафтуся -одна і та сама.Можна вечером положити у воду камінь,а на ранок він червоний.Содовою лікуються від гастритів і інших шлункових хвороб,хто перепив звечора горілочки-рано добре ту воду пити ,допомагає пережити.Багато людей приїздять по цю воду навіть зі Львова, відстань туди 120км.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Nameless

    Nameless миється в бані

    Мені подобається вода з джерела в селі Кваси. Така кислувата на смак. Але в пляшці вона відразу втрачає свій смак, і стає звичайною водою. Що впринципі властиво гідрокарбонатній воді.
     
  19. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Та вода називається місцевими Буркут (вуглекисла гідрокарбонатно-хлоридна кальцієво-натрієва вода, якщо вірити джерелам з інтернету). Трохи жовтувата на колір і легко газована, ледь віддає стухлими яйцями. Є вона не тільки в Квасах, а й в інших місцевостях того району. Використовується для лікування органів травлення. У Франківській області є навіть село під такою назвою, якщо ту руїну, ще можна назвати селом. Фактично, коли я був там років 6-7 тому, хати в якій би жили люди я не бачив.
    Ще кажуть в с. Шаян на Хустщині є мінеральна вода Шаянська з вмістом кремнієвої кислоти, яку можна пити, а також приймати ванни
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Bosun

    Bosun New Member

    Берегово
    [​IMG]

    [​IMG]

     
а де твій аватар? :)