Цифрове телебачення

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Максим Великий, 8 гру 2009.

  1. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Насправді ця "проблема" може обернутися на великий плюс. Друг, що на телебаченні працює, мені не один раз казав, що перехід на "цифру" вже змусив власників каналів сильно збільшити інвестиції, що побічно сильно підняло якість продукту. До того ж за його прогнозами після 2015, коли цей "перехідний" фінансовий тягар відпаде, відбудеться дуже стрімке зростання українського теле-ринку. Так що перехід може й дещо болісний, але вкрай необхідний! :yes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Як я бачу, в Україні навіть при всіх труднощах тотального переходу на цифрове телебачення, в кожного залишається нормальний вибір. Головне, щоб ніхто не зажадав прищеплювати британський досвід, де кожна родина, що має телевізор (і не важливо, чи користується вона ним), має щорічно сплачувати лцензію. Так в 2009 році її вартість складала 142, 5 фунтів для кольорових та 48 фунтів для чорно-білих телевізорів (по суті ці кошти йдуть на розвиток BBC, що і дозволяє утримувати монопольне положення ще десь з 1920-х років). Так що в Україні все ще дуже і дуже по-людськи!

    P.S. Може хтось знає прецеденти, подібні до британського? Просто переплюнути їх думаю вже нікому не під силу =)
     
  3. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

     
  4. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    З урахуванням різниці у 100 фунтів, думаю, для декого це може бути акуально. А в нас, якщо почитати форум, складається враження, що перед людьми стоїть лише питання, чи покупати телевізор з вмонтованим декодером чи без =)
     
  5. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    угу. А бачив би хтось очі англіків коли їм в НЕТі показуєш кіко коштує в нас жигулик 70-якогось чи 80-якогось року випуску :)))
    Ну актуально чи ні тих 100 фунтів за утримання телевізора то вже інша справа. Можливо я чогось не знаю, але їх (чорнобілих телевізорів) можливості далеко в минулому залишились. Уже і в нас їх вдень з факелом пошукати потрібно. Нє?
    Я думаю що питання в даній темі не стоїть купляти телевізор з вмонтованим цифровим тюнером чи без, а більше розглядається технічна/грошова можливість впровадження цифрового телебачення, а також кому це потрібно і хто від цього виграє. І кути зору різні- якість зображення (чи відчутною вона буде, якщо більшість приймачів не підтримують це технічно), ціна .... і т.д. і т.п.
     
  6. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Тут треба розглядати виграші/програші в двох аспектах. Для громадян з невисоким уровнем доходів зараз цифрове телебачення обходиться дорожче, аніж принаймні безкоштовна антена з 5-8 каналами. У той же час у найближчі 2-4 роки держава з дуже великою долею ймовірності прийме програму, що знизить навантаження на малозабезпечені верстви населення (і такий крок скоріш за все буде прийнято навіть незалежно від будь-якого передвиборчого популізму). А з огляду на те, що пік фінансового навантаження буде на той час пройдено, то населення чекає і зниження цін на "цифру".

    А для держави (тобто для суспільства) це вигідно тим, що звільниться велика кількість частот (наскільки я знаю з цього особливо задоволені авіакомпанії та військові). Це полегшить процес відкриття нових каналів (як мені розповідали, ще не так давно при цьому приходилось самотужки розробляти частоту, а потім ще витримати бій з Нацрадою, щоб вона не ушла в чужі руки) і автоматично положить кінець війнам за частоти (а це автоматично зробить медіа-бізнес більш безпечним та передбачуваним). В цілому, здається, на обох фронтах залишаємось в плюсах :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    ой, не знаю як кому, а мені ріже око використання сполучень в одному реченні знизить навантаження і малозабезпечені верстви населення :)))
    а також вислів
    та
    НЕ хочу видатись засушеним скептиком, але повіює романтизмом, а я романтизм сприймаю тільки у відносинах між хлопцем/чоловіком і дівчиною/жінкою, і аж ніяк з бізнесом і політикою ;)
     
  8. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Де Ви побачили романтизм? Просто внаслідок переходу на "цифру" частоти перестануть бути якимсоь надзвичайно цінним ресурсом, що вартий серйозної боротьби. Можна провести паралелі з відкриттями Колумба, після яких іспанці привезли в Європу стільки золота, що воно впало в ціні в 5-6 разів.


    Я як раз не вірю, що в нас держава чимось забезпечить всі верстви населення, а ось з малозабезпеченими нічого тут шокуючого нема. До того ж такі кроки лобіюють власники основних телеканалів. Так що тут теж не місце романтичним казкам.;)
     
  9. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    З інтерв'ю директора Волі, що 2 сторінки тому скидували, я для себе зрозумів, що поки тюнери українського виробництва значно гірші за якістю і аж ніяк не дешевші за китайські. Цікаво, а ідея Турчінова про якісні українські тюнери за 40$ в принципі може бути реалызовані? Та і чи вистачить для цього просто величезного держзамовлення, як він стверджував? :dntknw:

    P.S. Хоча вже зрозуміло, що якщо цю ідею хтось і буде реалізовувати то явно не Турчінов...
     
  10. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Так в Китаї чіпи зроблять...
    А крім чіпа що? корпус і блок живлення?
    Думаю в меншу суму можуть вписатися. (На HDMI вихід я б не розраховував)
    Що аналог, то аналог...
     
  11. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Я HDMI ніде не бачив навіть у наворочених українських моделях! Думаю українським виробникам це в принципі не загрожує! :)
     
  12. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    ІМХО абсолютно дарма - ми знову навчимося виготовляти прилади на "вчора", а не на "завтра". До 2015 року не так вже й багато часу. Для того щоб виграти конкуренцію з ефіром кабельники будуть впроваджувати HDTV, що цілком закономірно (в Києві вже почали). Тому не так вже довго залишилось чекати, щоб HDMI став потрібним.
     
  13. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Але питання, наскільки стрімким буде це впровадження? У Волі це фігурує в планах як раз на 2010, але хочеться дочекатися конкретних кроків. Тим паче як завжди питання, чи не прийдеться знов зустрітися з певним скепсисом на масовому рівні щодо користі HD?
     
  14. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Пеейшли на з чорнобілого на кольорове, перейдуть і на HD. Хоч слід зазначити це не останній стандарт. Наступні кроки, як я пам'ятаю - перехідні 3000 і наступні 4000 на 2500! ...
     
  15. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Ну ті слід вже згадати вже 8K (7680 x 4320), на нього полагають величезні (і мабуть основні) надії в довгостроковій гонці (там ще 6 років одних тестів за планами).

    Але якось ми тут занадто "мислимо епохами". Тут конкретне на горизонті питання, чи почнеться активний, масовий перехід на HD протягом року-двох чи це процес, який затягнеться на вікі вічні:dancer:
     
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Та відімре воно все, як пластинки, бабіни, касети, дискети 5,25.
    Цифрове радіо не прижилося. Чув - було таке на автострадах.
    Але HD піде великим кроком. Усі (майже) телевізори - LCD із цифровим входом. Залишилося дочекатися поки реклама не перейде на красиву цифру тих каналів, які заявлять, що в них реклама яскравіша.
    Та й 2015 рік бульдозером йде. Ніхто не захоче стати аутсайдером - перейдуть. І наповнення з'явиться. З Києва звичайно почнеться, але вже і починається...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    А раніше якось не думав, що такі революційні зміни можуть бути тільки на краще ;)

    P.S.
    Значить комуністи принципово "17 мгновений весны" будуть на старих технологіях дивитися. :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Svjato

    Svjato Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Romualdo

    Romualdo миється в бані

    Але ж в цілому аудиторія українських тюнерів відноситься до середнього та нижчого сегментів... Щоб ця група нормально зрозуміла, що таке HD, не кажучи вже про розуміння всіх переваг. Десь трохи не віриться, що на це спроможні малозабезпечені верстви чи просто навіть більшість пенсіонерів (чи в когось є протилежні думки/приклади? :dntknw:). А тому, мабуть, відсутність цього самого HDMI це не так і смертельно (ну принаймні в середньостроковій перспективі)...
     
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Та в нас, як сніг на початку зими, 2015 прийде раптово і решта каналів щезне :)
    Все буде добре. Телевізори в середньому через 5 років не працюють. За цей час база техніки у населення поновиться "правильними" телевізорами, а ефір заб'ють Російським, або американським контентом :)
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)