Цифрове телебачення

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Максим Великий, 8 гру 2009.

  1. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Пропоную поговорити про цифрове телебачення. Нещодавно побачив передачу "Техно парк", в якій ведучий тестував цифровий ЮСБ тв-тюнер. Тест проводився за межами Києва (замістя) і сигнал прекрасно ловився на звичайну антенку на даху автомобіля. Якість супер, без втрат і т.д.
    От цікаво, у Львові такого чуда(цифрового телебачення) ще немає? Які перспективи, слухи? На сьогоднішній день львівські оператори кабельного телебачення надають його платно і по кабелю, а ще до того кабеля треба купляти досить дороге обладнання. А тут висунув антенку в Києві і вуаля цифра на моніторі, чи телевізорі. Я теж такого хочу, хоча би з 10-ток стандартних національних каналів. Всунув тв-тюнер у вигляді флешки і все, маєш телебачення в суперовій якості.

    ---------- Додано в 19:42 ---------- Попередній допис був написаний в 19:38 ----------

    Ось нагуглив:


    ---------- Додано в 20:20 ---------- Попередній допис був написаний в 19:42 ----------

    Україна взяла на себе зобов'язання до 2015 року повністю перейти на цифру, отже чекаємо. Кому цікаво можете ще почитати інфу за цією ссилкою http://www.zaxid.net/article/49175/

    ---------- Додано в 20:31 ---------- Попередній допис був написаний в 20:20 ----------

    А ще хочеться подякувати нашому супер-демократичному президентові Ющу, який за рік часу видав два "Мудрі" укази. Перший про заборону розвитку цифрового телебачення, Другий про заборону розвитку(видачі ліцензій операторам) 3G зв'язку. Добре хоч на початку цього року Ющ скасував перший указ.
     
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    що, прямо так укази і називаються ?
     
  3. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Ні, не так. Іншими словами. Але зміст такий як я написав. Спробуйте погуглити.
     
  4. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    USB тюнер в звичайний телевізор теж не вставиш, так що коли всі перейдуть на цифрове телебачення все одно прийдеться купляти додаткове обладнання.
    А той ведучий до чого підключав тюнер, до комп’ютера (ноутбука) чи до телевізора?
    А яка там схема? Як я розумію антена має іти в тюнер, а тюнер вже в телевізор/комп. А як в флешку вставити антену?
    Скільки коштує такий тюнер у вигляді флешки?

    А що до 3G, то тут ситуація дійсно дивна. Раніше це виглядало на те, що дають преференції Укртелекому, в нього ж здається є 3G. Планували, що він зможе розкрутити цей напрямок, захопити долю ринку. А все це можливо для того, щоб потім вигідніше Укртелеком продати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    В передачі "Технопарк" тестувався за Києвом конкретно тюнер PCTV Hybrid Pro Stick 330e (рекомендована ціна 109 зелених). Тюнер приєднувся до ноута через юсб, антена вставляється в тюнер. Ведучий цієї програми веде блог на ЖЖ, де ви можете знайти ссилки на скачування даної передачі. Конкретно про цифру там йде мова у 118 серії, яка датується 2 травнем 2009 року.
    З телевізорами старими туго, прийдеться щось докуповувати. А нові телевізори, точно не знаю, але думаю мають підтримувати цифрове ТВ.
    Викладу скріни з передачі, так легше зрозуміти про що я веду мову. Все-таки зорове сприйняття працює краще :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ---------- Додано в 00:49 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:29 ----------

    Відносно цієї тези, то мене до телевізора не цікавлять девайси, оскільки навіть не маю телевізора на квартирі, він мені не потрібен. Юзаю звичайний тв-тюнер, і то рідко. Привіик необхідні мені передачі чи фільми і новини дивитися онлайн в неті чи скачувати на вінт. Так краще, бо не треба реклами дивитися і краще розпоряжатися своїм часом. ТВ тюнер стає в пригоді, коли треба подивитися футбол, або бокс - це основні 2 причини для чого мені потрібен такий. А ще причиною може бути, щоб на вихідних днях щось там кумекало в фоновому режимі, раптом щось цікаве проскочить.
    Трохи лінь вникати в девайси до класичного телевізора типу аля Берізка чи Електрон (а може в когось ще й Огонек). Але думаю такі пристрої по любому є, навіть універсальні, щось типу такого як на картинці нижче.

    [​IMG]

    ---------- Додано в 00:54 ---------- Попередній допис був написаний в 00:49 ----------

    Їх зміст має заключатися в тому, щоб прийняти цифровий сигнал у форматі mpeg4 і переробити його в аналоговий, зрозумілий для телевізорів для наших бабусь і динозаврів. Тобто, жартуючи, якщо ваша бабуся отримала електронного листа, то пристрій переписує його на лист паперу, кладе у конверт і передає вашій бабусі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    Я зараз теж дивлюсь телевізор на комп’ютері. І коли місяці назад Воля (в Києві) в одну мить відключила сигнал, бо переходить на цифрове, в мене теж виникла проблема, як дивитись телевізор.
    В мене звичайний тюнер (AverTV), цифровий сигнал він не розпізнає. А от такий тюнер-флешка, був би корисним. Хоча з іншого боку, якщо користуватись цим цифровим тюнером та звичайною антеною багато каналів не подивишся.
     
  7. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    В Києві вже доступні цифрові «Мегаспорт», «НТН», «Футбол», «Гумор», КДТРК, «Інтер», «ТВі», «Music Вox Ukraine» і «Kultura». Окрім того той тюнер, ловить і аналогові сигнали. В Мене теж АверТВ, сигнал ловлю на кімнатну антену з підсилювачем за 50 грн. Всі стандартні канали показує класно
     
  8. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Дочекалися, уже у Львові присутнє наземне цифрове телебачення. DVB-T(відеокодек - MPEG-4). Транслюються такі канали:
    Інтер
    Мегаспорт
    Перший національний
    1+1
    ICTV
    К1
    К2
     
  9. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    Між іншим трошки підживлю темку.
    Повернувся собі з Києва і загорівся отим цифровим телебаченням. Хто може гарно пояснити осовні відмінності та де його взяти?
     
  10. Mikolaj

    Mikolaj миється в бані

    цифрове телебачення то дуже висока перспектива перш за все. Те, що зараз запустили ефірне телебачення, то лише крапля в морі. В дійсності я б не називав то навіть цифровим телебаченням, адже то тільки тестові канали. Правильна цифра дає доступ до сотні каналів - це її головна перевага. Якщо бути точним, то на частоті одного аналогового каналу можна передавати 8 цифрових.
    Крім того цифровий сигнал набагато стійкіший, а тому якість картинки вища. Ну і для гурманів є можливість змінювати мову трансляції на окремому каналі. Той самий діскавері можна дивитись поки що лише московською, але сподіваюсь, що згодом і українська озвучка стане доступною :)
     
  11. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    то може легше купити собі тарілку на риночку?
     
  12. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Я ще чув що в Штатах вже запустили кілька каналів цифрового телебачення у 3D форматі. Плавно і до нас доповзе цивілізація.

    ---------- Додано в 11:19 ---------- Попередній допис був написаний в 11:17 ----------

    Можна і тарілочку, але то трохи лишніх шнурів, пристроїв і геморою з постійним розкодуванням сигналів.
     
  13. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    а яке ж там розкодування? Може я не зовсім в курсі, але тарілку купив, поставив та дивишся. Хай не всі канали, але дивишся постійно.
     
  14. Mikolaj

    Mikolaj миється в бані

    не рівняйте дулю з пальцем - тарілка дасть вам максимум 20 нормальних каналів і ще кілька сотень арабською мовою. Воно вам тре?
    Ми як завжди на кілька кроків відстаємо від штатів. Навіть від столиці. Там деякі кабельники пропонують вже HDTV, тоді як Львів ледь-ледь на цифрове намагається перейти.
    не всі канали то м"яко сказано. Найцікавіше якраз те, за що треба платити. А платити за супутниковий сигнал треба ой як багато. Саме тому краще цифрове телебачення, бо його вартість навіть у кабельників набагато нижча.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    А у Львові взагалі хто-небудь передає ефір в цифрі?
     
  16. Mikolaj

    Mikolaj миється в бані

    Ви розберіться з термінами, молодий чоловіче. Ефірне цифрове телебачення і те, що "хтось передає" (кабельне) то зовсім різні речі.
    Ефірка транслюється безкоштовно і ловиться на антену, але кількість каналів - це просто сміх. Може через 2-3 роки ми підповземо до нормального ефірного цифрового телебачення, але зараз то лише експериментальні польоти.
    Кабельники пропонують дійсно широкі пакети послуг. При чому вартість кожного каналу в цифровому вигляді набагато нижча, що дозволяє за ті ж гроші дивитися більше каналів. От до кого не можна приколупатися з приводу кількості - то якраз до кабельників. В них на підхваті вже більше сотні каналів, якщо не помиляюсь.
     
  17. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    А кабельне цифрове за гроші багато операторів надають, вартість і кількість каналів там вибираються персонально. Обладнання потрібне додаткове купувати і то не дешеве. А мова тут йде в темі про ефірне цифрове телебачення, те яке ви ловите звичайною антенкою і безкоштовно.
     
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Вчора"м підключив...від "Воля-кабель"...
    Вночі аж допер,як ним еористуватися....пультом....
     
  19. Alex Kulko

    Alex Kulko Well-Known Member

    тобто по суті я можу без питань під"єднатися в будь-який момент? А як мені переключитися на цифрове мовлення?

    А Ви цифрове підключили? Бо я знаю, що вони не тілько цифрове пропонують, а й звичайне аналогове.
     
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Поки акція,то цифрове..далі будем подивитись...:scratch_one-s_head:
     
а де твій аватар? :)