“Чорні запорожці” - Презентація книги спогадів

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем Lancelot, 29 вер 2010.

 1. Lancelot

  Lancelot New Member

  Прес-реліз №533
  “Чорні запорожці”
  Презентація книги спогадів

  2 жовтня о 17.00 у Львові в Шевченківській районній державній адміністрації (вул. Липинського, буд. 11) відбудеться презентація книги “Чорні запорожці” Петра Дяченка, командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР (упорядник-редактор Роман Коваль).
  Генерал-поручник Армії УНР Петро Дяченко розповідає про збройну боротьбу за Українську державу в 1918 – 1920 роках, зокрема бої на Чернігівщині та Харківщині, трагедію Петра Болбочана, відступ до Румунії і наступ із Заліщиків на Київ, звільнення столиці та втрату її, Перший зимовий похід Армії УНР, наступ осені 1920 року, відступ за Збруч та багато інших подій. Основний масив споминів – це детальний опис боїв проти більшовиків, махновців та денікінців, боїв, як правило, успішних.
  Збагатили книгу документи та спомини про полк Чорних запорожців інших учасників Визвольної боротьби – Василя Чабанівського, Валентина Сім’янціва, Никифора Авраменка, Лавра Кемпе, Петра Первухина, Михайла Крата, Михайла Омеляновича-Павленка, Володимира Левицького, Дмитра Ґонти, Івана Цапка, Бориса Монкевича, Лева Шанковського та інших.
  На сторінках книги висвітлено й участь Петра Дяченка у Другій світовій війні – у складі Вермахту на чолі протипанцерної бригади “Вільна Україна” та Волинського легіону самооборони. Події ілюструють 200 фотографій, дві кольорові карти, іменні та географічні покажчики. Всього у книзі 448 сторінок. Обкладинка кольорова, тверда.
  Буде презентовано й книгу Романа Коваля “Отаман Орлик”, а також 12-те видання “Холодного Яру” Юрія Горліса-Горського. Відбудеться прем’єра документального фільма “Отамани Холодного Яру”. Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Фонд “Чорні запорожці” та Історичний клуб “Холодний Яр” запрошують на зустріч.

  Творчі вечори Романа Коваля - Хуст, Ужгород

  3 жовтня о 16.00 в Хусті в актовому залі ЗЛК (вул. Волошина, 66), а 4 жовтня о 18.00 в Ужгороді в Будинку профспілок (вул. Руська, буд. 3) відбудуться творчі вечори письменника Романа Коваля, автора серії книг про Визвольну боротьбу українського народу в 1914 – 1920-х роках, в тому числі й на Закарпатті, автора циклів радіопередач на Українському радіо, зокрема “Отамани Гайдамацького краю”, та документальних фільмів про боротьбу за Українську державу.
  У рамках творчого вечора відбудеться презентація нових книг – “Отаман Орлик” Романа Коваля, “Чорні запорожці. Спогади командира полку Чорних запорожців Армії УНР” Петра Дяченка, 12-го видання “Холодного Яру” Юрія Горліса-Горського та прем’єра фільму “Отамани Холодного Яру”. Закарпатська обласна організація ВО “Свобода” та Історичний клуб “Холодний Яр” запрошують на зустріч.

  Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
  :cesored: контактувати через форум
   
  Останнє редагування модератором: 29 вер 2010
  • Подобається Подобається x 1
 2. Тим22

  Тим22 Дуже важлива персона

  QUOTE='Lancelot;709520']у складі Вермахту на чолі протипанцерної бригади “Вільна Україна” [/QUOTE]
  Это что действительно была такая часть?
   
 3. Дальневосточник

  Дальневосточник Русскомовний

  Можно выиграть бой, но проиграть сражение; можно выиграть сражение, но проиграть кампанию; можно выиграть кампанию, но проиграть войну.
  Наполеон Бонапарт
   
 4. nikolas

  nikolas Well-Known Member

  Петро Болбочан - уроджинець Хотинського повіту,Басарабії.

  [​IMG]
   
а де твій аватар? :)