Чому українці про одних окупантів не згадують, а іншим проходу не дають?

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем no_coment, 25 тра 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Малявка

    Малявка на своїй хвилі

    Відповідь: Афганістан

    Я бачу то так (прошу не судити строго,якщо помиляюсь): страждали обидві сторони через амбіції і брєдові ідеї тих,хто сидів зверху. А результат - втрата цілого покоління здорових хлопців,яких запхали у ту м"ясорубку. Бо навіть ті, хто вижив, живуть з тою війною в душі. Вони ж були мого віку - які з них вояки?
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Афганістан

    Альо!
    Тема про Афган?
    Чи "ТАК їсти хоцця, що переночувати ніде"?
    Афабадітєлі обговорюються не тут.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Малявка

    Малявка на своїй хвилі

    Відповідь: Афганістан

    Чогось мене та тема зачіпає про Афган,не знаю. Тато мій з армії прийшов навесні 79-го. Служив у ВДВ. Бог захистив від тої війни,інакше я тут зараз не строчила б нічого. Савєцка власть "розгрібала жар" чужими руками,руками молодих хлопців - сидиш на СВОЇЙ землі,а тобі хтось вирішив прийди і втулити соціалізм,якого ти не хочеш. То правильно?
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Курт_Кобейн

    Курт_Кобейн Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    Звичайно, що не правильно!Так, що ті хлопці булі загарбниками, а талліби героями?!
     
  5. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    Уявіть собі,що так.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Курт_Кобейн

    Курт_Кобейн Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    Так я і сам знаю!Але п.Ромко скажіть чесно - хто ж Вам більше до душі?!Радянські пацани, серед яких доречі могли бути Ваші сучасники, чи талліби, які боролись за свою віру та землю і не мають чорної слави, як деякі повстанці...
     
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    Мені 40 років.
    Дуже багато моїх колєґів були в Афгані.
    Дехто не повернувся.
    Але факт є фактом - вони були окупантами.
    А афганці захищали рідну землю.Для окупаційного режиму,захисники рідної землі завжди будуть бандитами,зрадниками і т.д і т.п.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Курт_Кобейн

    Курт_Кобейн Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    Пане Ромко, я б хотів почути, все ж таки, конкретну відповідь...


    Я ж без конкретики, чи це теж оффтоп?
     
  9. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    Яку конкретику Ви хочете почути?
     
  10. Курт_Кобейн

    Курт_Кобейн Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    На це запитання, якщо Ваша ласка...
     
  11. Малявка

    Малявка на своїй хвилі

    Шо тут думати - якщо зробитися сухим теоретиком,то одні захищали свою землю, інші - окупанти. Якщо ж дивитися ближче, "знизу" - хто хтів туда йти? Мусили йти,мусили вбивати,мусили вмирати. Тільки кому то треба було?
    В тій темі нема дискусії - вона болить,але тут,по-моєму, і так все ясно.

    Маю на увазі, шо то не ідейна війна, нікому не потрібна з тих, хто вмирав і був у центрі бойових подій.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    Деякі товаріщі офіцери (не на передову, звичайно).
    Там платили "чеками" - еквівалентом валюти, яку в ссср можна було отоварити в магазинах Берёзка та Каштан.
    Деяких жінок (телефоністок, штабісток та медсестер), які просто в Афгані віддавалися своїм же офіцерам за "чеки", прозвали "чекістками".

    І цивільні фахівці туди потягнулися. Ось мій тодішній сусіда (рагуль рагулем) поїхав викладати будівельні спеціальності в Кабул. Вже за часів незалежності спостерігав, як він ліз в супермаркеті без черги, розмахуючи посвідченням "афганця". Тоді я все йому висказав.
    Можу й інші приклади навести, тільки мені особисто ця тема далека.
     
  13. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    Не моя справа але це питання недоречне. Все одно, що запитати хто більше до душі, рідний брат в якого не було вибору і за чиїмось наказом вбив невинну людину, чи жертва...? Звичайно, що брат, в нього не було вибору, хоч і жертву не менш шкода. Таке питання можна розсосолювати довго і нудно, і все без толку.
     
    • Подобається Подобається x 8
  14. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    :)

    Рух Талібан, сформувався 1992р., а тому бути більш успішним, за вояків УПА ніяк не міг.
    А по темі, звичайно радянські війська окупанти, а як інакше?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: Афганістан

    Талібан був один з багатьох рухів спротиву в Авганістані, більшість інших рухів які боролись проти СССР їх ненавиділи із за реліґійного фанатизму. УПА ніколи не були реліґійними фанатиками.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Курт_Кобейн

    Курт_Кобейн Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    Дуже Вам дякую за таку прекрасну відповідь!Але чому ніхто не розуміе та не визнае воїнів другої війни.Вони для когось були братами, батьками...

    Додано через 3 хвилини
    Був би вдячний за інші приклади, бо для мене вона ще дальша, але хвилююча і знати її хочеться.

    Додано через 21 хвилину
    Поясніть, будь-ласка, яку роль грає час формування?

    В Україні тих часів, наскільки я знаю теж були інші рухи супротиву, не такі успішні та аггресивні як УПА.УПА можна назвати національними фанатиками, все ж таки наша релігія не потребуе і не підтримуе такого фанатизму як іслам.
     
  17. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Афганістан

    Саму безпосередню, не могли з радянськими військами боротись ті, кого на той час, і не було. Термін, Ви, підібрали не вдалий...
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Афганістан

    А які інші рухи спротиву? Я не чув, наприклад. По-друге, як борці за волю і незалежність могли бутинаціональними фанатиками? І що вони повинні були робити щоб не бути такими? На мою думку вони були патріотами і робили те що повинні були робити в тих умовах.
    Щодо релігії... Якщо не секрет, яка Ваша релігія? Якщо це РПЦ, то ісламу ще далеко до вашої релігії щодо фанатизму.
     
  19. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: СС "ГАЛИЧИНА"

    О!
    [​IMG]
    Про що йдеться.
    То як нам,у Львові і в ЗУ називати наших дідів,які підняли зброю проти страшної окупації.якої ще не було в історіії ЗУ?
    Тим паче,що
    ОУН-УПА Історія
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: СС "ГАЛИЧИНА"

    А до ЭТОЙ оккупации ДРУГОЙ оккупации НЕ БЫЛО?
    Почему против НЕЁ зброю не поднимали?
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)