Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

Тема у розділі 'Харківський форум', створена користувачем Xel, 26 тра 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Эпохальное открытие!
    Надо понимать - в 17 веке захватили Украину оккупанты... :D
    Да, дописались историю...доучили... :D
    Я расскажу еще более поучительную историю о кознях "москалей" :)
    Видите - 15 век - а уже - русская...."оккупантская".... :D
    Простите, пане - не они себя отделяют от Народа Украины - а их. Придумали им уничижительные названия типа "пятой колонны" или "оккупантов" - чтобы на этом фоне создать себе ореол единственных и неповторимых "любителей" Украины....И обделывают под этой дымовой завесой грязные и постыдные делишки...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    даремно Ви так думаєте....просто коли від певних людей лунають репліки про підтримку агресивних дій росії щодо України, про впровадження на Україні державних символів росії, про демонізацію української національної ідеї, називають українських національних героїв бандидами, зрадниками і т.п. - язик не повертається назвати їх своїми, і душа не йме віри, що вони відносять себе до народу України!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Если я с чем и не согласен, так это с борьбой...Неважно с кем - с Россией, с гамерикой или с Папуа Новой Гвинеей...Мы стрим свою страну - для себя. Для своих граждан. А как только начинается "борьба за ..." - о них забывают. Ведь "во имя высоких идеалов" коммуняки положили в землю миллионы людей....
    О национальной идее. Знаете, как видится она мне - схiдняку? Национальная идея - всем забыть побыстрее (желательно - вчера) русский язык. Все. На этом национальная идея завершена.
    О героях. Я - на этом форуме - вынужден был заступаться за своих земляков - краснодонскую "Молодую гвардию". И заступался совсем не от нападок "москалей". Позволю спросить - люди боролись за свою землю, Родину.Сложили свои головы. Почему - двойные стандарты, двойные подходы?
    Может хватит борьбы?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    ....не буду оспорювати героїзм Молодої Гвардії, хоча радянська пропаганда зробила їм медвежу послугу, однак скажіть: за кого ж на Вашу думку боролись Герої УПА?
     
  5. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Я - не уточнял специально, о ком это. Обо всех. И двойные стандарты - с обеих сторон. Вот почитайте -
    - с маленькой буквы, а
    - с большой...Случайность?
     
  6. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    ну героїзм справа інша, але ж Героїв і тих і тих я написав з великої. Не придирайтесь до слів. Важливо, що і цих і цих Героїв, звичайних українців, які живучи у всіх куточках України, щиро вірили у її визволення за що і боролись - підступно обманула (а кого не обманула - того знищила) комуністична влада, яка мала на меті тільки одне: не втратити загарбницькі здобутки російського імперіалізму
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. lemberger

    lemberger Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Між галицькими русинами і русскими приблизно стільки спільного як між римлянами і румунами.У них також мови подібні.Але румунам і в голову не приходить претендувати на Рим і території римської імперії.Формування румунської нації схоже на формування російської, тільки там римські колоністи змішувалися з даками а в Росії наші предки колонізували землі теперішньої Росії і змішувалися з місцевим населенням.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Гм...В соседней ветке утверждают, что нет таких - русинов...Так есть - или нет? :)
    Совершенно согласен. Имя ввиду, что Киевская Русь - и наші предки колонізували землі теперішньої Росії - следует признать, что русские - все-же родственны украинцам :)
     
  9. lemberger

    lemberger Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    русинами колись називали наших предків тепер прижилася нова назва українці. А росіяни зовсім недавно дістали таку назву а до того були московитами(Іван Федорович-друкар московитий - приблизно так підписував свої книжки) Звичайно що родина, але чомусь дуже вже нас не любить, норовить весь час нас з"їсти, як зозуленя в чужому гнізді.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Є, але... Є русини, галичани, поліщуки, і т.ін. українці. Якщо не політизувати питання.
     
  11. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    "Огласите весь список"(с)!:)

    Но в принципе я серйозно.
     
  12. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    прошу ознайомлюватись:

    http://etno.us.org.ua/maps/map10.html

    або ось:

    http://ukrmap.org.ua/Pages/Ukraine_Ethnic.htm
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. INGUL

    INGUL Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    "Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою? " вміють ! приблизно десь 500 осіб з майже 2-х мільонного міста. З них - 300 - це будуть викладачі та діячи культури, решта - вихідці з Зах. України та їхні діти. Українську мова у Харкові це екзотика. Частіше можна почути арабську,в'єтнамську та азербайджанську. Українську мову у Харкові можна почути :
    1) на малочисельних заходах та концертах які зорганізовує єдиний на лівоберіжжі Український Культурний Центр.
    2) у колишньому кінотеатрі "Спорт" - зараз там церква УАПЦ
    3) Храм Іоана Богослова - УПЦ КП
    4) у будівельному вагончику - парафія Св.Миколая УГКЦ (кого цікавить, можу дати адресу, я парафіянин цієї церкви)
    Ось власне і все. Ну хіба ще є Спілка української молоді, там можна поспілкуватися українською.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Це який ще "культурний центр" чи не той що в колишньому кінотеатрі "Юність"? Від одних афіш вже тхне совдепом, колгоспом і нафталіном. Тому й заходи малочисельні. Чомусь на презитації книг Жадана, наприклад, приходить значно більше людей.
    Вся область говорить українською, тому українська в Харкові це аж ніяк не екзотика. Пройде небагато часу, і в обласному центрі заговоряит українською.
    А щодо попів та церков, то моя особиста думка - їх місце на смітнику історії.
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    даруйте, але я чомусь думаю, що буде так само, як і з оптимістичними розмовами про українську мову в києві....

    не б'ють писок за українську зара в києві -- то вже добре...
     
  16. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    крок за кроком ;)
     
  17. INGUL

    INGUL Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    - приходять, але хіба вони українською розмовляють ? Майже усі - російською.
    От зараз почали (на 17-му році державности) Харківські новини на укр. мові транслювати. Але кажуть "Букавіна", вимова якась костурбата, особливо на АТН.
    вся область говорить суржиком а-ля Сердючка.
    хотілося б, але не можу подідити вашого оптимізму. Нажаль зміни йдуть тільки на гірше. Російськомовне населення міста з 91 р. до сьогодні неймовірно зростає. Моя кума працює в "українському" садочку вихователем. Вона навіть не розмовляє українською, там усе російською, український він тільки на папері. І така сама ситуація майже у всіх українських дит. садочках і школах Харкова - бутафорія, імітація. Вже мого похресника вона віддаватиме у рос. школу, бо після "української" дитина не говорить ані по українські, а ні по-російські. А у який сенс вчитися в українській школі, якщо у жодному ВНЗ Харкова не отримаєш освіти українською. Тільки у с/г академії. Я закінчив Хар. Нац. Університет ім. Каразіна, економ.фак. Українською за весь час навчання були 2 предмети: "українська мова" та "історія України"

    . якщо мається на увазі московський патріярхат - то я згоден повністю. Якщо взагалі про християнство - категорично ні. Українська Церква - Українська Родина - Українська Держава ! Ось тільки це може бути майбутнім для українців !
     
  18. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Цей Ваш вислів яскраво доводить що Ви як і я атеїст. І також розумієте що релігія це лише інструмент в руках політики. Тим більше, застарілий інструмент. Тож давайте залишимо цей мотлох в минулому.
     
  19. S_Fighter

    S_Fighter Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Аякже. Брати наші менші :D
     
  20. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Якщо хочете - залишайте, ніхто не примушує. Тільки по дружньому раджу: добряче ще й ще раз подумайте, твори розумних людей (не Маркса і ін. маю на увазі) почитайте.
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)