Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

Тема у розділі 'Харківський форум', створена користувачем Xel, 26 тра 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    І правильно роблять: якби я був би будь яким орґаном, навіть "офіційним" Вам би не "відповів".
     
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    А Ви, виявляється, злий!:) А у нас при владі добрі. Просто я туди не звертався. Маю надію, що Ви не плануєте повертатись в Україну. А то станете чиновником, а злий!:8:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Не переживайте!
    від влади у нас "добрішають". :)

    Та й, як писав Горький, "рєдкая птіца..."
     
  4. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    .точно!!! при владі можна так роздобрішати, шо потім підходящого розміру одягу не найдеш - прийдеться все на замовлення шити! :D
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Talita

    Talita New Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Панове, ну ви й дескусію розвели!
    Почитала оце повідомлення деяких "свідомих українців", яким Харків не догодив своєю буцім-то російськомовнітю, і щиро здивувалася. Я не знаю, шановні, де ви тут у нас (у Харкові) ходили, на яких околицях бували і з ким спілкувалися, але маю вас запевнити, що більшість моїх знайомих спілкується суржиком :) Це далеко не літературна українська, але й російською її важко назвати. Що стосується викладання в універах і самих викладачів, то у Харкові, як і в будь-якому іншому місті, є осередки української і російської культури. Не демонізуйте. Можна подумати, що у Львові всі україномовні, їйбо...
    А жахалочки про молодь, яка взагалі не розуміє української - ето пєстня :)
    І не треба нам робити поступки у вигляді "спрощеної української мови". Я не знаю в українській мові такого страшного слова, якого б не зрозумів типовій східняк. Інша справа, якщо ви вживаєте слова на кшталт "морелі", "цвайбах", чи "креденс". Може вам вони й здаються українськими літературними, але це не так. У вас свої говірки - у нас свої, і справа тут не у "спрощеній мові". Ми ж від вас не вимагаємо розуміння слів "тремпель", чи "ракал" ;)
     
    • Подобається Подобається x 6
  6. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?




    О, ну я ж кажу. Вороне, ета... а ви розмовляти вмiєте взагалi? Бо дописiв вiд вас щось тут не надто багато, лише ото карму туда-сюда тєрєбiтє. Вже хоч би аргументували якось, а то неначе у дитячому садку :crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Провокуєте? Провокуйте, провокуйте... :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Явные ассоциации....
    P.S. вот только позабыл я, чем там - с онемечиванием - закончилось? :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    приблизно тим самим, чим закінчилась на Україні русифікація
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    - и продолжу - украинизация....Пора бы нам всем это осознать - а не бодаться.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    а Вам не здається, що україназація України, це явище на кшталт омаслювання масла? на мою думку масло можна очистити від домішок, але омаслити......
    даруйте, якщо слово "очистити" викликало неприємні асоціації, нікого не хотів образити, просто не підібрав на даний випадок кращого прикладу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Мне думается, что не стоит путать название страны - и язык, на котором говорят его граждане (хоть мы и не Канада - и не Бразилия) :)
    Мы - молодая страна, образовавшаяся с вполне определенным языковым стасусом в разных частях. И - как любая молодость - хочется всего - и сразу.По щучьему веленью хочу к утру дворец - и утром - дворец? Это ведь даже не смешно....Но ведь для того и есть мы - люди с жизненным опытом, чтобы предостеречь от скоропалительных, необдуманых решений. От действий, которые вместо объединения страны - ее разделяют... Я, пан zenyk, просто с ужасом читаю о планах захвата Крыма. раздела Украины ( http://www.obozrevatel.com/news/2008/7/1/245901.htm ) - и понимаю, что никто нам не поможет, кроме нас самих - ни гамерика, ни европа.... Так неужели мы не можем логовориться? Перестанем действовать по принципу - "стерпится-слюбится", перестанем желать "победы любой ценой" - ведь цена, как видим - наша страна....
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. lemberger

    lemberger Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    процес українізації радикально відрізняється від русифікації.Я би навіть не сказав що це ураїнізація--це повернення людей до своєї мови(про культуру не кажу бо українці все одно залишилися українцями, з певним впливом совкової культури).При русифікації використовували насильство і примус а при українізації воно котиться само собою(наші чиновники не вміють працювати, вони крадуть і їм все до лампочки).А люди між собою завжди домовлялися, головне менше слухати всяких політиків які задля приходу до влади готові нас посварити
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. premium

    premium Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Це вам не слід плутати Україною з Монголією чи країною без коренів, і все буде гаразд.

    :moskali: або приймуть українську Україну або і надалі залишаться ненависними зайдами.
     
  15. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    От тут цікаво. Шо ж воно таке - "українська Україна"???
     
  16. premium

    premium Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Українська Україна - це така Україна, де домінує мова і культура українського народу, а не окупанта.

    Додано через 2 хвилини
    Це так, як і цукор має бути солодким, сіль сольоною, а вода мокрою.
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    То плеоназм ;)
     
  18. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    И-зу-ми-тель-но! Одним махом - записали в оккупанты по меньшей мере пятую часть населения своей страны...Впрочем, пан наверное считает 39 год - оккупацией, а я считаю - объединением Украины....
     
  19. premium

    premium Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    Російська культура і мова з'явились в Україні в комплекті з московськими окупантами, і не в 1939, а в 17 столітті. Тому не я записав в окупанти, а історія така і її не переробиш.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Чи вміють харків'яни розмовляти українською мовою?

    ....прикро, що стільки громадян не вважає себе народом України.....а повинні б, в силу своїй громадянських обов'язків....я і повинні знати українську...
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)