Чи критикувати Церкву?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Liliyah Romanova, 26 бер 2007.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Миху, воно то так, але ви трохи перебільшили. Сповідалися перед своєю спільнотою. Привселюдно, то якось ширше. Спільноти були малі, всі знали один одного дуже добре, не так як сьогодні. Відмовилися від практики бо інформація просочувалася. Не могла така кількість людей тримати таємницю сповіді. :)
    ТАк що змінили через людей. Ви ж знаєте, що багато речей у церкві виникали з практичних причин, а потім туди вже притягували богослов'я. Наприклад у римо-католиків причащаються лише тілом, бо ніби кров у тілі. Насправді від причащання під двома видами відмовилися суто з практичних причин - задовго виходило. :)
    Те саме зі шлюбом. Видно було замало, аби просто сказати. Людина таку натуру має, що хоче видимих знаків. То й перейняли обручки від поган і трохи добудували обряд шлюбу. От тільки би без весілля християни мали обійтися, бо то поганське, але... кому забави не хочеться?
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Ну добре-добре, Ліля. Як є - так є. Кожен залишився при своїй думці, бо в мене далі вести полеміку - закінчився бензин.:) Я консерватор безпросвітний, мене можна спокійно у церковну адміністрацію брати.:)
    Я притримуюся послуху - сказав ксьонз і так має бути, а то як кожен почне по-своєму....:rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Ще треба знати, якого віку ксьондз та якої освіти. Кожного слухати не можна. У нашій церкві святили якийсь час за віру, а знань там мало. На жаль. Дехто надолужує, а дехто не дбає. Знає щось-десь і того йому досить. В результаті можна почути на проповіді, що протестанти - то секта. Та різні єресі про Богородицю і не тільки. А ще люблять казати, що "хтось сказав, але не пам'ятаю хто", або "в святому письмі десь кажеться". Мої друзі священики завжди до проповіді готуються і нічого десь із голови не беруть. Відповідно знають і ХТО сказав і ДЕ в Біблії написано. ІМХО так і має бути.

    Так що то таке, слухати треба, але все за чисту воду приймати не можна. :) Треба ще самому вчитися, читати. Воно, звичайно, легше так, послухати, що священик сказав у церкві і взяти то за 100% правду, бо то вимагає і мінімум часу, і зусиль.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Сьогодні випадково набрів на російський канал і там виступав митрополит Смоленський і Калініградський РПЦ. Він там розповідав про відношення між богословям та наукою, доповідь була така трохи нудьгувата, але вкінці митрополит сказав буквально таке: через те, що були "протипоставлення" між наукою та релігією, розпалася вєлікая дєржава - совєтскій союз.... і в "ґлазах" у нього було стільки пєчалі... Я й подумав, нема в росіян церкви... просто нема...
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Якщо Путіну дозволили виступити зі словом з амвону, то це вже показує, які проблеми у церкві, адже такого собі навіть імператори не дозволяли, навіть подумати не могли. А якби й подумали, то все одно би ніхто не дозволив світському промовляти з амвону.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Ліля, а шо таке амвон?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    То залежить, в якому саме храмі. У римо-католиків він по одному виглядає.
    [​IMG] [​IMG]

    У православних та східних католиків по-іншому.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Дуже вичерпно...
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Які наступні церковні терміни? ;)
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Я зрозумів хто тут спеціаліст...
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Та хіба ж я про це, миху? Я серйозно питаю.
    Просто багато сама для себе дізнавалася. Ну, і ще допомогли переклади деяких текстів з 18-19 ст. :)
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Я пожартував...
    Зараз у Львові є книга від Свічадо - там все і про все описано. Вся термінологія, всі предмети і назви. Та й в мене десь така книжка є.
     
  13. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Моя дочка теж Зоряна. Пригадую як під час хрищення православний священник виявив невдоволення цим іменем, але я не зрозуміла причини. Подумала тому, що це ім’я нецерковне.
    Невже це правда???
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?


    Тут справа може бути зовсім в іншому. У мене знайома з Хмельниччини хотіла сина назвати Тарасом.
    А церква РПЦ там. Батюшка сказав - нізззя! Сергей, Саша - пожалуста, а Тарас - ні. Ну Ви розумієте, нє?
     
  15. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Мій чоловік говорить так само, але в мене трішки душа не на місці, бо то моя дитина.
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Я не знаю з чим це звязано, але мене РПЦ інколи до кореня дивує. У Бориславі є знайомі росіяни, а тому ходять до РПЦ. Старші люди. Так от, батюшка їм заборонив їм дивитися телевізор, бо телевізор Самсунг, а відео магнітофон - прошу дуже, бо Панасонік. Виявилося, що Самсунг від нечистого....:sad:

    Додано через 1 хвилину
    Будьте спокійні, Бог цінить наші наміри і думки....
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Та чого ви переживаєте? Мало що вам православні наговорять.
    Зоряна - язичницьке ім'я. Значення імені можна зрозуміти дуже легко, якщо побавитися наголосами. ЗорЯ, ЗОряна. І не шукайте нічого поганого в тому імені. ;)

    Додано через 3 хвилини
    Вкотре переконуюся, що та церква втратила голову, коли передала її в користування політики. :D:D:D
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    То не смішно, то всьо правда.
     
  19. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Додано через 8 хвилин
    Ім"я язичницьке, тож священик був правий. Але можна було хрестити з іншим іменем, наприклад Анна, чи Олена.

    Додано через 1 годину 3 хвилини
    Воно-то так, але, на мій погляд, священник банально не знав ситуації. Формально, звісно, він правий, бо - не були вінчані? - не були! Але мав би хоч трохи розпитати, міг би просто сказати, так і так "що не дивлячись на те, що за правилами церкви ці люди не були подружжям, вони прожили у справді християнській любови одне до одного, якої не кожному дається, що Бог у святих своїх обов"язково з"єднає їх...", і т.д., і т.п. Людям було-б втішно, і обряд би не постраждав. А так що вийшло? Підійшов до справи й не як брат, й не як пастир, на правила церкви кинув тінь і людей спокусив. А робити треба все з любов"ю.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Чи критикувати Церкву?

    Хе-хе-хе!
    Язичницькі імена:

    Ольга
    Ярослав
    Володимир
    Ігор

    І шо?
     
а де твій аватар? :)