Чи комфортно Вам у русифікованих містах?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем premium, 12 гру 2009.

?

Чи комфортно Вам в русифікованих містах?

  1. комфортно

    35,1%
  2. некомфортно

    45,8%
  3. не звертаю на русифікацію увагу

    19,1%
  1. premium

    premium Well-Known Member

    В ході дискусії виникло одне цікаве питання: чи комфортно почувають себе українці в русифікованих містах? Російськомовний форумчанин заявив, що йому в Києві і Харкові абсолютно комфорно, оскільки української мови там майже нема, лише українська реклама.
    А от я собі можу сказати, що почуваю себе в русифікованих містах не комфорно, хоча й впевнено і навіть трохи зверхньо по відношенню до русифікованих та імігрантів. Адже знаю, що ці міста є українськими але внаслідок жорсткого лінгвоциду і терору були русифікованими.

    Прошу голосувати лише українців! Украинцеф прошу утриматись - з вами і так все ясно.
    Під русифікованими містами маю на увазі саме українські міста, які від заснування були українськими, наприклад Київ, Харків, Чернігів, Полтава, Житомир.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Це, певно, зайве, бо така зверхність в тих містах зовсім не на місці. Мені дискомфортно трохи буває, бо живеш наче в чужій країні. Деколи такі відчуття. Спілкуватися при розкладі, коли один говорить українською, а решта російською, не зручно, треба переходити на російську, а це знов незручно. Не в психологічному плані незручно (скажімо, через якусь повагу чи в другому випадку через гордість), а в практичному. Там, де рідна мова, легше, звичайно, і комфортно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Де там Харків! Я у Львові почуваюсь дискомфортно, коли підходжу до газетного кіоска. Журналів на укр. мові практично немає. Про комп'ютерні взагалі мовчу...
     
    • Подобається Подобається x 10
  4. premium

    premium Well-Known Member

    Не зайве, бо нам на голови вилізли і треба з цим покінчити.

    ---------- Додано в 01:08 ---------- Попередній допис був написаний в 01:01 ----------

    *** А от я по собі
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Я цілком нормально себе почуваю у всих містах України. Мені однаково легко спілкуватись російською та українською мовами. Може то тому, що народився я в центральній Україні, де взагалі мовою спілкування є суржик.:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Нормальне.
    Ось що цікаво, відповів комусь українською , він вже тобі радий.
    На ЗУ це звичайно , той з донецького села як би свій стає. Приємно.
     
  7. Полковник

    Полковник миється в бані

    Это всё ясно, что хреново Вам на Украине рядом с москалями живётся.
    Делать-то что НАДОБНО?????
     
  8. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Я себе у всіх містах України почуваюся комфортно.Вибір мови для спілкування залежить від того, на якій мові до мене звертаються.Мені, напрклад, дуже соромно говорити російською(хоч і простіше)тоді як до мене говорять українською
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    "Чи комфортно Вам у русифікованих містах?"

    А чому має бути дискомфортно?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Степанич, питали українців...
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Питали усіх. Голосувати просили українців. Справа загалом в іншому: чи не видається подібна вимога такою, яка розпалює міжнаціональну ворожнечу і розколює Україну?
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Не думаю. Просто це все є якийсь нонсенс. Десь недавно в УП читав якийсь блоґ, де автор в Києві прислухався на якій мові люди розмовляють.
    За 5 днів почув українську... 1 раз!
    Цікаво, що було б, коли б я приїхав в Лондон а там всі розмовляли виключно на суахіллі?
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Це для Вас стало б трагедією? Я от переконаний, що для "суахілімовних" великобританців - ні. Чи вони повинні підстроюватись під тих, хто хоче приїхати до них і чути виключно англійську?
     
    • Подобається Подобається x 6
  14. premium

    premium Well-Known Member

    Потрібно проводити демосковізацію України.

    ---------- Додано в 14:07 ---------- Попередній допис був написаний в 14:03 ----------

    Дійсно! Українцям не має бути дикомфортно, значить викривлену мовну ситуацію потрібно змінювати в такому напрямку, щоб було комфортно.

    ---------- Додано в 14:08 ---------- Попередній допис був написаний в 14:07 ----------

    погано слухав
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Тобто одна половина українців буде вчити другу половину, якою мовою розмовляти. "Об"єднуючий" крок. А якщо та друга половина та пошле ту першу куди подалі?
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Більшості (майже не україномовних) українців приємно чути живу українську мову - поїдьте на схід і переконайтесь. У великі міста не заїжджайте, там такого кодла назбиралось, що важко уявити... ще й у владу попролазило...
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Це Ваша особиста думка чи результати якихось соцдосліджень? Та це не головне. Головні 2 речі:
    1. Ніхто нікому не повинен диктувати, якою мовою розмовляти.
    2. "Приємно чути" мову, будь-яку, не значить вільно нею спілкуватися. Люди спілкуються звичною і зручною для них мовою. Це норма.

    ЗІ: щодо "кодла" вважаю, що Ви погарячкували.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Щоб зняти питання мови - треба, щоб вона стала спільною. Задля збереження української - її треба культивувати. Методи - або створення нової мови, або повернення до витоків. Але не путайте українську мову корінну з українською мовою приїжджих в руках яких виявилися важелі влади, в тому числі і над мовою.

    Приклад для Степаныч: Якщо директор розмовляє тільки китайською без перекладача, то Ви заговорите або китайською, або Ви там більше не працюєте... (більше половини свого свідомого життя Ви на РОБОТІ !!!) Вдома розмовляйте хоч на ХІНДІ...
     
  19. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Питання мови не існувало і не існує. З одного боку є бажаючі помститися, з іншого - зберегти своє.
    Так от про що і мова! Є інший вихід, який Ви навіть не згадуєте, - директор повинен бути україномовним. Але бути директором не тому, що він україномовний, а тому, що хороший керівник. А то ж парадокс: "цвєт нації" плачеться, що українська в занепаді! Та того ж, наприклад, Яворівського що українською, що російською, що китайською не читали і читати не будуть.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Mavpysuk

    Mavpysuk Well-Known Member

    Вільно і цілком нормально...
    Просто інколи обурює (ну це окремі випадки), коли людина - українець доводить, що державною мовою в Україні має бути російська...радной язык, панимаешь ли(
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)