Чайові: так чи ні?

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Jane Jey, 4 лис 2018.

  1. Jane Jey

    Jane Jey New Member

    Щоразу відвідуючи кафе або ж залишаючись у готелі, у мене виникає питання, чи потрібно залишати чайові офіціантам та адміністраторам? З одного боку, така традиція вже давно стала нормою у сферах ресторанного та готельного бізнесу, і вона добре мотивує працівників. З іншого боку, навіщо платити за роботу, яка і так оплачується? Тим паче, що далеко не кожен може дозволити собі добровільно віддати гроші іншій людині. Як вважаєте ви?
     
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Є така тема, будьте уважніші Чайові
     
    • ... ... x 1
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Зайшов до супермаркету. Думаю- візьмука пляшечку пива жигулівського. Обдивився - немає ніде серед тисяч різновидів пива. Питаю франчайменеджера: чи є таке? Він каже: погано дивитися ... і повів мене закапелками кудись за тридев'ять земель. Я йому кажу: у мене добрий зір, але треба казати, що неуважно дивилися...)
     
  4. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    За часів СРСР такого питання не стояло. Тут не треба плутати з оплатою товару з-під поли, тобто дефіціту та не тільки. То не чайові, а - не трудові доходи ну і там різних форм фарцовщиків та спекулянтів, за що мали строки в колоніях. Чайові не віталися і навіть могли добре пожурити. Добре з цим було. А за гарну і добросовістну роботу заохочувалися почесними грамотами та цінними нагородами - золоті часи, червоні штани, іменні пістолети.
    Я перші чайові отримав в вигляді пачки сігарет Кемел у 1994 році. Правда, цілий день водив відрядженного по підприємству, надав електричні схеми і т.п. Не хотів брати сигарети - стидно було, бо не вчили такому.
    А зараз?
    Зараз піду рубати дрова. Піздніше продовжимо.
     
  5. Fon

    Fon whom how

    я даю чайові мабуть тому, щоб мені наступного разу у їжу не наплювали
    з одного боку ти думаєш - ну це ж подачки, у людей є гідність і ставка.
    з другого, на таку роботу йдуть якраз такі яким наплювати на гідність і люблять гроші
     
  6. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Це тільки про офіціантів? Про них може і підходить ставка.
    Мені колись за роботу крупє - могли кинути фішку "на чайочок", за умови не стільки гарного обслуговування, скільки вдалої для клієнта гри.
    А чайові за стриптиз - тут якраз актуально "наплювати на гідність і люблять гроші".
     
  7. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Якщо їм наплювати на свою гідність, то що їм заважає наплювати вам наступного разу у їжу навіть якщо ви і даєте чайові?
    А раптом вони вирішать, що ви мало даєте?:)
     
  8. cncmaster

    cncmaster Well-Known Member

    ) Якщо брати таксі - коли тебе везуть о другій години додому та по прайсу це коштує 130 гривасів,
    то, давши півтори сотні, вимагати решту то є моветон.

    А взагалі не треба напружуватись - є бажання залишити решту, то не треба собі відмовляти у цій дрібниці.

    ) Проте якшо "впасти наумняка" то це також буде зустрінено з розумінням.
    Життя у всіх важке.

    Коротше кажучи, треба діяти за обставинами.
    У тих же кафешках ціни бувають такі, що персонал і без чайових від клієнтів писяє окропом.
    ) Й зображати з себе злодія після успішної крадіжки ні до чого.
     
    Останнє редагування: 17 лис 2018
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Дещо вірно зауважили, можуть бути чайові і таксистам, але при умові, що таксі вчасно приїде, гарно обслужить і довезе із комфортом та без зайвих пригод.
    Деякі таксисти-хапуги себе не обділять і без чайових, у мене був випадок, коли багато потратився і пару гривень не зміг додати до озвученої суми за проїзд, всі погодились.
     
  10. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    На двадцяту вечора одношланговий бандит вигравав у мене 20 гривень, хоча за день терези долі колихалися і в мою сторону і в його.
    Надія була ще на одного клієнта, і якщо пощастить з виграшем чи на крайній випадок буде нічия, то і на останнього водія. Бо напруга нервів вбиває.
    Вже з годину нікого не було і тому навіть покемарив після чаю з "Гулівером".
    Та ось "принесло"...
    Побажали заправитися на 300 гривень. Тачка не шикарна, але не бідна...
    Ну то заливаю... Трохи заспався, трохи цифри загіпнотизували мою свідомість своєю дикою пляскою мигкотиння... А то згадав нещодавню розмову з другом про чайові - здивований був, що майже ніхто не дає заправщику, а я собі розмріявся, що чайові покривали б мої втрати у битві з колонкою...
    Сапнувся, коли накрутив 304 гривні.
    Ох-хо-хо.... Буває, кажу, і таке ось....
    Буває, каже водій, і дає 300 гривень.
    Сів і поїхав собі...
    Йой... заробив, кажу, собі чайові...
    Ну що, закриваю касу... і моя виручка співпала з сумою, яку мав здати.
    Нічия! Чудасія і тільки..
     
    Останнє редагування: 21 лис 2018
  11. cncmaster

    cncmaster Well-Known Member

    ) Вчора, себто сьогодні, таксист мене відчитав за "неточно" дану адресу.
    То й довелося розплачуватись із ним строго "по лічильніку".
    ) Усі отримали масу позитиву
     
  12. Fiksuk

    Fiksuk миється в бані

    Не знаю, якщо говорити про готель, то мені здається, що не потрібно давати чайові адміністратору.
    А от в кафе я майже завжди залишаю. Звісно все залежить наскільки доброзичливий персонал і чи не змушує чекати.
     
  13. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    І персонал готелів на таке розраховує, звичайно, залежно від обставин і якості обслуговування.
     
  14. Grubka

    Grubka Member

    Я иногда оставляю, но чаще не делаю этого. Мы же не даем чаевые работникам банка, магазина, учителям или няням. А это тоже услуги.
     
  15. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    В окремих випадках, у мене були випадки, коли міг у супермаркеті дівчині на касі не добрати декілька гривень чи залишив якісь маленькі солодощі "чайочок".
     
а де твій аватар? :)