Чай? кава? капучіно? гарячий шоколад? какао?

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Бійцівська Рибка, 2 гру 2008.

  1. Какао, гарячий шоколад...

    Кстати, а почему нету темы про какао? Я его очень люблю...
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Какао- хiбa чоколада без олiю чеколадового ?
    В тамти часи :)на Болгарии за кг. какао можно было себе пару днi не зле погуляти.
    Рыбке и всем про какао песенку поставил .
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=25366&page=130
     
    Останнє редагування: 2 гру 2008
    • Подобається Подобається x 4
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Я якраз думала про те, аби її почати. Ви молодець!

    Я не дуже люблю какао. Я волію саме правдивий гарячий шоколад. Хочу скуштувати гарячий шоколад із паприкою.
    Самі какао-боби вже гризла, досить смачні, хоч і сухуваті, але дуже корисні.
     
    • Подобається Подобається x 9
  4. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Какао люблю в якості додатку до кави ;) - на горнятко кави чайну ложку какао і на кінчику ножа корицю. Чоловік в мене дуже какао любить.
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Я пробовала масло какао. Запах приятный, но вкуса никакого.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Я люблю чорний шоколад зі шматочками какао-бобів. І щоб шоколад був 84%... :nyam2:
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    а хто що конктерно знає про корисні властивості какао...???

    я теж більше люблю гарячий шоколад... особливо з мигдалем...
     
    • Подобається Подобається x 7
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Позитивний вплив на серцево-судинну систему.
    Містить антиоксиданти.
    Чорний шоколад теж дуже корисний через це, але менше ніж самі какао-боби.

    http://medicina.kharkov.ua/content/view/29/30/
    http://news.bbc.co.uk/hi/russian/sci/tech/newsid_3254000/3254261.stm
    http://www.astrologyzine.com/healthy-chocolate.shtml
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%BE

    Какао як продукт харчування

    Засоби використання бобів какао численні. Порошок какао додається до багатьох кондитерських виробів: тортів, печива, морозива, заварюванням цього порошку готується напій, також відомий як какао. Іноді какао використовується як природна фарба для таких продуктів як макаронні вироби. Найбільш загальна форма використання какао — шоколад. Він також виробляється у жидкому вигляді як шоколадний сироп, який додається до морозива або використовується для виробництва шоколадного молока. При додаванні шоколада до гарячого молока або води виготовлюють гарячий шоколад (що не одне й теж, що напій какао). Історично цінність какао була дуже високою, народи доколумбівської Мезоамерики (майя, ацтеки) використовували боби какао як валюту.



    Какао, яке отримується простим висушуванням насіння на сонці, має терпкий, кислувато-гіркий смак і цінується нижче ферментованого. Для приготування останнього, насіння (або цілі стручки), висушене на сонці протягом доби, насипається в корита, покривається листям і оставляются так на 24-48 годин. Будучи потім знову висушені на сонці протягом 3 днів, насіння складається на деякий час в купи в помірно нагрітих приміщеннях або укладається в бочки, які зариваються в землю на кілька днів, після чого протягом 4-6 днів остаточно висушується на сонці. Процес ферментації, якому при вказаній обробці піддається насіння какао, позбавляє його здатності до проростання, офарблює в бурий або фіолетовий колір і надає какао м'який маслянистий смак і приємний солодко-ароматичний запах, чим і обумовлюється вища ціна такого какао.


    Шоколад
    Щоб виробити 1 кг шоколаду, потрібно обробити від 300 до 600 бобів. На фабриці боби спочатку моються і смажаться. Потім їх облущує спеціальна машина, яка також знімає можливу плівку грибків та бактерій. Потім боби рзмелюються трьома наборами жерновів у сметаноподібну пасту. Ця паста перетворюється на порошок какао шляхом видалення частини жирних кислот («масло какао»), використовуючи гідравлічний прес або процес Брома. За цим процесом зараз обробляється близько 50 % какао. Після обробки порошок какао має вміст жиру приблизно 10—12 відсотків. Витягнуті жирні кислоти використовуються в кондитерській та косметичній промисловості.

    Інколи до порошку какао додається луг (метод, відомий як «голландський процес» обробки), що робить какао менш кислим, темнішим і солодкавим за ароматом, ніж отримане за традиційним методом обробки. Звичайне какао (без додавання лугу) має кислу реакцію та реагує з содою
     
    • Подобається Подобається x 6
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Треба буде якось спробувати чоловікові підсипати. :)))
    А ви даєте вже до кави у горнятку, чи змішуєте з кавою, аби разом запарювалося?
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. olya_d

    olya_d Well-Known Member

    Коли в турці кава починає підніматися, тоді додаю і ще на хвильку ставлю на вогонь
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Summer

    Summer Well-Known Member

    дуже люблю гарячий гіркий чорний шоколад :good:, смакота, але трохи калорійне ;)
    а какао не дуже, хіба так до десерту посипати і т.д
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Оце та річ, що пам'ятаю з цукернiцтва - кращий чоко походi з африканської сировини гірше з Латинської Америки та танiйши з Азіі.Проізводітелі не інформують споживачів про походження сировини - можна орієнтуватися за віком обладнання кондитерської.Cтаре обладнання може переробляти тільки якісну сировину , нове все підряд.
     
    Останнє редагування: 3 гру 2008
  14. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    А хтось уже куштував гарячий шоколад за ацтецьким переписом?
     
  15. Поясните, что это значит?
     
  16. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Напиток "Монтесума"

    Состав блюда (ингредиенты)

    * Шоколад 50 г
    * молоко 150. г

    Как приготовить блюдо:
    Шоколад растапливают в кастрюльке, вливают молоко и дают трижды закипеть (Всякий раз снимая с огня). Взбивают веничком и подают горячим.
    :dntknw:
    Тераз не маю на то хэньтi ,але можно i спробувати кедись..
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Какао люблю, особливо з налисничками:)
    а шоколад ...ну як можна не любити шоколад?...і гарячий і плиточний.От тільки не люблю шоколад з родзинками .
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 3
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Гарячий шоколад з додатком перцю чилі.

    Дякую, обожнюю цей фільм! :good:
     
    Останнє редагування: 3 гру 2008
    • Подобається Подобається x 4
  20. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Раніше обожнював пити цай, міцний чорний грузинський цай. Поза як його тепер не знайдеш, то перейшов на травичку й голяки.
    Найсмачніший цай можна зварити з таких голяк як патики малини й смородини чорної.
    Цай можна робити з
    -багна (то така трава)
    -цвіту льопи
    -куска лимону
    А в поєднанні взагалі отримується незабутній аромат.
    Але треба пам'ятати єдне правило:
    що багато - то недобре.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)