Церква, секс, контрацепція

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Latkes, 21 гру 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Хай буде і так, як Ви кажете.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Мій тато маму ні разу не пустив. Сам поїхав кілька разів, після чого лікувався, але маму пошанував.
    Але таких мало.
    Не думаю. Але тут я вам психологію пояснювати не буду. Все одно або не зрозумієте, або на брак років спихнете.

    Додано через 2 хвилини
    І справді. Для деяких секс заміняє розмову. Словесну. І вирішення проблем. Що є дуже негативним для сім"ї. Коли проблема не обговорена, може лишитися осад, а секс це просто тимчасово згладить, але не вирішить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Не хочу судити хто винен, а хто правий. Як Ваш батько поїхав, то хіба вашій мамі було легко? Чи як поїде жінка, думаєте чоловікові з дітьми легко? У кожного своє і у кожного своя доля. То є суспільна проблема, а не чоловіка\жінки. Проблема, яка створена державою.

    Додано через 6 хвилин
    не справді. якщо б я б з дружиною відмовилися від сексу, то це не вплинуло б на наші стосунки ніяк. При тому, що і я і моя дружина вважаємо, що стосунки у нас майже ідеальні, просто секс у нашому житті не є чимось надзвичайно важливим.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Ну, місяць-два - то не так страшно. А потім більше не їздив. Обидвоє вирішили, що їм того не треба.
    Думаю, що нелегко. Тому ми поїхали всі троє. І я хоч як не хотіла, а поїхала.
    З одного боку. А з іншого, на державу легко скидати, не треба тоді самому відповідати за себе. Але це вже оффтоп.
    Тут багато залежить від віку, від темпераменту людей, від виховання і т.д.
    Я говорила радше про молоді подружжя. :)
     
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    ця ситуація створена лише державою. Я вже про це писав у розділі Економіка.

    Додано через 1 хвилину
    і це не кожен так зможе і обєктивно і субєктивно..

    Додано через 8 хвилин
    і більше ніяку... строго ту, яку любили батьки?
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Ну та, грошей тоді не заробиш. Тоді просто виходить, що живеш тут. Тим більше з дитиною.
    Але наприклад мати тут ще одну дитину - нереально.
    Ні, я різну любила, і вони різну. Але смаки наші ніколи не розбігалися.
    А от брат - то так. Не музика, а галас. :D:D:D
    Я була зразковою дитиною. Тільки трохи розбишакою. Якщо зачепити. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    я також любив музику ту, що батьки, але не всю музику, що любив я - любили батьки.
    Всі ми різні, дивлюся на свою меншу дочку і диву даюся: звідки?
    У неї своє життя, я б сказав своя програма життя, набагато досконаліша, ніж у мене.
     
  8. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Ольга, прошу вибачення, ви уважно читаєте мої дописи? Звісно є виключення (навіть з абортами)! Погроза здоров'ю матері, наприклад! Але ми ж говоримо про середньостатистичну родину. І тут вже питання не моєго ставлення до вашого гріху! Якщо причини "не вагітніти" егоістичні, то це і є гріхом. А наші причини бачить Бог, та духівник, якщо ви з ним щирі. І те що рекомендується духівником одному подружжю - не є панацеєю для іншого. Ми говоримо про погляд церкви взагалі, а окремості вирішуються сумісно з духівником. А взагалі погляд Церкви я виклав, не вірите мені, прислухайтесь до проповідей, почитайте твори духовних людей. З пристрастями треба боротися. Зі всіма, в тому числі й з сексуальною.

    Тому ж і пишу, що статистика не показник. Ми маємо досягати ідеалу (іноді недосяжного), а не виконання чи спростування статистики.

    Я не знаю вашої фінансової ситуації, я ж не ваш духівник. А от він може вам порекомендувати, оцінивши ваші причини на предмет "егоістичності", чи можна вам використвовувати контрацепцію. Принаймні так у православ'ї. У католицизмі, як я зрозумів з дописів католиків, це віддається на совість самих прихожан.

    Знову феміністичні звинувачення, ще й з узагальненням. Не хвилюйтесь, свою дружину я ніде не засилаю, навіть на роботу не змушую йти (вона сама хоче). І таких багато. Також прошу не хвилюватись щодо моєї "негріховності" (це я наперед). І контрацепцію застосовували, і пристрастям придавалися, в чому Вам і сповідаюся, та каюся. Але маю намагатися боротися з пристрастями та своєю гріховною суттю... За велінням своєї віри та церкви.

    Ух.. теж мене розпалили... =)

    З цім цілком згоден, без наступного Вашого "Але"
    Вибачте, за грубий приклад... Вбивця, який отримує насолоду від вбивства також може виправдатися вашими словами? А крадій? А повія?

    Не співпраця, а спотворення Божого замислу щодо людства, нажаль...

    Прошу, добавте, крім темпераменту, виховання, віку ще й віру в Бога та його промысел (вибачте, не знаю українською), та повагу більш духовно вищим людям. Може й не тільки середньовічним, але й ще старішим... За давністю не ремаркуєте, наприклад, Євангеліє часом, або Старий Заповіт (йому вже кілька тисяч років)?

    Вибачте, опонети, якщо образив, бо сам бачу, що вже різковато пишу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    А хіба середньостатистична сім'я - християнська?
    Просто цікаво.
    У цьому питанні щодо України я геть відстала.
    Йой, так то із перебільшеннями, із крайностями.
    Алкоголь сам по собі не є поганий, але надуживання алкоголю - гріх, як і надмірне вживання їжі. І т.д. Надуживання сексом у середньостатистичній сім'ї? Щось важко повірити. Або то вже я така зіпсута заходом...
    Хто ми? Якраз серед християн таких батьків (татів) і зустрічала. Котрі другий раз не одружувалися і повністю віддавали себе своїм дітям та доброчинній діяльності. АЛе от середньостатичного хлопа таким не уявляю, от вбийте мене. Той лиш про власне тіло буде думати та пристрасті того тіла. Яскравий приклад є у Стефаника.
    Колись мені хтось казав, що у православній дозволяють контрацепцію. Але тим питанням я сильно не цікавилася. Просто якийсь католицький священик мені колись у розмові навів приклад наскільки Католицька Церква людей обмежує. Є лише природній метод і все, бо він даний Богом. Решта - гріх.

    Моя ситуація двояка. Мушу приймати таблетки як ліки. Щось зрушилося, після викидня. Але й фінансово ледве витягаю тут з одною дитиною. Чоловік не має права працювати в Канаді. Так що самі розумієте. :)
    Я кидаю узагальненнями на стереотипи. Мали би розуміти, що то узагальнення і коментар зайвий.
    Не може.
    Заспокійтеся. Перечитайте слова Марусі ще раз. І зрозумієте, що не може.
    Аби зрозуміти слова Марусі треба мати в собі любов і спокій без краплі упередження.
    Просто є момент, який у вас десь зникає. Бог дав нам тіло, але хіба це було покарання? Пристрасті так. Але побудьте в пості якийсь час. Коли душа чиста, то чисте й тіло. І чистими є тоді його дії.
    А вам звідки Божі замисли на всі 100% відомі?

    Так, апостол Павло говорив про скопців, але це стосувалося неодружених. Не пригадую, аби він казав, що одружені себе мають оскопити.
    Він зате дуже гарно сказав, що чоловік і жінка мають відходити на пустиню і перебувати в молитві і пості, але за ОБОПІЛЬНОЮ згодою. :)

    І я навела слова Августина. ;)

    Бачите, те розуміння тіла та подружжя, про яке ви говорите, у Католицькій Церкві розглядається як радше недоречне. Бо сама любов це щось більше. І не лише репродуктивна функція, але й спосіб вислову любові. Інший від усіх. Спосіб буття одним тілом.

    Почитати би Пісню Пісень наприклад. ;)
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    А ми не про християнство говоримо в цій темі?

    от от!

    Дійсно, сама по собі і контрацепція не погана! Погані наші помисли! І алкоголь непоганий. І їжа. І ніж. І пістолет. І танк. Але те що ми робимо з ними під владою пристрасті - то є гріх (я не сказав, що все що ми робимо тими речами). Так і тут! Не пристрасть ми винні задовольняти! а от що:

    Ви ж самі знаєте.... Поєднання в дусі! Ми не протиречимо один одному, як і католицизм з православ'ям у цьому питанні. Треба відрізняти пристрасть та поєднання в дусі... До того ж і надмірності теж треба відрізняти від пристрастей. На скільки знаю - то різні види гріхів.

    Якщо зацікавитесь - допоможу. Бо ваш погляд щодо православ'я хибний.

    Я розумію. Ви не мали виправдовуватись, бо я нікого ні в чому не звинувачував. Я навів погляд християнства на пристрасті та сексуальну насолоду. Щодо контрацепції, дійсно, в християнстві різні погляди, це ми теж у дискусії дізналися...

    А хто про це говорить? Секс не забороняється! Навіть схвалюється! Але не-за того, що він приносить сексуальну насолоду, як дар богів нашому тілу.

    А вам на 100% відомо що Бог є? Це й те питання є питаннями віри та трактування СП (як наслідок - належність одній з конфесій).

    Ви теж сприймаєте Старий Заповіт буквально? Може Пісня Пісень своєрідна Камасутра?
    Читав.
    Багато чого в Старому Заповіті є пророцтвом та праобразом (іноді символом) нових часів, зокрема приходу Христа в наш світ. От Пісня Пісень і трактується як праобраз злиття Христа зі своєю Церквою. Але аж ніяк, як пряме вказання до дій.

    Тіло дав. А пристрастям воно стало підвладне за нашою виною з першим гріхопадінням.

    .................

    Приведу приклад дещо схожий на секс, може він дасть зрозуміти погляд православ'я.
    Чи дозволяється вбивати людей християнину? Так. Але для цього треба здійснення деяких умов. Наприклад - війна, яка погрожує ближньому твому. Чи грішні воїни, які вбили ворога? Ні. А за що вони мають сповідатися та каятися? Тільки за те, що вбивали з пристрастю (гнівом), якщо ця пристрасть була. І церковному покаранню воїни піддаться саме за це, а не за вбивство.
    Так і з сексом. Секс дозволяється? Так! Але теж при деяких умовах. Це - шлюб. Але який секс? Секс як засіб поєднання в дусі та засіб народження дітей. Але за пристрасть (жаду сексу тільки для отримання сексуальної насолоди) ми маємо сповідатись та, можливо, нести покарання.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Для мене середньостатистична сім'я, а християнська сім'я - різні речі.
    Поцікавилася я трохи цим питанням. Тобто позицією Церков щодо контрацепції. Католицька Церква чітко висловилася щодо цього в Humanae Vitae. А от Православна Церква такого прямого вислову не дала. Сказано було, що то все вирішується між духівником та подружжям. Тобто кожна ситуація індивідуально, бо узагальнювати не можна.
    Тільки в результаті духівники радять дуже різні речі і кожному по-різному. Є такі, хто навіть дозволяє жінці стерилізацію після 4 дитини, якщо така сімейна ситуація. Крім того, нема й однозначного погляду на запліднення in vitro. Православна Церква теж це допускає.
    Хитра позиція, я вам скажу. Нічого конкретного офіційно не сказано, а на місцях кожен вирішує, як хоче.
    Послухайте, якщо подружжя нормально співживе, то пристрасть, як така, теж є нормальною для них. Але от перебільшення, це вже коли людина (у даному прикладі чоловік) ще й мастурбує. Тобто це вже узалежнення від сексу як способу розслабитися, чи що.
    Бачите, енцикліка Павла VI відкрила католикам новий погляд на подружжя, на свого роду філософію подружжя. :)
    Так.
    Але от Божі замисли - це вже інтерпретація чисто людська. :)
    Тобто у раю сексу не було?
    Якщо ви це кажете про секс у подружжі, то вибачте, але трактування якесь хворе. :ireful1:
    До речі. Щодо слів, що у спальню подружжя зазирати не буде. Моя помилка. Це сказав не Олів'є Клеман, а Патріярх Константинопольский у відповідь на Humanae Vitae. Просто я це прочитала саме в книжці Клемана.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    ну да, у середньовіччі чоловіки жили з відьмами.:D :D :D

    Додано через 2 хвилини
    з ким?
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    А тоді як
    ???

    Додано через 2 хвилини
    Миху, я там написала середньоСТАТИСТИЧНА, а не середньоВІЧНА.
    Я так розумію, що чиатєьтся чого нваіть не блуо напиасно.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Як можна розмножуватись і плодитися, коли ще жінки не було - от питання!
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Я ще решти не прочитала, але як лишень побачила цю вашу фразу зразу нагадала собі вчення про САМОБИЧУВАННЯ
    Раджу прочитати книгу німецького монаха (дай Боже памяті) Любити Себе.
     
  16. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Миху, Біблію коли останній раз відкривали? :ireful1:
    ЦИТУЮ перший розділ Буття.
    26 І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.
    27 І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.
    28 І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!
    29 І сказав Бог: Оце дав Я вам усю ярину, що розсіває насіння, що на всій землі, і кожне дерево, що на ньому плід деревний, що воно розсіває насіння, нехай буде на їжу це вам!
    30 І земній усій звірині і всьому птаству небесному, і кожному, що плазує по землі, що душа в ньому жива, уся зелень яринна на їжу для них. І сталоск.
    31 І побачив Бог усе, що вчинив. І ото, вельми добре воно! І був вечір, і був ранок, день шостий.
    (Бут.1:26-31)

    Додано через 23 секунди
    Анзельм Грюн. ;)
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Лілю, не судіть строго, але читайте що було далі

    Буття2:

    18 І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього.
    19 І вчинив Господь Бог із землі всю польову звірину, і все птаство небесне, і до Адама привів, щоб побачити, як він їх кликатиме. А все, як покличе Адам до них, до живої душі воно ймення йому.
    20 І назвав Адам імена всій худобі, і птаству небесному, і всій польовій звірині. Але Адамові помочі Він не знайшов, щоб подібна до нього була.
    21 І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце.
    22 І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама.
    23 І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка.
    24 Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом.
    25 І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились.
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Читала і далі.
    Одне друге заперечує?
    Особливо це, мабуть, заперечує.
    І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились.
    (Бут.2:25)
     
  19. Yaremko

    Yaremko Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Я ніяк не можу зрозуміти про що тут йдеться в таких великих коментарях?
    Є Православна церква яка категорично відноситься до будь-якого планування сім'ї і кінець і нема чого тут переконувати.
    Є УГКЦ та Католицька церква яка допускає тільки природній метод планування сім'ї і все.
    Є інші церкви, наприклад одна гілка протестантів допускає крім природніх методів планування сім'ї ще й барєрну контрацепцію.
    І тепер хто якої віри той і так мавби поступати. Неподобається переходіть на іншу віру!
    А взагалі я вважаю все що діє абортивно неможе бути допущено, це вбивство.
    До аботривної контрацепції (якщо її можна назвати контрацепція) належать:
    гормональні контрацептиви ( це оральна контрацепція, різні гормональні кільця, імплантанти і т.д).
    внутрішньоматкові засоби
    контрацепція наступного дня.

    Бо немає нічого гіршого ніж коли батьки вбивають своїх дітей, і немає значення в який період життя дитини це було збійснено
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Наскільки категорично?
    Де є офіційна думка Церкви щодо цього?
    Протестантам взагалі простіше. Раз у Біблії про це нічого не сказано, що не можна. :D
    Кгм... Віра одна.
    От конфесія...
    А взагалі питання цікаве. Бачу, що католики вважають, як православні. То вони вже не католики? :crazy:
    Ви плутаєте дві речі. Оральна контрацепція не вся є абортивною.
    Є таблетки, які є абортивними, але гормональні таблетки до них не належать.
    Абортивними є ті, котрі вже плід убивають чи не дають йому загніздитися. А якщо яйцеклітина незапліднена, то який же це аборт тоді?
     
а де твій аватар? :)