Церква, секс, контрацепція

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Latkes, 21 гру 2007.

  1. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    У мене ще нема дитятка :sad:

    Але дуже-дуже-дуже хочу!!!
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    і що вам заважає?... [​IMG]
     
  3. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Ми над цим працюємо!
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    я оцінив дотеп.... [​IMG]
    +1!..

    і це правильно!...
    нас мало, якщо не наші діти, то китайці тут будуть жити....
     
  5. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Презерватив не забудьте...:shutup:
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    НЕМАЄ такої можливості. З суто фізіологічних причин. Почитайте книжечку, що цитує Yaremko, бо бачу, що без грунтовного поповнення знань з фізіології статевої системи дискутувати не вийде.


    Ггг, а що, коли відбувається продовження роду, то поєднання в дусі не відбувається? Як так може бути? А взагалі, найменше мені хочеться порівнювати чиє вчення святіше і правильніше.

    Щось зимно без одягу. Зрештою, якби не певні обставини, ми б мали, згідно задуму, жити у садочку і ходити голі. Але є така штука у християнстві, як право вільного вибору. Так і в інтимних стосунках - є вибір: запрошувати дитину у сім'ю чи відкласти зачаття.
    Тим і відрізняється. Прзерватив заперечує плідність, відкидає її. А ми створені плідними (чоловіки - постійно, а жінки - лише кілька днів у циклі). Якщо б кожен статевий акт повинен був мати на меті обовязкове продовження роду, то чоловік і дружина мусили б вступати у статеві стосунки лише тоді, коли зачаття є можливим, і не вступати, коли воно є неможливим. Або ми були б створені інакше: плідність мала б бути 100 % часу я к у чоловіка, так і у жінки.

    Додано через 1 хвилину
    Та приходьте. Не думаю, що побачу щось особливе :D
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Ох.. вже прочитав мало не весь інтернет ))) В жодній з статей не надається 100% ефективності цього методу... навіть 99% нема як у оральних контрацептивів... показник ефективності симптомотермального методу варіюється від 6% до 10% (в деяких до 50%, але не віриться, та їх меншість).
    До того ж з огляду на те що при деяких умовах сперматозоїди можуть вижити до 15 діб (є джерела, які стверджують 30 діб.. але теж не віриться і їх меншість) можна припустити що ефективність методу ще більш низька, а може й обумовлена цім... Живучість сперматозоїдів залежить від обох партнерів.

    До того ж, хочу запитати, а для яких цілей, крім визначення "безпечних"/"небезпечних" діб використовується ще цей метод (маю на увазі іменно симптомотермальний, не календарний та т.ін.) ?

    Якщо він тільки для цього, то він просто не має використовуватися православними жінками і парадоксу ніякого нема з тим, що вони знають о тім що дні неплідні і займаються сексом в цей день. Бо вони не мають знають знати )

    Слушне зауваження, я, дійсно, помилився.. висновок мав викласти так:
    Статевий акт у християнстві слугує не для сексуального задоволення та годування пристрасті, а для поєднання в дусі й/або народження дітей(для католицизму) та поєднання в дусі й народження дітей(для православ'я).
    В жодному разу! Я ж так і написав в попередньому дописі.

    А зайняття коханням лише у "безпечні дні" не відкидають плідність? )

    Зрозуміло, але всеодно не второпаю, чому для вибору не можна католикам застосовувати презерватив. Так само з одежею: хоча ми й не створені з одежею, та всеодно вибираючи тепло ми її вдягаємо... так чому якщо ми вибираємо життя без дітей, не можемо вдягнути презерватив? ... якщо вже будьякий вибір (мати/не мати дітей) всеодно схвален у цім питанні..
     
  8. Kaff

    Kaff Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    :) Тим більше, що вдягнувши презерватив, також не забезпечується 100% ефект. Якщо є на то вища воля, то цей «аксесуар» спокійнісінько розірветься. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    ну, панове - ну вже хоч тут дайте си до стримання! направду, не думайте собі, що в бога нема більше клопоту, як вам гуму на ходу дерти!
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    при чому тут інтернет. Ми вже обговорювали питання авторитетності джерел. Прапапам вченим заплатили за дослідження виробники оральних контрацептивів - от вони і дослідили з відповідними результатами. А що Вам заважає прочитати книгу?


    Для підвищення імовірності зачаття, для діагностики проблем статевої сфери. І?
    Та, для чого взагалі щось знати.

    Жінка в ці дні і так неплідна. Вона створена такою.
    А чоловік, що одягає презерватив - ?
    Все, для второпання- читайте книгу.
     
  11. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Цілком згіда!

    Додано через 2 хвилини
    Якщо створюється сім"я, то явно не для зради! Яке щастя, коли маєш кому дарувати своє кохання, є про кого піклуватись і є кому це все поважати!
     
  12. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Так, обговорювали. Але я не отримав відповіді на питання, які джерела Ви вважаєте авторитетними. Ще раз обіцяю, що буду намагатися приводити автоитетні для Вас джерела.

    Не всі ще книгарні обійшов.. не у всіх та книга є.. отриманню поштою не сильно довіряю.. Але що заважає назвати і її неавторитетною? ("Видавництву заплатили супротивники оральних контрацептивів...")

    Нема питань. Це ж не ухиляння від народження дітей =) Якщо мета така, то я розумію схваленність застосування цього методу. А якщо інша мета?

    Мабуть це має виписати лікар?

    Ви ж розуміете, що не знання взагалі, я мав на увазі.

    Але вона ж не знає на 100% ? ... ги... ми знов скотилися до автортетності джерел...
    Пропоную закінчити сперечатись, тим більше погляд католицизму на статевий акт та на контрацепцію я відносно зрозумів.
    До того ж:
    Дійсно, буду далі шукати, та обов'язково прочитаю... як будуть питання то вже тоді й напишу...
     
  13. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Зайдіть у Видавництво Свічадо. Біля церкви Михаїла у Львові.

    Видавництво Свічадо. Біля церкви Михаїла у Львові.
    Как страшно жить, кругом врагі.
    Bear, у цій книзі є автори- контретні шановані люди. Для мене вони є авторитетами. А видавництво "Свічадо" спеціалізується на духовній літературі і давно відоме. А трампапам вчені з інтернету - це хто? В інтернет можна закинути будь-яку інформацію.

    Так, інша: зміцнення шлюбу.
    Щодо ухиляння від народження - по -вашому, якщо подружжя планує мати троє дітей (більше у нашій країні фактично не потягнеш), то воно повинно мати інтимні стосунки лише три рази за все життя ? І тільки тричі "поєднуватися в дусі" ? Що це за подружжя тоді таке ?
    Лікар гормони випише. А без них у багатьох випадках можна обійтися (читайте про метод).

    Якщо спостерігає за собою - то знає.
    Це Ви не знаєте, бо заперечуєте навіть доцільність такого знання.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Досить цікавий погляд у православ'ї - не хочете плодити жебраків - дійсно, не майте сексу. Але ж Ви й самі знаєте, що не кожний статевий акт веде до запліднення. Тому трьома не обійтися )))
    А якщо мета людини при використанні методу запобігти заплідненню, то це не схвалюється.

    Як буду у Львові, обов'язково куплю книгу, бо вже заінтригували )))
     
  15. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    А я не так зрозуміла той пункт 8. :)



    8. Чи допускається оральний секс?

    Оральный секс является одним из тех видов сексуальных отношений, которые не приводят к зачатию, и особенно распространен среди гомосексуалистов. Павел в Послании к Римлянам говорит о женщинах, заменяющих «естественное неестественным» (Рим 1.26). Мое собственное мнение состоит в том, что оральный секс является противоестественным, так как естественность состоит в том, что половой акт должен предполагать возможность продолжения рода и основываться на партнерских отношениях. Ни один из партнеров не должен превращаться в «объект» удовлетворения для другого.

    Однако Библия не содержит ясных указаний относительно сексуальной практики супружеских пар. Хотя в Писании говорится о «непорочности» брачного ложа (Евр 13.4), но не вполне ясно, что под этим понимается. Существует множество аспектов сексуальной практики супружеских пар, про которые Библия хранит молчание. Поэтому трудно бывает сказать определенно: «Это дозволено, а это запрещено».

    Для подобных неясных случаев существует библейское правило, гласящее: «все, что не по вере, есть грех» (Рим 14.23). Если кто-то чувствует, что оральный секс - «не по вере», то он не должен этого делать. Господь призвал нас к святости, а не к чувственности, но выражение физической, половой любви в браке есть доброе, святое и дарованное Богом. Поэтому не бойтесь просить Бога направлять вас на тот путь половой любви, который Он считает правильным.




    Тобто, якщо хтось вірить, що то для нього гріх, то повинен утримуватися від цього. А хто не відчуває, що то для нього гріх, то ніхто йому в спальню підглядати не буде, як він зі своєю дружиною, чоловіком займається сексом. :) Принаймі у нас для молодих сімей часто йде наука про сексуальні відносини і завжди наголошують, що тіло жінки належить чоловікові, а тіло чоловіка - жінці і кожен повинен не ухилятися від цього обов"язку, а виявляти один одному честь. Тільки про секс, як зачаття, у нас говорять крайні церкви. :)
     
  16. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Добре, я зрозумів ваші аргументи. Вони засновані тільки на тому, що написано (або не написано) у Біблії. Але коли в Біблії чогось не написано, або ми не розуміємо того, що написано ми звертаємось до Церкви. На жаль різні конфесії трактують по різному слова Біблії. Так наприклад ті ж Приповістки Соломонові просто "читачами" Біблії (та деякими сектами)трактуються дослівно та як схвалення сексуальної насолоди, чи як пряма вказівка до дій. Але ж Біблія то не Камасутра. В цій великій Книзі багато символічного. От якраз Приповістки Соломонові трактуються православною (вже не осмілюся говорити за всіх християн) церквою як символ/праобраз злиття Христа зі своєю Церквою висловленою як пророцтво зрозумілою для тих поколінь мовою про почуття.
    Але ставлення до пристрастей (в тому числі й сексуальної) у всіх християн одностайне та засуджуюче. Християни мають уникати та боротися з пристрастями, вершина боротьби - то чернецтво. Але й у миру люди мають берегтися обжорства, п'янства, сексуальних перверзій та взагалі всіх надлишковостей.
    В даній темі про відношення до сексу ми з шановною Ksani визначили відношення наших конфесій до сексу. Визначили цілі, які мають бути у пари, коли вони утворюють шлюб. Деякі християнські течії взагалі відкидають "вчення Церкви" і запропоновують прихожанам самим трактувати Біблію.

    Ви бачите, автор тієї статті теж вважає гріхом оральний секс. Але далі всеж таки допускає його з огляду на особисті почуття "користувача". Мотивує тим, що в Біблії нема вказівок щодо цього. Але не наділяє увагою вчення Церкви. Хоча.. якщо припустити, що автор - прихильник/прихожанин однієї з протестантських течій, то все становиться на свої місця... В жодному разі не засуджую. Було б дуже цікаво взнати інші погляди.
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Я Вам більше скажу. Процитую мого знайомого священника. Правда, мова не лише про секс, а взагалі про гріх. Так от:

    "Якщо Ви вважаєте, що це гріх, то це гріх, а якщо Ви вважаєте, що це не є гріх, то це не є гріх".

    Ну як Вам?
     
  18. demetris

    demetris Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    В дуже спрощеній формі - це рпавда.
    Тобто пам"ятаєте слова Христа (Q) "Якби не знали - гріха не мали б..."
    Моральне богослов"я говорить, що гріх - це "добровільний, усвідомлений переступ Божих Заповідей..."

    Правда інша річ, що ми зазвичай не зізнаємося собі в тому, що чудово розуміємо що добре, а що зле... як діти :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція

    Ви маєте рацію, в дуже спрощеному... от як канібали не знали що їсти людей не можна то й не було гріхом.. але вже після того як їм це проповідували, то то є вже гріх.

    Миху, невже, якщо я вкраду щось та буду вважати то не гріхом, це не буде гріх? Може, ваш священник мав на увазі ті дії про які ми не знаємо, або до нас не довели їх гріховність?
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Церква, секс, контрацепція


    Якщо Ви будете по-чесному так вважати.... тобто не для мене, а згідно своєї совісті.....
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)