Церква, секс, контрацепція

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Latkes, 21 гру 2007.

  1. Latkes

    Latkes Well-Known Member

    Досить цікаве розв"язання проблеми пропонує Коран. Пророк Магомет прямо каже, що в разі, якщо чоловіка спосіли хтиві бажання стосовно чужої жінки, він повинен чимдуж бігти до своєї дружини і вдовольнитись із нею, щоб не впадати в гріх. (Якщо дуже цікавить, то подивлюсь в канонічному арабсько-російському виданні Корану, в якій сурі і де точно це сказано.)
    P. S. Іслам, навідміну від християнства, дивиться на статеві зносини не лише як на репродуктивне заняття. Сексуальну насолоду він розглядає як один з Божих дарів, нехтуючи якими можна образити Дарувальника. Це я лише, щоб було зрозуміліше - жодної агітації. Іноді просто корисно подивитись що кажуть на проблему відмінні від нашої релігії і культури.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Біблія також розглядає секс в подружжі, як Дар Божий, від якого не треба ухилятися. :) В Приповістках Соломонових є дуже гарно про це сказано. Хто вміє шукати в Інеті, дайте точні цитати. Я пам"ятаю тільки, що "насолоджуйся жінкою твоєю в дні юності твоєї". І багато інших цитат... Тут саме йдеться, як про насолоду, а не продовження роду. ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    На скільки знаю, Олю, ви помиляєтесь. Церква призиває уникати пристрастей, у тому числі і сексуальних. А Приповістки Соломонові трактує не як пряме вказання до дій, а як праобраз злиття Христа з Своєю Церквою.
     
  4. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Зі своєю дружиною, своїм чоловіком? :eek:

    Наша церква до такого не призиває. :)


    9. Чи допускає Біблія секс заради
    задоволення?


    Некоторые религиозные люди полагают, что единственной причиной половой жизни является продолжение рода. Другие считают, что существуют более высокие причины для полной близости: это высшая степень соединения мужчины и женщины - соединение двух душ, двух сознаний, двух тел.

    В Ветхом Завете слово, обозначающее половую близость, звучало как «познать» (мужа или жену). Самое интимное знание мужа и жены друг о друге проистекает от этих трех соединений в христианском браке. Именно поэтому сексуальная жизнь христианина является гораздо более мотивированной, нежели у нехристиан. Нехристиане не могут соединиться в духе. У них отсутствует это важное измерение.

    Библия говорит, что в браке один супруг отдает свое тело другому, и что они не должны воздерживаться друг от друга, кроме как на короткое время поста. Бог создал мужчину и женщину сексуальными существами. Он создал нашу нервную систему такой, что мы получаем удовольствие от секса. Секс в браке есть доброе и святое дело, заповеданное Богом.

    http://www.emmanuel.kiev.ua/ukr/II/consultation/questions/200/index14.htm
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Так так, навіть між чоловіком і дружиною...
    На тому ж ресурсі, у тій же статті, будь ласка, прочитайте пункт 8. Чому багато хто вважає оральний секс протиприродним і забороняють його. Тому що він не веде до запліднення. Також і в цьому випадку, якщо ваш секс присвячен тільки пристрасті, а не продовженню роду, то це забороняється. Але я не казав, що Церква забороняє секс взагалі. Вона дозволяє його для продоження роду. Половий акт не є брудом, але повинен бути звільнений від пристрасті (але не злиття у дусі, про яке написано в вашій статті) і мати на меті продовження роду. Бесперечно тільки у родині між чоловіком та дружиною.
    В Православній Церкві є навіть ікони на яких зображений половий акт. А з'єднання в дусі не треба плутати з пристрастю.
     
  6. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Жінка створена так, що тільки одну добу на місяць (в середньому - 28 днів) вона є плідною. У подружжі на продовження роду можна сподіватися від сили 5-6 діб на місяць. Решту часу близькі стосунки до запліднення (а отже - продовження роду) не призведуть. Такими ми створені. Тому близькі стосунки мають на меті не лише продовження роду, але й обдаровування коханням :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Все це не протиречить моїм попереднім дописам та настановам Церкви. Якщо ви з чоловіком хочете досягти поєднання в дусі, а не досягнення сексуального задоволення (пристрасть), а також точно не намагаєтесь уникнути запліднення то Церква тільки підтримає вас, не те що забороняти...
    Пам'ятаєте з чого почалось? Latkesом сказано про мусульманина: "Сексуальну насолоду він розглядає як один з Божих дарів". Оля сказали про Біблію - що "Тут саме йдеться, як про насолоду" .
    Тому я і хотів поправити, щоб про християн не склалася хибна думка...

    Хотілося б повторити: але й поєднання в дусі. Зауважте, Не або (і ви правильно написали) поєднання в дусі, а й, що дуже важливо..
     
  8. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    а як ? якщо дні у циклі - неплідні, і нам про це відомо?
     
  9. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    1) Вони на 100% неплідні? - Ні! Знаю багато прикладів, не вичитаних "в казках народів світу".
    2) Ви спеціально їх ("безпечні" дні) вибираєте для "поєднання в дусі"? - якщо так - то це не підтримується Церквою.
     
  10. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Ох ці чоловіки! Сперечаються з жінками про жіночі справи! Пояснюю особисто для вас: так вони 100% неплідні. Урок анатомії : У жінки місячний цикл в середньому складає 27 - 33 дні. Овуляція ( дозрівання яйцеклітин у яйниках ) проходить на 11- 16 день. Кожна жінка знає свої дні овуляції. Так от- яйцеклітина здатна запліднитись протягом 72 годин з моменту повного дозрівання. Отже- 72 години в місяці є плідними! Інакше бути не може!!!
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    :D
    А Ви від імені Церкви пропонуєте спеціально вибирати небезпечні?
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Та,ніби чоловіки теж якусь участь в тому всьому приймають,нє?
     
  13. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Власне! А ніц не знаєте! Встидали би ся!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. malyatko

    malyatko Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    навіть якщо не знали тепер бум знати , ви ж нам все розповіли :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Ох ці жінки! Нііколи не повірять що у такій деликатній царині чоловіки теж щось знають, але "керувати" автомобілем з місця пасажира дуже полюбляють... :)
    Але до справи:
    Дійсно, запліднення можливе тільки в той час, коли яйцеклітина готова до цього (дозріла та вийшла на "полювання"). Але чи знаєте ви, шановні пані, коли саме ті 72 години? А чи знаєте ви, що їх (яйцеклітин) буває дві, і з'являтися друга може "невчасно" навіть під час місячних (які визвані овуляцією "сусідки"! Не повірю, що ви якось вирахуєте овуляцію на час місячних, наприклад! Вже давно медицина стверджує, що запліднення можливе у кожен день циклу. Прошу, пошукайте в інеті... Ви збагнете, що сміятися наді мною було не дуже коректно... бо я майже образився :) .

    ще більш образливе:
    По-перше, я не говорю від імені Церкви, як і Ви не говорите від імені світової медицини. Я привів те, що читав чи чув (звісно в достовірних джерелах) про позицію Церкви, бо не можу спиратися на свої почуття чи домисли у такому серйозному питанні. Я міг помилитися, забувши чи невірно трактуючи позицію церкви. Поки що Ви не привели спростування моїх слів, а вже зневілювали мене до шахрая, який прикривається Церквою.

    По-друге, я жодного разу такого не сказав щодо "спеціальності". Якщо не ясно з інших дописів, напишу ще раз:
    Обирати час для "поєднання в дусі" з огляду на цикл є забороненим і в жодному разі "поєднання в дусі" не повинно бути заміненим на пристрасть та отримання сексуальної насолоди (з чого все і почалось, якщо пам'ятаєте). Тому наш мусульманин був майже правий щодо погляду християнства на секс. Чому майже? Тому, що христяни не дивляться на секс тільки як на репродуктивне заняття, а ще й як засіб для "поєднання в дусі", але не для сексуальної насолоди та вдоволення пристрасті та плоті.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Знаю.

    Через те, що їх дві і існують 72 години. Одна яйцеклітина активна 24 години. Різниця в періоді дозрівання другої- дві доби. За все-про все отримуємо 3 доби ( 72 год )

    Навіщо вираховувати? Це вчорашній день! В медичному центрі 3 місяці проходження моніторингу овуляції дають вам результат, наприклад- 18, 19, 20 дні циклу- овуляція при повному циклі у 33 дні. Все! Якщо для впевненості додати дві доби ( 17, 21 ) то матимемо остаточний результат: 4-16, 22-33 дні неплідні.
    Статевий акт при місячних я до уваги не беру. Вважаю, що ці дні призначенні виключно для очищення організму жінки.

    Не ображайтесь будь-ласка! Насправді, як для мужчини ви дуже і дуже гарно інформовані :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    [​IMG]
    Певно шось читав...
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Kнігу о вкусной і здоровой піщє :D
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Ksani

    Ksani Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    так, знаю. є симптотермальний метод спостереження (пошукайте в неті :p)

    серйозно? то Ви якось неправильно потрактували мою думку :)

    На що Ви спираєтесь, так категорично це стверджуючи ? Прошу дати джерело, у якому йдеться про таку заборону.
    Бо я спираюся на енцикліки Івана Павла ІІ, де він схвалює природній метод планування сім'ї (симптотермальний).

    Додано через 1 годину 44 хвилини
    на жаль, все не так просто. Є ще стреси, хвилювання, переїзди, хвороби, ліки, фіз. навантаження, дієти та інші подібні фактори, що можуть затримати або прискорити овуляцію. Гормональна сфера - дуже тонка. Тому спостерігати за собою бажано щодня.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: подружня зрада за згодою партнера?

    Бачу, пані, Ви не прислухались до прохання. Тому наведу декілька ссилок сам:
    http://www.vivamed.com.ua/3.aspx
    http://www.rodi.ru/consult/list/search/19351.html
    http://ovulation.org.ua/ovulyaciya_vozmozhna_neskolko_raz_v_mesyac
    http://www.1doctor.ru/answer.php?id=14071
    http://www.medinkur.ru/conf/disc1_text.asp?Counter=18783
    http://darina.kiev.ua/health/sovremennaja_kontrat_1040.html

    Як бачите, завагітнити можна кожного дня циклу.

    Тепер щодо погляду Церкви на контрацепцію.
    Я маю інформацію щодо іншої енцикліки Івана Павла II:
    «Часто стверджується, що контрацепція, якщо вона безпечна і доступна для всіх, є найдійовішим засобом проти переривання вагітности. Католицькій Церкві закидають, що вона, вперто відстоюючи свою доктрину про моральну негідність контрацепції, сприяє поширенню абортів. Така аргументація насправді виявляється необґрунтованою. Можливо, багато хто і вдається до контрацепції, аби пізніше не наражатися на спокусу аборту. Однак антивартості, властиві «контрацептивній ментальності» (яка є чимось цілком відмінним від відповідального батьківства і материнства, що переживаються в шануванні повної правди подружнього акту), роблять саме цю спокусу ще сильнішою, коли доходить до зачаття «небажаного» життя. Проабортивна культура набула найбільшого поширення саме в тих прошарках, де заперечують навчання Церкви про контрацепцію. Безумовно, контрацепція і перери*вання вагітности з погляду моралі є двома принципово різними видами зла: один суперечить повній правді статевого акту як правильного вияву любови між чоловіком і жінкою, інший — знищує життя людської істоти; перший суперечить чесноті подружньої чистости, другий — чесноті справедливости і безпосередньо ламає Божу заповідь «не вбивай» (Іван Павло ІІ. Енцикліка Evangelium Vitae, № 13)
    Як бачите, контрацепція взагалі (без поділу на види) розглядається як один з видів зла такої природи.

    Допускаю, що була більш нова енцикліка, якої я не знаю. Тоді я помилявся щодо погляду Церкви. Бо не вся християнська Церква, в такому разі, однаково дивиться на контрацепцію. Я вважав, що християнська Церква одностайна в відношенні до замислу Божого. Тоді маю сказати, що Православна Церква має іншу точку зору. Чи є "забороняючі" документи? Мабуть нема, бо до цього в Християнстві з давен був відомий погляд на контрацепцію. Якщо "забороняючі" документи мають бути, то навіщо видавати "дозвільні", як Папа Іван Павло II? Можливо до цього був "забороняючий" документ?
    Можу привести документ, який викладає позицію Православної Церкви щодо контрацепції (він не несе змін, він викладає позицію): "Основы Социальной Концепции Русской Православной Церкви" прийняті вони у 2000 році. Цитата з них:
    "Другие же средства, которые не связаны с пресечением уже зачавшейся жизни, к аборту ни в какой степени приравнивать нельзя. Определяя отношение к неабортивным средствам контрацепции, христианским супругам следует помнить, что продолжение человеческого рода является одной из основных целей богоустановленного брачного союза. Намеренный отказ от рождения детей из эгоистических побуждений обесценивает брак и является несомненным грехом."

    За відсутності сперечань щодо "сексуальної насолоди" та "поєднання в дусі" маю зробити висновок, що хоч тут конфесії Церкви одностайні... Так?
     
а де твій аватар? :)