Целібат - для чого і чи призводить до збочень?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем duncan, 5 сер 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    ви про те, що Павло ймовірно мав жінку?:)
     
  2. Зануда

    Зануда така зануда

    :) Все буде залежати від обгрунтування. Я просто не вірю, що знесення целібату стане панацеєю на щось там, що найбільше заважає тим, хто не є католиком.
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    я скажу.

    це те, про що я казав.
    все, що робиться у католицькій церкві є, як на долоні і всі все про це знають, всі цікавляться і обговорюють.
    В інших церквах - темний ліс, ніхто нічого не знає. Наприклад, лютеранська церква у Швеції... священник - трасвестит офіційно. Хтось про це горланить на весь світ? Ні. А скільки є такого: збочинець - вигнали тишком і забули. А спробувало б щось подібне бути у католицькій церкві... та то би було топ-новина на місяць.
     
  4. Зануда

    Зануда така зануда

    То так, як казати, що зірки непостійні у зв"язках і розлучаються частіше за інших. В той час, як сусідський дядя Вася вже вп"яте одружений і мав ще купу кобіт поміж тим, а він такий не один у країні де 40 з гаком мільйонів населення, просто він нікому невідомий середньостатистичний громадянин. Як, зрештою, і основна частина населення.
    Ergo, їх не більше в Церкві ніж в інших установах, просто про це говориться голосніше і шокує це більше, бо то мали би бути божі слуги, а виявилось - не є.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Хочу вже йти спати і облом перекладати. Подумайте над цим. ;)

    "Павел был членом синедриона, а по правилу это членство мог иметь только женатый человек.

    Есть предположение, что он был ранее, до того, как принял христианство, женат, а во время своих миссионерских путешествий был вдовцом.
    В пользу этого говорит его хорошая ориентация в вопросах супружества, глубокое знание семейной психологии."

    Але думаю то мало що вам поможе, бо католицька церква ж на цьому рядку зі слів Павла побудувала свою єресь про целібат і тримається її зубами. :) Так що зараз ці слова будуть рознесені в пух і прах. Ну і нехай. Основне, що ви їх чули. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А що я почув?

    Залишимо католицьку церкву, тільки ваші слова.

    1. Павло був членом синедриону, значить був жонатим. А де джерело? Припущення?
    2. Павло був жонатим і потім нежонатим, і на підставі того досвіду каже: краще б ви були, як я - нежонатим.

    Який висновок я маю зробити? Навпаки: краще бути жонатим? Чи як?

    Нічого не розумію.
     
  7. Levko

    Levko Well-Known Member

    Не згоден з вами, Миху.
    Дуже велике має значення яку саме обітницю даєш перед Богом.
    Обітниці, котрі ми даємо перед Богом мають бути тільки згідно Волі Його.
    Я наразі знаю тільки дві обітниці, котрі людина може скласти перед Богом і котрі є згідно Волі Його- це хрещення і шлюб.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Зануда

    Зануда така зануда

    Тобто монашество проти Божої волі? Мені здається, що ви утотожнюєте людську прирду і Божу волю в контексті складання обітниць.
     
  9. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я такого не говорив...
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Це, що ви знаєте дві, не означає, що їх є всього дві. Обітниця Богові - це жертва, вона може бути про багато чого.
     
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Знаю про дві обітниці, котрі людина дає Богові і котрі є згідно Його волі, бо у Слові так написано.
    Якщо покажете більше- буду вдячний.:)
    А це звідки?
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    монахи жертвують своїм особистим життям, чи ні?

    ---------- Додано в 17:55 ---------- Попередній допис був написаний в 17:38 ----------

    Є таке слово обітниця і воно само по собі не є обмежене і в Біблії в тому числі.

    Числа 30:10
    А обітниця вдови та розведеної, усе, що зарекла на свою душу, буде важне на ній.

    Левит 7:16
    А якщо жертва його приношення обітниця, або добровільний дар, то вона буде їджена в день принесення ним його жертви, а позостале з неї й назавтра буде їджене.

    Числа 30:14
    Кожна обітниця й кожна присяга зароку впокоряти свою душу, чоловік її зробить важною, або чоловік її уневажнить її.
     
  13. Levko

    Levko Well-Known Member

    Не знаю, то їхня справа...
    Так, можна притягувати за вуха місця зі Старого Завіту, але вони нічого не міняють. Ми люди Нового Завіту.
    І якщо вертатися до теми, то ніде ви не знайдете, що Бог бажає від своїх дітей такої жертви як обітниця безшлюбності.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну якщо погодитися з тим, апостол Павло говорив неправду, то можна і так сказати, як ви...

    ---------- Додано в 19:16 ---------- Попередній допис був написаний в 19:11 ----------

    От дивіться.

    Я даю обітницю, наприклад, буду щодня молитися не менше 10 разів.
    Ну але Бог ніде не казав, що Він хоче такої жартви, значить не буду.

    Отак воно десь виглядає у вашому розумінні.

    ---------- Додано в 19:25 ---------- Попередній допис був написаний в 19:16 ----------


    повірте, то не вимагає великих зусиль.

    а що до чи міняє... ну для вас можливо і ні, але я знаю, що людина є вільна і має право давати обітницю кому завгодно. Так і робив Ісус: не питиму більше вина з винограднового плоду, поки... обітниця ж...

    Давати обітницю безшлюбності, посту - це мої особисті стосунки з Богом і що кому до того?
     
  15. Levko

    Levko Well-Known Member

    О! Це ви гарно сказали!!! Погоджуюсь...
    З цим ніхто не сперечається.
    Дивує інше.
    От ви сказали, що обіт безшлюбності, чи піст- це особисті стосунки людини з Богом. Але коли людина, котра дала ці обіти раптом порушує їх, скажімо, одружується, чи перестає постити, то чомусь це уже перестає бути її особистими стосунками з Богом. Відразу, на цю людину обрушується шквал осуду зі сторони інших, мовляв, згрішив, невірний і т.п.... Чому так?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Якщо питання стоїть про піст, то це звичайний людський осуд, який є також гріхом і багато хто тим хворіє - осуджувати іншого.
    Але буває, що порушення обітниці зачіпає інших по-справжньому. Наприклад шлюб. Тут ще страждає дружина, діти, якщо є... Це ще гірша ситуація. Не можна комусь приносити нещастя, горе і т.д.
     
  17. Levko

    Levko Well-Known Member

    Неправильно порівнювати обітницю шлюбу і обітницю безшлюбності.

    Про шлюб Бог чітко і багато разів в Писанні говорить, що чоловік має мати тільки одну жінку і жінка тільки одного чоловіка, вони дають обітницю один перед одним і перед Богом бути разом аж до смерті:
    1Кор.7:10
    А тим, що побрались, наказую не я, а
    Господь: Нехай не розлучається дружина з
    своїм чоловіком!


    Про складання обітниці безшлюбності ніде не говориться. Навпаки, Бог через Павла каже, що якщо хтось не може втриматися, щоб не одружуватися, то хай одружується:
    1Кор.7:9
    Коли ж не втримаються, нехай
    одружуються, бо краще женитися, ніж
    розпалятися.

    Тому я вважаю, що порівнювати ці дві обітниці не можна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    я й не порівнював ці дві, про які ви пишите.

    Я просто думаю, що дати слово перед Богом в одинаковій мірі є важливе і поважне.
     
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    В самій обітниці безшлюбності нічого поганого немає. Зле стає тільки тоді, коли людина, котра дала цю обітницю, через деякий час побачила, що їй це в тягар, що вона не може стриматися, а їй кажуть - "все, друже, ти попався, якщо одружишся, то згрішиш перед Богом". І людина впадає в сильний самоосуд, вона мучиться, втрачає мир і спокій... От саме в цьому є незгідність з Писанням.
     
  20. Зануда

    Зануда така зануда

    Має бути легко? Райдужно? Ніщо не легко. Навіть щаслива сім'я це також не легко, бо досягається працею, доланням труднощів. Все, що є вартісним і справді цінним не дається легко. Не грішити також важко, бо є спокуси. Яка тоді заслуга людини у досягненні досконалості, якщо вона уникає спокус, замість того, щоб їх долати? Молитва і піст, віра в Бога, а не у власні сили дають кращий результат, ніж ниття: ааааа ларісу іванну хачу, а ніззя...
    Думаю, що сумніви і проблеми із спокусами мають всі, але не всі йдуть шляхом найменшого опору.
    П. С. Я вже давно помітила, що найбільші проблеми з целібатом мають ті, кого він не стосується.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)