Целібат - для чого і чи призводить до збочень?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем duncan, 5 сер 2007.

  1. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Ви знаєте,я давно думав над цим питанням і що я для себе придумав.Говорив між іншим з одним греко-католицьким священнником і він в принципі зі мною погодився.Вибачайте але целібат придумали старі імпотенти.Якби хтось поламав традицію,і вибрав би папу в 35-40 років,і дозволили б цьому папі "омолодити" вище духовенство,то вони б за 2-3 роки відмінили б целібат.Ви кажете що це тільки порада.Мені здається,що при СРСР так само "радили" вступати в КПРС,людині котра мріяла про кар"єрний ріст.Вони не заставляли,але без КПРС тобі дорога в кар"єру була закрита.Отак і з целібатом.Особисто моя точка зору-церква повинна скинути з себе маску канонічності і розвиватися разом з суспільством.Я по житті зустрічався з розумними священниками,які читаючи новини наукових відкриттів вміють швидко їх залучати в свої проповіді і навчились наукою доповнювати релігійне вчення.Я вважаю,що потрібно на службі в церкві відмовитись від старослов"янської мови(якою священники відділяли себе від всього іншого народу) а проводити службу живою українською сучасною мовою.Не треба тільки лінуватись.У нас на Закарпатті священники не лінуються після служби старослов"янською,відслужити ще одну українською,і цим вони залучили до церкви багато молоді,яка бажає ще й розуміти про що каже і молиться священник.Церкві потрібна реформа,інакше люди підуть до реформатів.І про це треба задуматись.
     
  2. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Цей "хтось" - це мільйони людей, які згоріли на вогнях католицької інквізиції лише через те, що вказували на злочини проти людства і Бога "святої непомильної церкви". Це також мільйони тих, які сьогодні не сприймають вигадок про целібат, непомильність, чистилище, лімбо, освячення помешкань і тисячі інших відступництв.
    Мене не турбує (це ж просто форум для спілкування) свідоме відступництво тих, які забороняють одружуватись (1 Тим.4:1-3.) не бажаючи розуміти, що правила не може бути в ситуації, де є ДВА «краще», в залежності від ОДНООСІБНОГО вибору.
    З обох цитат (Миха і Зануди) ясно одне: відсутність у них біблійних аргументів для відступницького (1 Тим.4:1-3.) правила компенсується особистим флудом.
     
  3. Зануда

    Зануда така зануда

    Я помітила лише одне - маніпуляція біблійними цитатами. Підгін під відповідний світогляд і точку зору.
    А взагалі - прошу: я можу і припинити свій "особистий флуд" - залишайтеся тут з тими, хто з вами погоджується. Будете притакувати одні одним і тішитися, що всіх "взули" :) А я ваші дописи мовчки ліпитиму докупки.
     
  4. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Прошу навести приклад маніпуляції біблійними цитатами, бо "я побачила лиш одне",- ПОВНУ ВІДСУТНІСТЬ біблійної аргументації заборони одружуватись і її засудження у Біблії (1 Тим.4:1-3.) ;)
     
  5. Зануда

    Зануда така зануда

    :sorry:Вибачте. Я не знала, що ви говорите від їхнього імені. І ще - я незнала, що їх мільйони. о_О

    :pardon: :pardon::pardon:
    Я взагалі думала, що ми вже поговорили на тему інквізиції, індульгенцій та посвячення помешкань. Але то видать був тільки перший куплєт. :)
     
  6. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Егеж, я частинка тих мільйонів, яка завдяки новим обставинам часу має щастя не бути страченою.:)
    То видать була адекватна відповідь на особистий флуд.;)
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Вибачаємо, але не пишіть всяку фігню.
     
  8. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Целібат офіційно було прийнято у 12 столітті- невже церкві потрібно було 1100 років щоб оцінитийого необхідність Швидше це нагаує відступництво - адже Іоан Павло ІІ визнаув що целібат не є апостольською традицією
     
  9. Зануда

    Зануда така зануда

    А ще Іван Павло ІІ пов"язує цей вибір із бажанням взяти собі за зразок Христа, який всього себе віддав служінню Церкві, яку заснував.
     
  10. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    алее хіба Ісус вимагав обовязкової безшлюбності?
     
  11. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Миху,чому це фігня.Ну напишу красивіше.Старці,котрі самі вже не здатні до сексуального життя,бо старці,завидуючи молодим,спеціально назло придумовують такий закон.Що не може такого бути?Чи Ви такого не бачили кругом себе,що називається-сам не гам і другому не дам.Чому Ви виключаєте такий варіант прийняття закону про целібат.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    ага... то поки старці ше були молодими, то вони жили повним сексуальним життя, а коли стали нЕмічні, придумали целібат... для всіх, що можуть... я не бачу логіки у тому, а ви?

    Але Ісус хіба не є прикладом для церкви і всіх людей?
     
    Останнє редагування модератором: 16 лип 2009
  13. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Ісус є прикладом. Він нікому не забороняв одружуватись і з цього треба брати приклад.
    ап.Павло був неодруженим і за його прикладом будь-хто сам для себе може вирішити не одружуватись. Але Павло нікому не забороняв одружуватись, і з цього треба брати приклад. ТОму Павло пояснював, що для одних краще не одружуватись, для інших - краще одружитись. Два протилежні "краще" унеможливлюють введення загальнонго правила-наказа, тому Павло і писав, що казав про це не як про наказ (1 Кор.7:6), бо розумів, що природа кожної людини різна, і для багатьох за власним вибором краще одружитися (1 Кор.7:9).
    Але він передбачав, що "в останні часи" будуть відступники, які християнське віровчення перекрутять, а пораду з правом одноособового вирішення цього питання перетворять на правило-заборону (1 Тим.4:1-3.)
     
  14. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Все цілком логічно,вони просто завидували тим що можуть тому що самі вже не могли і зробили назло,такі собі Шапокляки.:)
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    дуже примітивна думка, щоб здавалася правдою.
     
  16. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    ХВАТИТ! у меня плюсики кончаются)))))
    а правда часто примитивна, сколько людей ведомые ложью или вымыслом совершали те или иные поступки?
     
  17. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Миху,мій покійний тесть їздив в Москву на зарібки.Працював в монастирі,робив ремонт.Одного разу проснувся від дуже великого шуму.Він потихеньку відкрив двері і пішов подивитись,звідки шум.Так там молодий настоятель з молодими монашками таке виробляв,що тесть довго не міг прийти до тями.І так було дуже часто.Я не зможу запідозрити тестя в брехні бо він був ревносний прихильник УПЦ Московського патріархату.Ще казав,що в того батюшки в Москві було декілька горілчаних магазинів,він його брав розвантажувати горілку в цих магазинах,і було явно видно що він власник.Тай кажуть теперішній глава РПЦ теж такий собі великий бізнесмен.А Ви кажете що мої думки примітивні.Високі посадові особи в церквах(я не маю на увазі котрусь окремо а абсолютно всі церкви) не святі,вони теж люди,з людським слабостями,так що мої версії мають право на існування.
     
  18. Зануда

    Зануда така зануда

    Ви так гарно одним реченням згадали за Христа і цілий абзац накатали за Павла.
    От пояснітьмені - чому з Павла Апостола, який будучи неодруженим, не наполягав на безшлюбності треба брати приклад, а з Ісуса Христа нє, бо то є не нормально?
    А чому ви не кажете, що Петро заради Христа залишив дружину і пішов проповідувати Царство Боже?
    Я так думаю, що найбільшу проблему з целібатом мають ті, що не мають до нього відношення. :)

    Посміхнуло! :) Чесно! А взагалі причини виникнення целібату не пов"язані із сексуальною неміччю міфічних старців.


    Нехай то буде на совісті того псевдобатюшки. Але якщо людина розпусна і себе не контролює носячи рясу, то навіть без неї - в миру, він кращим не стане. То не є проблема целібату, а моральності конкретної людини. Особливо, якщо зважити. що ПЦ целібату немає, а лише монашество та одружене священство.
     
  19. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Та я розумію.Це лише одна з версій.Але коли я її обговорював з молодим греко-католицьким священником,він усміхнувся і сказав:"Можливо Ви в чомусь і праві".



    Згоден.Я це до того,що не треба створювати собі кумира з священника-він такий самий простий смертний як і ми,нічим не кращий і нічим не гірший за нас.Це просто його робота.
    В такому випадку я більше поважаю вчинок монаха-він на целібат йде добровільно,а священники примусово-це так як в партію,бо не будеш начальником.
     
  20. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Ви неуважно читали. Я писала, що усім, а особливо католикам треба брати приклад з Ісуса Христа: Він не забороняв одружуватись і ніхто не має права забороняти. (То є нормально, коли це залежить від одноособового рішення, а не від правила-заборони, і коли це рішення відповідно до пояснень ап.Павла будь-коли може мінятись 1Кор.7:9).
    А чому ви не кажете, що Петру цього ніхто не наказував і подібні рішення(відповідно до пояснення ап.Павла) приймалися ОДНООСОБОВО (кожен сам за себе, без нав'язаних заборонних правил)??? Хіба я десь казала щось проти, коли людина САМА (без правил-наказів 1Кор.7:6) приймає подібне рішення?
    "Я так думаю, що найбільшу проблему з целібатом мають ті," які його (як правило-заборону) придумали.
    http://cult.net.ua/doku.php?id=lib:txt:sovremennaja_cerkov:dzhovanni_bensi._ostorozhno_celibat
    Таке зауваження можете дати ап.Павлу, пояснення якого суперечать вашим: "Але щоб уникнути розпусти, нехай кожен муж має дружину свою, і кожна жінка хай має свого чоловіка." 1Кор.7:2 " Коли ж не втримаються, нехай одружуються, бо краще женитися, ніж розпалятися." 1Кор.7:9
     
    Останнє редагування: 17 лип 2009
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)