Целібат - для чого і чи призводить до збочень?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем duncan, 5 сер 2007.

  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    що це таке і навіщо воно тре?...
     
  2. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    По-перше, невідомо, звідки католицька церква витягнула цей закон.
    Контроверсійно, апостол Петро був першим папою. Але ж Євангелія ясно пише що він був жонатий (правда більше інформації про його тещу ніж жінку). То чому не продовжувати лінію першого папи?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: целібат...

    тому що...
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Хто би що не говорив, але коли чоловік одружений, йому важче віддаватися вірі, бо часу менше. Чоловік ділить час між сім"єю та церквою. У жонатого чоловіка є обовязки, які повинні він виконувати і тому все це важко. Я б не робив целібат обовязковим для священників, лише починаючи від єпископа - целібат. І не треба засуджувати тих, хто самовільно вибрав такий шлях у житті, бо вони зробили те, що не кожен зуміє.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Тобто, більшу частину життя жити з сексом, а потім зав"язати? Нє верю! І взагалі - це не Богоугодна справа.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: целібат...

    традиційна багато чого набрала із древніх культів....
    є також і “целібат”....
    жрець не мав право на статеві відносини....
    де це було?!... [​IMG]
    в єгипті.....
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Не так.
    Якщо не одружився і став єпископом - целібат, якщо одружений, то не маєш права бути єпископом.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    традиційна церква взяла це від Біблії, а що таке Єгипет - не знаю.
     
  9. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: целібат...

    Якщо я не помиляюся, то у греко-католиків саме так і є. Вони в цьому питанні не відрізняються від православних. І ще: одруження має відбутися до отримання сану священника. Якщо вже став священником, але не встиг одружитися, то вже й не можна.

    Натомість у римо-католиків повний целібат. У цьому одна з дуже небагатьох переваг (на мою думку) православних над римо-католиками.

    Я вважаю, що міркування про те, наскільки повно людина віддається роботі і наскільки цьому заважає сім'я, можна застосувати до будь-якої професії. І я не вважаю професію священника такою унікальною, щоб для неї запроваджувати целібат, у той час як для жодної іншої професії такого нема. Може, навіть навпаки: бажано, щоб священник на своєму прикладі знав усі прояви звичайного людського життя; тоді йому легше буде розуміти людей, які звертаються до нього за допомогою (по суті головне для суспільства заняття священників - бути психологами).

    А історично целібат було введено, здається, для уникнення суперечок щодо успадковування церковного майна.

    Я вбачаю в целібаті ще один мінус для самої церкви, яка його запроваджує: це в якомусь сенсі геноцид проти людей, яким підходить професія священника. Адже позбавляється можливості розмножуватися принаймні значна частина таких людей: ті, які таки стали священниками. Отже, дивно, чому римо-католицька церква досі не занепала; а може, допомагали неофіційні діти?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: целібат...

    від Біблії?.... [​IMG]
    скажіть ще зі Старого Заповіту.....
    а левити як розмножувалися?....
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Мих, по опыту знаю, что не только страрые девы несносны, но и старые холостяки тоже зануды редкие, характер нестерпимый, непримиримы во всем и мелочны до безобразия (в общем, полная клиника...). Как же можно из таких людей эпископов выбирать?...
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: целібат...

    zet на Папу наїжджає. :ninja: :p ;)
     
  13. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    А может просто на его "святость" покушаюсь... Может и нормальный состарившийся мужчина, только все "втихаря".. По-моему, то это и то лучше...
    [​IMG]
     
  14. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: целібат...

    [​IMG] мені подобається принцип обрання пап.....
    так кумедно торгуються......
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Скажу з Нового, якого левити не читали...
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    А не поділитеся як обирають голову СЄ?
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    З стариків Ви знаєте єпископів?

    Отож бо і воно....
     
  18. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: целібат...

    байдуже як....

    так поділіться, пліз, цитаткою з Нового?....
     
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    цікава відповідь. Нікому не цікаво як обирають головою свідків, чи головою ісламської течії, чи будь якої... проте всі знають і обговорюють папу римського. Це й часткова відповідь яка церква найбільше має вплив на людей, навіть підсвідомо і яка церква відіграє основну роль у християнстві.
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: целібат...

    Ви її знаєте ап. Петро чи Павло говорить: краще бути як я - неодруженим, але якщо.... не памятаю дослівно, але якщо принципово - можна знайти.
     
а де твій аватар? :)