Брати чи давати?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Liliyah Romanova, 11 гру 2007.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Отаке просте питання. Що легше? Брати чи давати?

    А як нелегко буває і одне, і друге.
    Мене завжди вражали в людях дві риси: коли дають лише тому, хто відомо, що може віддати; коли беруть як належне.
    Може, тому, що мене вдома інакше вчили, тому я це негативно сприймаю. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. lanka

    lanka Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    Мені легше позичити комусь (що завжди і доводиться робити), а коли сма позичу, то спати не можу спокійно.
     
    • Подобається Подобається x 6
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Люди бояться почуватися зобов"язаними.
    Давати легше ніж брати? Чому?
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: Брати чи давати?

    А мене можуть назвати безхребетною. Бо я завжди всім легко даю і навіть роздаю не чакаючи нічого в замін.
    Маю купу випадків. Наприклад, після малого я поправилась і вже не влазила в деякі речі з дівоцтва але вони ще були в мене вдома. Коли моя няня, в цей час, якось не мала в чім піти додому бо на дворі стало холодно, то я їй витягнула і віддала свої штани. Це було ніби так аби вона лишень поміряла і зайшла додому - а воно в воду кануло. Так само вона в мене позичила хустинку на шию, коли йшла на забаву.

    Я перестала рахувати хто мені що винен з восьмого класу, коли мені сталась така річ. Мені тато з Югославії привіз дуже гарні кульчики, як тоді були модні: довгий ланцюжок що можна було перетягти через дірку. Так ось я їх позичила своїй добрій товаришці в школі. Це був ніби вівторок і вона ніби мала мені повернути на наступний тиждень. Але так сталось що вона в четвер померла (інсульт).
    З того часу якщо зичу щось то не прошу повернути.

    Сама стараюсь нічого не позичати, бо я забудько. Он лише з кредитками в мене чомусь не так, зовсім не боюсь на них брати, а це своєрідний борг :D

    Додано через 3 хвилини
    Може тому що тоді в нас пробуджується почуття альтруізму? Або бажання зробити комусь приємне?

    Але я знаю одну особу яка в груди буде битись що вона найрелігійніша і найдуховніша людина у світі а може спокійно взяти в чужій хаті річ без дозволу і не бачити в тому нічого поганого. Вона себе оправдовує тим, що якщо в них в хаті воно лежить значить воно їм не потрібне. І коли їй дають то вона бере з задоволенням, так сказати на підскоки а коли її щось попросиш - то НЕМА! ТО МОЄ!
    Що твоє то моє, що моє то не руш!!!
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Брати важче, бо це вражає наш егоїзм.

    Додано через 1 хвилину
    Ви не безхребетна, а золота людина.
    Моя мама мені завжди повторювала слова одного мудрого поета:
    "Що сховав ти - те пропало, що віддав ти - те твоє".
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: Брати чи давати?

    Лілю, а як ж вчення - нікому, нікому, все мені лиш одному? :D
    Для багатьох це стало кредо життя сьогодні :sad:
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Ну, і такі є в Біблії описані. Назавтра забрав Бог його душу до себе і добро спати пішло...
    Ну, а вушко голки то нема що й згадувати. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Гелена

    Гелена Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    мабуть тому, що коли щось мусиш в когось брати, то ти самим показуєш, що ти того не маєш, це - перше
    а по-друге, звісно почуваєшся в боргу (в десять раз більшому, ніж те, що взяв)
    мене це вбиває :suicide:

    хоча розумію, що треба вміти і давати і брати і нормально до того ставитися :)
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Ну, от я довго вчилася приймати щось від когось. Думаю, тому не люблю сюрпризів.
    Давати набагато легше. Принаймні мені. Знаю деяких, котрим давати ой як тяжко.
    Є часом бажання зробити комусь подарунка просто так, без нагоди, без причини. Ну, одна причина: хочеться людині приємне зробити, показати їй свою прихильність, дати якусь частку себе через малий якийсь жест, подарунок. Без нагоди людям таке важко приймати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: Брати чи давати?

    Мойша не може заснути, крутиться. Сарра питає:

    - Мойша почему не спиш?
    - Занял деньги у Абрама. Завтра должен отдать, а денег нет.

    Сарра звонить Абраму:

    - Абрам!
    - Да?
    - Это Сарра. У тебя Мойша деньги занимал?
    - Да.
    - Он тебе их не отдаст.

    Поклала слухавку. До Мойші:

    - Спи спокойно. Пусть теперь Абрам не спит.

    :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Брати чи давати?

    Або не заглянули в святці,або як зажди питання врозріз з внутрішніи переконаннями.Той що бере- раб позичальнику.На рахунок давати,то даш другу втратиш друга,даш недругу втратиш гроші.Вихід займати стільки ,скільки було би можна втратити ,не пішовши після того з торбами. А щодо" Давати краще ніж брати " то до грошей не відноситься ,як на мою скромну думку
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Я знаю, знаю. Новий Завіт не для вас. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Брати чи давати?

    Той, хто дає любить більше, ніж той, хто бере.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. malyatko

    malyatko Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    не можна відповісти однозначно...адже дивлячись кому давати і в кого брати... не люблю давати наглим ...а добрим люблю..вони ж добрі :)

    а за близьких навіть питання не стоїть..люблю давати :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Olexandr

    Olexandr Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    Безперечно, що потрібно вказати, що давати, а що брати? Чи це річ? А можливо, це віддати частину свого серця для когось? А то й для чогось? Тоді тема спрямовується цілком у інше русло!!! :)
    Хіба не так?

    Додано через 2 хвилини
    А можна давати, не очікуюючи, що хтось, можливо, колись Тобі віддасть?! Або взагалі абсурд - щей "скропить" Твоє обличчя своє слиною, буває й таке! Як тоді робити?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Альона

    Альона Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    Страшенно люблю давати близьким! Подарунки батькам (просто так, без причини), бабусі трохи грошей у сумку запхати ( вона все дивується: " Хм, а як то так? Де ся взяло ? " )...
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: Брати чи давати?

    Мій вуйко завжди всім лишень давав ніколи не очікуючи навіть «дякую» у відповідь і завжди, просто піна з рота, сварився коли хтось починав говорити що можна допомагати/давали але...:aggressive:
    Святий був чоловік!
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. malyatko

    malyatko Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    ідея з бабусею просто супер..:) купа позитивних емоцій :)
     
  19. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    Для того щоб взнати що легше, достатньо уявити наступні ситуації.
    1. Підійдіть до незнайомця і запропонуйте йому 5 грн.
    2. Підійдіть до незнайомця і попросіть в нього 5 грн.

    Як не дивно, але в першому випадку 5 грн можуть не прийняти, тому що подумають що це якийсь лохотрон, бо "легких грошей не буває".
    В другому випадку до вас імовірніше поставляться зі співчуттям і таки дадуть ті гроші (ну може дійсно на електричку не вистачає).

    А тепер ще 2 ситуації, можливих, але менш ймовірних.
    3. До вас підійшов бабця-пенсіонерка і дає 5 грн.
    4. До вас підійшов солідно вдягнений чоловік/жінка і просить 5 грн.

    В пенсіонерки брати дуже незручно, можливо це в неї останні гроші. А солідно вдягненій людині віддати простіше, бо їй гроші дійсно треба (а не на горілку чи на наркоту).

    Висновок: легше віддати.


     
    • Подобається Подобається x 2
  20. vanilia

    vanilia Well-Known Member

    Відповідь: Брати чи давати?

    Позичити, знаючи, що не віддадуть легше, ніж брати, навіть знаючи, що зможеш віддати.
    Я стараюся НІКОЛИ нічого не зичити. За всі роки свого життя кілька разів тільки позичала, але то були крайні випадки.
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)