Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Ivan, 17 гру 2006.

  1. Mike

    Mike Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    От вже ж ента антілігенція... :)
     
  2. Дядя Ваня

    Дядя Ваня Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Лучше, тезка! :D Просто хорошо бы вспомнить, что во времена Богдана жестокость была нормой жизни. Этим отличались и турки и европейские государства с "многовековыми традициями демократии" ;)
     
  3. Mike

    Mike Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Даёшь демократию с многовековыми традициями! туды её в корень... :)
     
  4. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Я теж проти вбачань у російському імперському експансіонізмі вселенського зла. Так історія складалася. І демократія тодішня, як на нинішній погляд, була вельми несправедливою і жорстокою. Однак говорити про процес українського державотворення в ретроспективі можна. Чому ні? І визначати історичні чинники, які йому колись перешкоджали, теж можна. Особисто я тільки цим тут і займаюся ;)
     
  5. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Хотів спитати, таких поважних істориків, як Ivan та Чорнобилець, чи правда те, що написано в одному з видань "Россия, которой не было" (здається, друга). Там сказано, що Хмельницький не виграв жодної битви САМ. Я поки що не здатний ні спростувати це твердження, ні підтвердити. Від себе додам, що аналізуючи різні джерела, помітив наступну річ. Хмельницький терпів завжди поразки, коли його кидали (в усіх сенсах цього слова) татари. Це раз. Перші битви були ним виграні за рахунок чільників реєстрового козацтва. Фактично не він керував тими битвами. Це два. Коли чисельність реєстрового козацтва з природних причин зменшилася, кількість виграних битв різко впала. Це три. Усім відомі, судячи з документальних польських джерел, тертя між Хмельницьким і Богуном. Другий ср...и хотів на першого. Неодноразово під різними приводами Богуна відєднували від найбільш боєздатних частин повстанського війська. У такі часи Хмельницький всю кампанію вів невдало. Коли Богун повертався, всі ситуація покращувалася. Особисто Богун жодного разу до фатальної поразки не призводив. Втрати у загонах Богуна були незрівнянно меншими, ніж у інших. Це чотири.
    Іншими словами, Хмель без татар і Богуна - віз без колес. (Був би дуже радий, якби це спростували, але аргументовано). Богун далеко не герой, що підтверджено походами 1660-х років, але таки доклав свою руку до козацьких перемог. Богдан - поганий полководець і "редиска" в особистому житті. Вступати у зносини з 16 річною дівчиною, яку недавно удочерили, при живій і тяжко хворій жінці... що тут сказати Але при цьому всьому він талановитий дипломат. У цій царині він надолужував усе, що втратив у воєнній. Тут, до речі, згадую про ханський палац у Бахчисараї. Там росте шовковиця (здається саме вона), під якою Хмельницький пудрив мізки хану, аби той пристав на союз. Ніхто там не бував?..
     
  6. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Я не историк. Меня просто тема УПА заинтересовала, как современная острая проблема, разрывающая людей и то что было в то время я пытался найти. В советское время это вообще нигде не было, а диаспора заполнила нишу. В холодной войны все можно было писать, против СССР в диаспоре и только сейчас правдивая с цифрами (наряду со лживой информацией) вылазит. Благо и в интернете много есть и есть чего анализировать.

    А Богдан Хмельницкий. Давно это было, и противоречий больших не будет. Для меня он объединитель православного народа. Говорил с поляком, для него он " предатель Польши". Он считает, что онг поляк по происхождению. Так и разошлись со своим и даже не спорили.
     
  7. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Может, Вы, Чернобылец, и не профессиональный историк, но Ваш подход к анализу событий уж очень мне нравится. Основательный такой подход. Без лабуды и без дешевого национализма типа "эти бяки долго игрались в нашей песочнице, так теперь будем их ненавидеть до конца жизни" (думаю, что узнаете, о ком это я :)) А если говорить научно, то Ваш подход разрушает герменевтический круг и тем самым способствует познанию нового.
     
  8. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Cпасибо. Думаю, что не заслужил. Учусь. Одно знаю . Люди изначально не враги друг другу. Это от отсутствия знаний и культуры. И вранья старшего поколения.
     
  9. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Ivan такі заслуговує на повагу ИМХО, а "Гражданін" це ще питання. Який аналіз, смішно? Окрім свого перекрученого аналізу Бульби-Боровця нічого. Колись казав що читав він книгу "Дивізія Галичина" В.Д. Гайке але мабуть має надію що він один ії читав, тому теж дозволяє собі перекручувати. Ось і все.

    Краще б він був "зрадником" Росії.:)
    Питання до IVANa: які версії походження Б.Х.?
     
  10. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Ну звісно якщо заключив договір з Росією, то вже одразу "талановитий дипломат".:D Вам хто завгодно буде герой, Богун чи ще хтось, аби незначний, не великий. А краще. що б не було зовсім в Україні історії, так? Які ж ви жалюгідні!:sad: Я не прихожу до Вас на російській ресурс, та не кажу своє ставлення до Катерини та Петра Першого. Басанець пише що з Києва. Не вірю, а якщо це так, то як кажуть "у родині не без виродка". Якщо не маєш поваги до Українців, то будь ласка валіза... Буде чесніше. Але це "лузерство", вибачте, коли не в змозі і поїхати пошукати долі, та й тут на Україні теж все йому погано.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Не бачу підстав для іронії.
    Просто потрібно згадати перипетії переговорів з Ракоці, Господарем Молдови, князем Валахії, шведським королем, султаном Порти.
    Він тримав під контролем Січ, вів сепаратні переговори з Литвою (для таких, як Данило, нагадаю, що Жеч Посполита складалася з Польщі та ВКЛ).
     
  12. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Нервуєш все ж таки, коли згадуєш про суперечку на старому форумі. Приємно, що я і мої однодумці виграли ту суперечку. І не популізмом , а доказами.
    Намагаєшся образити? Чесно кажучи, навіть шкода витрачати час для такого гівна, як ти, на написання оьбраз у відповідь. Єдине, що маю визнати, ти не ідіот. Ти - імбецил або шизофренік параноїдального типу, якщо намагаєшся вплутати мене у свою ненависть до росіян та всього російського.
    А на пораду забиратися мені, українцеві, з власної держави і на закиди у лузерстві, дам також пораду. Не давай вихід своїм проявам параної і будь чемніший.


    Прошу взяти до уваги, не я перший починав лаятися і ображати. Вважаю з а природне право захищати свою честь і гідність, раз так запізніло реагують модератори.
    Шановний авторе гілки! Щиро прошу не ображатися за вимушений офф-топік у такій цікавій гілці.
     
  13. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    І за це ціх однодумців довічно забанили.:D Якби не "новий форум", то Вас тут і досі не було. А ці образи-провокація. Але я не поведусь, не надійтеся. Нерви мов канати.:) Скаржусь адміністрації.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    По-моєму, Хмельницький, якщо бути точним підписував угоду не з Росією, такої країни взагалі на карті не було. Була Московщина. Ну й треба чітко розуміти в яких умовах була Україна в цей час. Це була повна безвихідь і не від доброго життя, не від того, що московіти були великими братами, як дехто намагається пояснити. щоб під свою ідеологію пристосувати тодішні події.
     
  15. Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Боюсь, Мих, что страны с названием "Московщина" на картах совсем уж никогда не было :) Как и Техасщины, Арканзасщины, Тель-Авивщины и пр. ридных мист :) :)
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Так-так, Ви праві, була Московія, або карт не було взагалі....:p
     
  17. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Напомню, что Россия стала называться «Россией» впервые официально
    http://secret-r.net/publish.php?p=55
     
  18. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    http://secret-r.net/publish.php?p=60
     
  19. Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    Да, на западных картах долго называли Московией, т.к. узнали о стране по сути только при Иване Третьем, который начинал всё же Великим Князем Московским. По сути после подчинения Новгорода новое государство уже не было Московией, да и название "Россия" формально было введено именно тогда.
     
  20. Дядя Ваня

    Дядя Ваня Well-Known Member

    Відповідь: Богдан Хмельницький і як ми його сприймаємо

    "А православный христианин великий государь — восточного единого с нами благочестия, греческого закона, единого исповедания, едино мы тело Церковное с православием Великой России, главу имея Иисуса Христа."

    (из речи Богдана Хмельницкого)
     
а де твій аватар? :)