Бог дав, чи батюшка вкрав?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем консультант, 27 лют 2012.

  1. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Якщо людина вважає себе покликаним Господом до служіння Йому, то чому вона не може показати приклад смиренного та побожного життя для своїх прочан, чи парафіян? Є тисячі бідних людей, які ледь зводять кінці з кінцями, не кажучи вже про важко хворих дітей, в той час, як ті, що повинні в першу чергу їм допомагати, посто жирують на їхньому горбі і попереджують про Суд Божий та родове прокляття... Навіщо священнослужителю за мільйон з лишнім іномарка, якщо можна вкупити й за 200 тис. непогану, а решту грошей віддати якусь на Божу Справу. Мене не цікавлять бізнесмени - мільйонери, там трохи інші закони, мене цікавлять ті, хто свідомо вибрали свій шлях -шлях служіння Богу, а не мамоні. Якщо ти вибрав цей шлях, то будь добрий - йди ним, а хочеш грошей - займись бізнесом, скинувши з себе овечу шкуру.
    http://www.youtube.com/watch?v=G57XMslG2OY&feature=related
     
    Останнє редагування: 27 лют 2012
    • Подобається Подобається x 7
  2. iso

    iso Well-Known Member

    Ті, хто свідомо вибрали свій шлях -шлях служіння Богу. ті мабуть так і роблять, служать. А ті другі, для них то бізнес, в крайньому разі надійне дждерело прибутків для безбідного життя.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Mokasin

    Mokasin Member

    Навіть ті, хто направду служить Богові, справно возять "мзду" щокварталу у вищі "інстанції" і нічого з цим вдіяти не можуть. Особисто чув про це від знайомих священників.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Про що й мова... Рукопокладання при освяченні на священника коштує, а якщо потрібна пристойна парафія, то ще більше коштує. Жалітись нема кому, тому що церква відокремлена від держави, своєрідна держава в державі.:) Жалітись вищестоящим церковним структурам тим більше нема сенсу,тому що якраз вони й збирають різного роду "дань". Простий смертний священник опиняється в жорнах між "двома каменями": зверху давлять на мозги - давай бабло, знизу - обзивають шкуродером і хабарником, гнівити владу не хочеться,бо з позором заберуть парафію і позбавлять сану і з людей дерти три шкіри не виходить, бо до церкви не прийдуть або в секти переметнуться... Набагато простіше було б, якби все це приєднати до держави. Там план і по корупції, і по хабарництву був би виконаний на 200%, нерахуючи різні статеві збочення.
    http://www.youtube.com/watch?v=gWqrUlkUsJ8
     
  5. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Євангеліє від Матвія, 23 глава:
    1. Тоді промовив Ісус до народу й до учнів Своїх,
    2. і сказав: На сидінні Мойсеєвім усілися книжники та фарисеї.
    3. Тож усе, що вони скажуть вам, робіть і виконуйте; та за вчинками їхніми не робіть, бо говорять вони та не роблять того!
    4. Вони ж в'яжуть тяжкі тягарі, і кладуть їх на людські рамена, самі ж навіть пальцем своїм не хотять їх порушити...
    5. Усі ж учинки свої вони роблять, щоб їх бачили люди, і богомілля свої розширяють, і здовжують китиці.
    6. І люблять вони передніші місця на бенкетах, і передніші лавки в синагогах,
    7. і привіти на ринках, і щоб звали їх люди: Учителю!
    8. А ви вчителями не звіться, бо один вам Учитель, а ви всі брати.
    9. І не називайте нікого отцем на землі, бо один вам Отець, що на небі.
    10. І не звіться наставниками, бо один вам Наставник, Христос.
    11. Хто між вами найбільший, хай слугою вам буде!
    12. Хто бо підноситься, буде понижений, хто ж понижується, той піднесеться.
    13. Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що перед людьми зачиняєте Царство Небесне, бо й самі ви не входите, ані тих, хто хоче ввійти, увійти не пускаєте!
    14. Горе ж вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що вдовині хати поїдаєте, і напоказ молитесь довго, через те осуд тяжчий ви приймете!
    15. Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що обходите море та землю, щоб придбати нововірця одного; а коли те стається, то робите його сином геєнни, вдвоє гіршим від вас!

    і далі по тексту.

    Ісус не всім фарисеям докоряв, а саме лицемірам. В мене є туманні здогади, що він сам був фарисеєм. А як ні, то все ж можна сказати, що Його наука не була революційною. Серед фарисеїв принаймні не менше було праведників ніж лицемірів. ІМХО.
    А книжники хто? Садукеї? Садукеї, що близькі були до правлячої еліти, до окупантів і колабораціоністів... З цим уривком із Євангелії, думаю, можна проводити паралелі у всі часи.

    Ще є цікавий текст:
    3-е Послання від Івана:
     
  6. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 1
  7. Leri

    Leri Well-Known Member

    дуже шкода якщо це так :sad:


    Saszko, я чула таку фразу що, кажуть, побутувала серед тогочасних євреїв - "Кожен батько бажав би мати своїм зятем фаресея"
    але Ісус був більше ніж фарисей, вони давали десятини з рути та м'яти а Він увесь Закон виконав досконало, на що жодна людина не здатна.


    а ще я би рекомендувала придивитися до другої частини цього вірша "та за вчинками їхніми не робіть, бо говорять вони та не роблять того!"

    всі ми люди, і при бажанні можна знайти купу недоліків у кожному з нас
    але відповідь перед Богом будемо самі тримати, не вийде сказати "от там батюшка крав і того я теж..."
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    А ніхто не закликає красти так, як якийсь там батюшка вкрав. Просто можливо деякі "батюшки" подивляться ці відеокліпи і хоч трохи почервоніють біля монітора, впізнавши себе в образі інших.:)
    P.S: При цьому всьому віддаю належну шану і повагу справжнім батюшкам і священникам праця яких насправді важка і потрібна.:hi:
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Rebbit

    Rebbit Well-Known Member

    Як казала одна відома людина
    От і задумаймося чого то зараз маємо такі проблеми з сектами, мораллю і т.д.
    Я так думаю шо церква мусит мати гроші полюбому бо і на утримання треба і на розвиток і на благодійні справи і про запас. Лиш їх використовувати правильно треба ИМХО.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Беру ці слова назад. В мене нема підстав на такі здогади.

    Ну, звичайно, Він більший ніж всі фарисеї вкупі. Але я хотів сказати не за Його Богочоловічество і не за Відкуплення, а за його морально-етичну науку. Закон Мойсея давав змогу добрим фарисеям навчати народ подібного до науки Ісуса, за певними важливими винятками. Але Ісус Месія, тому повноцінної паралелі між ним і нормальними фарисеями не може бути в принципі.
     
  11. yasam

    yasam Well-Known Member

    Чоловіче, про що ти говориш?!!
    Ти сам заплутався, ще й народ плутаєш!!!
     
  12. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Поясніть. Але в приват. Або відкрийте якусь окрему тему.
     
  13. Torog

    Torog Member

    Мабуть я чогось не розумію, можливо все набагато складніше ніж я думаю, але чи не простіше замість того щоб нити які ксьондзи продажні, зажерливі та меркантильні - просто не давати їм грошей? Якщо бомж у вас просить десятку на їжу\одяг\операцію\квиток додому, і ви знаєте що він ці гроші піде та одразу проп'є - хіба даєте йому милостиню? Якщо ви знаєте що той отець Феофан витягне зі скриньки кинуті вами гроші, і купить собі нові колеса до мерса - навіщо кидаєте гроші до скриньки?
     
  14. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Воно так, але буває ще й такса встановлена.
    Особисто мене зараз не цікавить витягне священник з скриньки гроші, чи не витягне. Якщо витягне, бо була на то нагальна потреба і хай Бог йому помагає, якщо вкрав, то Бог йому суддя.:)
     
  15. ovod

    ovod Well-Known Member

    так тут глибше.....тільки глибше поки немає можливості зануритися....
     
  16. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Фарисеї

    "...♦ Евр. название от евр. параши. Так называются еженедельные чтения Торы в синагоге. В греч. транскрипции (pharisaioi) слово стало ближе к ар. فرس фарас "конь", и Христос раскрыл его истинное значение. Дело в том, что русское слово конь и его переводные эквиваленты (греч. ипо, евр. и ар. сус, ар. фарас) из-за созвучия с ар. كون кон "бытие", выражающее сослагательное наклонение, передает идею мнимости, иррациональности, ложности". Ср. рус. кинуть "обмануть". греч. ипокрит "лицемер". Вторая часть от рус. сеять. Фарисей букв. значит "сеятель лжи". Лицемерие секты фарисеев исконно. Христос только раскрыл истинное значение этого слова. Понятно, что сами фарисеи вряд ли имели намерение называть себя лицемерами. Они на уровне подсознания имели в виду ар. фира:са "проницательность". Это то, о чем мечтают все духовные люди..."
    Н.Н. Вашкевич "Словарь РА"
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Рідкісний брєд.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. консультант

    консультант Дуже важлива персона

  19. Bambook

    Bambook Persona non grata

    А про що конкретно тема?
     
  20. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Сьогодні довідався, що на Україні є саме побожне село.:) Це село Чорнолізці Тисменицького району Івано-Франківської області. Це село має трошки більше 3000 населення, але за роки Незалежності дало країні трохи більше 50-ти священників. Правда дехто з них особливо не віділявся розумовими здібностями в школі, хоч можливо й шкільна програма в тому була винна, бо ж люди якось закінчили семінарію і зараз правлять на парафіях.:)
     
а де твій аватар? :)