Благодатний вогонь

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Saszko, 29 гру 2009.

  1. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Час від часу мене цікавить природа благодатного вогню і чому він сходить лише на патріарха Східної Церкви. Хто які має думки з цього приводу?
     
  2. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    От що я думаю з цього приводу:
    А якщо тоді хтось вам скаже: "Дивіться, Христос тут!" або "Дивіться, він там!" - не вірте. Бо з'являться лжехристи й лжепророки, які чинитимуть великі знаки та чуда аби ввести в оману, якщо можна, і вибранців. Пам'ятайте, я перестеріг вас. Тому, якщо вам скажуть:
    "Дивіться, він у пустелі!" - не виходьте; "Дивіться він у таємних кімнатах!" - не вірте. (Матвія 24:23-26)

    А присутність беззаконника внаслідок підтримки Сатани буде супроводжуватись могутніми ділами, фальшивими знаками, пророчими чудами, неправедністю і всіляким обманом. Усе це буде спрямоване на тих, котрі гинуть, отримуючи відплату, бо не прийняли любові до правди, завдяки якій могли б врятуватися. (2Сол. 2:9-10)

    Не кожен, хто каже до мене: "Господи, Господи", увійде в царство небесне, а тільки той, хто чинить волю мого Батька, який на небі. Багато хто скаже мені того дня: "Господи, Господи, хіба ми не твоїм ім'ям пророкували і не твоїм ім'ям виганяли демонів, і хіба не твоїм іменем здійсювали багато могутніх діл?" Але навіть тоді скажу їм: "Я ніколи не знав вас! Відійдіть від мене всі, хто чинить беззаконня". (Матвія 7:21-23)
     
    Останнє редагування: 29 гру 2009
    • Подобається Подобається x 1
  3. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Щодо так званого благодатного вогню то в працях православних богословів 19 ст є згадки що це не є ніяким чудом, ашвидше символом традицією. Сьогодні це видають за чуду для обдурення людей хоч усі прекрасно розуміють що відбувається насправді.
     
  4. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Оу, як впевнено! І Ви ж, мабуть, відноситесь до тих "усіх", хто прекрасно розуміє? То поясніть, пліз, що відбувається "насправді".
    В працях яких богословів?:) Чудо не може бути символом? Це взаємовиключаючі речі? А те, що дане чудо є традицією і так зрозуміло - повторюється десятками століть.


    ABDURAKHMANе, тобто в Біблії сказано, що будь-які чудеса ідуть від сатани? Тобто Бог після закінчення євангельських подій більше не проявляє ніяких знамень, чудес, зцілень етц.?
    А як же мироточення католицьких статуй і статуеток? Теж від сатани? Чи Ви не католик?
     
  5. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Раджу все ж ознайомитись
    http://www.ogoniok.com/5046/35/
    http://jhwww.narod.ru/Blagodatniy.html

    ---------- Додано в 21:10 ---------- Попередній допис був написаний в 21:09 ----------

    Фактично так. Оскільки чуда описані в Новому завіті мали н меті пітвердити те що Ісус є Месією і те що його учні є його посланцями.
    те що останіми днями буде багато фальшиивих пророків і чуд теж було передбачено
     
  6. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    попереджено лише про події останніх днів? Тоді благодатний огонь під це не підпадає.
     
  7. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    чому ж це? ви так швидко ознайомились з силками?
    Доречі православні ббогослови 19 і 20 ст не писали про нього як про чудо мода на це явище виникла лише в 70 роках.



    Нынешний Патриарх Московский и всея Руси Алексий II, будучи студентом Ленинградской духовной академии, присутствовал 9 октября 1949 года на докладе заслуженного профессора академии, выдающегося историка и литургиста Н Д. Успенского «К истории обряда Святого огня, совершаемого в Великую субботу в Иерусалиме». В советские годы доклад распространялся в машинописных копиях, но недавно увидел свет в сборнике «Благодатный огонь: миф или реальность?», выпущенном историками диаконом Александром Мусиным и Сергеем Бычковым. Гипотеза профессора сводится к тому, что формирование мифа о чудесном огне началось около 900-х годов и оправдывалось нуждой в «укреплении веры». Успенский заметил, что в описаниях Гроба Господня и записках паломников ранее IX века упоминания о схождении огня отсутствуют. Нет их в «Амфилохии» св. Патриарха Фотия (IX в.) с детальным описанием храма Гроба. Благочестивый обряд («репрезентация»), считает профессор, постепенно начал использоваться как орудие в межрелигиозных и политических противостояниях. Нечто подобное, судя по всему, продолжается и сегодня. Региональные отделения «ЕР» развозят Благодатный огонь по инвалидам и одиноким пенсионерам, а в Белгороде почему-то местных журналистов обязали разнести лампадки с огнем по интернатам, детским домам и больницам.
     
  8. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Ви на правильному шляху, істина поряд! Чуда після вознесіння Ісуса на Небо ще деякий час відбувалися, але згодом припинилися. Всьо від диявола. Я не католик.
     
  9. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Тепер ознайомився. Цікаво. Але не повірю, поки на власні очі не переконаюсь:)

    Бо зараз не останні дні, а Ви говорили, що в Євангелії попереджено про знамення останніх днів.
     
  10. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    А чому ви думаєте, що зараз не останні дні? Ми тепер жиємо в часі кінця цієї системи.
     
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Припинилися чуда???о_О
    Хто Вам таке сказав? Хоча я, впринципі, здогадуюся хто сказав...
    Може в когось і припинилися чуда, але в моєму житті уже відбулося багато чуд, і до-речі, досі відбуваються, і вірю що і дальше будуть відбуватися... Вся Слава тільки Ісусу Христу!!!
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    І я не католик. Дивився недавно передачу про Францію, і про Лурд, зокрема. І ми ніяк не можемо заперечити тих чуд, що відбуваються там щоденно. Коли каліка привезений на інвалідській колясці йде назад на своїх ногах, чи хворі яким лишилося жити кілька тижнів, лишають це місце повнісю здоровими. Ми ж просто не можемо ігнорувати цих фактів.
    Чому саме там? Не знаю. Бог знає. Це його промисел.
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Віра не потребує жодних чуд.
     
  14. Levko

    Levko Well-Known Member

    ... але віра провокує чуда, тобто вірою і стаються ті чуда...
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Так віра творить чудеса, це без сумніву так, але чуда не являються основоположним каменем віри. Віра сама по собі не потребує жодних чуд. Вона є або її немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Як там СЄ пишуть? Ісус вже на землі?

    ---------- Додано в 11:35 ---------- Попередній допис був написаний в 11:31 ----------

    Тому що наш Бог - живий!

    ---------- Додано в 11:36 ---------- Попередній допис був написаний в 11:35 ----------

    Але якщо віра є, то вона має кількісну міру. В кого міцна віра, у кого - слабенька.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. ABDURAKHMAN

    ABDURAKHMAN Well-Known Member

    Ісус ще не прийшов, хоча як прийде то тоді всі зрозуміють хто Він.
    Йдете до 'бабки' вона на вас поплює, щось прошепоче і ви чудесно зцілилися. Чи вона теж від Бога?
    Віра без діл мертва. Яка ж користь з того, що знаєш але не виконуєш.
     
  18. Alex L

    Alex L Active Member

    СЄ такого не пишуть. Ісус Христос вже царює на небі, не землю він вдруге не прийде.
     
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    Почали з чуд- закінчили вірою.
    Спілкуєтеся у стилі СЄ - плавний перехід з однієї теми на іншу.
    ...а Біблія ніби каже, що прийде:
    "А коли вони пильно дивились на небо, як Він( Ісус) віддалявся, то два мужі у білій одежі ось стали при них, та й сказали: Галілейські мужі, чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!" Дiї.1:10-11
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну соррі... не встигаю я за мінливими новинами на 180 градусів з Вартової Башти...


    Не зрозумів... при чому тут бабка і чого я маю йти до неї.


    ????


    Ну я "поняв". Але тут правильніше було б написати: вже не пишуть... передумали.... буває....



    Ви СЄ? Бо то шось вже зовсім свіже... Такого я ше чув....
     
а де твій аватар? :)