Білорусь

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем MARTINI, 1 чер 2013.

  1. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Так!
    Дай Бог!
     
  2. Siabar

    Siabar Active Member

    Boris_Kiev, дуже багато для національного відродження Білорусі зробили Васіль Быкаў і Зянон Пазьняк. У 1988 вони створювали Білоруський Народний Фронт. Васіль Быкаў -письменник, фронтовик, який воював проти фашизму. Його вже немає в живих. Це великий патріот Білорусі. Зянон Пазьняк керував Народним Фронтом, а після розколу БНФ керує Консервативно-Християнської партії БНФ. Ще при СРСР Пазьняк відкрив правду про Курапаты, місце масових сталінських розстрілів. Багато зробив, щоб народ дізнався правду про Чорнобиль. Під його керівництвом опозиція БНФ переконала комуністичну більшість у Верховній Раді проголосувати за незалежність та національну символіку. Після масових демонстрацій в 1996 році був змушений емігрувати до США. Залишається громадянином Білорусі. Офіційна пропаганда і псевдоопозиция намагаються виставити Пазьняка забутим пенсіонером, але кожна його стаття викликає бурю коммнентарие в інтернеті. Пазьняка одні
    люблять, інші ненавидять, але байдужих до нього знайти важко. Його знають навіть на самому далекому хуторі, де немає телевізора. Пазьняк жорстко
    критикує не тільки московський імперіалізм, але і західний лібералізм, Безкомпромиссно захищає білоруську мову та християнські цінності. І офіційна пропаганда і брюссельско-московські клоуни, які називають себе "демооппозицией" бісяться від одного тільки імені Зянона Пазьняка. Це не
    хвалебна ода, а розповідь про білорусів, завдяки яким я вивчив білоруську мову, і став на ній говорити.
    P.S. Уважно читаю новини про Евромайдан. Дуже переживаю, бажаю українцям перемоги!
     
  3. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Siabar, я ўсё ж, думаю, што Вы няправільна зразумелі Яцанюка. Праўда, адзначу, што самога выступу я не чуў.
    Гаворка тут і пра "беларускі сцэнар", і пра іншае.
    Вы ж ведаеце, што Украіна таксама ўмоўна падзелена на савецкую з 1917г. (Усход і Цэнтр) і на савецкую з 1939 (45) г. (Заходняя).
    Заканамерна, што менш замбіраваных "камунізмам" - Заходняя. Усе дэмакратычныя працэсы - пачынаюцца, як правіла, тут.
    Камуністы і расейскія імперыялісты "папрацавалі" і ў нас на ўсходзе, і ў вас - нашмат больш, даўжэй і лепш. Таму, ім лепш атрымалася, пакуль, выкараніць Украіны ў нас на ўсходзе і Беларусь ў вас.
    Галоўнае, што ёсць такія, як Вы! І Беларусь паступова адродзіцца!
     
  4. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Звертаю зараз увагу на згадки про Білорусь від наших політиків та журналістів.
    Згадують часто!
    Але власне в сенсі того, що розгорнути "білоруський сценарій" у нас не зможуть. "Україна - не Білорусь". Рідше: "Україна - не Росія".
     
  5. iso

    iso Well-Known Member

    Василя Бикова я спізнав через кіно. Коли подивився фільм Л Шепітько "Сходження". Фільм мене вразив... Тоді взявся і за В Бикова.
     
  6. Siabar

    Siabar Active Member

    IgorLviv, з середини 1990-х років антибелорусская пропаганда почала шельмувати Васiля Быкава, його твори перестали видавати, у нього погіршилося
    здоров'я, і самий відомий письменник Білорусі був змушений виїхати за кордон. За місяць до смерті Васіль Быкаў повернувся в Білорусь. Коли він помер, народ ніс труну, накриту біло-червоно-білим прапором через Мінськ. Прийде час, і книги Васіля Быкава знову будуть видавати в Білорусі, і наших школярів будуть виховувати на творах Васіля Быкава.
     
  7. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Прыйдзе! Нам трэба крок за крокам, пачынаючы ад розуму АДНАГО грамадзяніна да краіны ў цэлым - развальваць расійскую імперыю!
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Siabar

    Siabar Active Member

    IgorLvivM, прыклад таго, як у людзей абуджаецца нацыянальная свядомасць - рок-гурт "Ляпис Трубецкой". Некалі яны былі далёкія ад беларускай культуры, але ў 2011 годзе з'явілася песня "Не быць скотам!" на верш Янкі Купалы. А два дні назад у Вільні яны ўжо прэзентавалі першы беларскамоўны альбом "Грай". Канцэрты "Ляпис Трубецкой" забароненыя ў Беларусі, таму на мяжы з Літвой утварыліся велізарныя чэргі беларусаў, якія ехалі на канцэрт. Некаторыя нават пакідалі машыны на мяжы, і станавіліся ў пешаходную чаргу, каб паспець на канцэрт. На канцэрце беларусы трымалі бел-чырвона-белыя сцягі. Дарэчы, я чытаў, што 7 снежня (грудня) у Кіеве адбудзецца іх канцэрт.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Не слухаю російської музики. З принципу в тому числі. Хіба інколи, старі російські рокові групи.
    Ляпіс - в основному співали російською.
    "Не бути скотом", "Грай" - це було перше і єдине, що було стягнуте з інтернету і що я слухав!
    Від слів - мурашки ідуть по тілу!!!

    ---------- Додано в 12:46 ---------- Попередній допис був написаний в 12:42 ----------

    ЗІ. Тільки альбом у мене називається "Веселі картинки".
    2011 - Веселые Картинки (Зевс, Африка, Нафта...) Це він же?
    Знову скидаю його собі на карточку в машину.
     
  10. Siabar

    Siabar Active Member

    IgorLvilM, презентація білоруськомовного альбому "Грай" була позавчора, 30 листопада 2013. Я теж не слухаю російськомовн естраду, тим більше - рок. Але мене вразило, що в такий важливий момент "Ляпис Трубецкой" заспівав по-білоруськи, і не аби що, а "Не быць скотам!"
     
  11. Siabar

    Siabar Active Member

    Офіційні ЗМІ в Білорусі досі не помістили ніякої інформації про український Євромайдан. 16.00 (15.00 за київськім часом) 2 грудня - на сайті головної офіційної газети "Советская Белоруссия" і на сайті офіційного інформаційного агентства БелТА відсутня інформація про Євромайдан в Україні.
     
  12. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    У вас тема для двоих?
    Хотя бы поинтеллигентничали, не чужой для ваших стран в беседу влип...
    Или уж сразу туда, куда, когда бана боясь, обычно...
     
  13. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Форум - совершенно открыт! Милости просим!
    Могу сказать, лично от себя. Хоть со Львова до Белоруси чуть больше 200км - информации от белорусов - очень мало. Интернет, СМИ - не считаю. Всегда все через чью-то призму.
     
  14. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Со мной можно по-украински, Пишите, как Вам удобнее. Я просто в Белоруссии каждый год бываю, но трудно судить туристу, что на уме у людей. Даже о Львове больше знаю, ибо бывал и сравнивать могу хмурый город 80-90-х и открытый и дружелюбный в последнее время.
    Новость последних часов. Пару недель назад был назначен прямой поезд Петербург-Львов. Билеты были раскуплены заранее. Сейчас сдают. Кто-то отнял у людей праздник. Кто - не мне судить. А я может и воспользовался возможностью провести Рождественские каникулы в сказке. Поездка через Минск задалбывает, а авиа через Москву, простите, вообще молчу.
     
  15. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Дивне рішення. І жаль.
    Передайте, що нічого надзвичайного у нас не відбувається. Навпаки, пірнути у океан Свободи - це ж чудово.
    Може це буде звучати дивно, але Ви мали б розуміти.
    Ми (українці) дуже добре відносимось до гостей. Без огляду на національність.
    Зовсім інше відношення до "гостей", які приходять і розказують, що робити, як жити і т.п. Тоді - краще і справді не їхати. Мова не йде про дискусію чи суперечку. Це навпаки правильно та цікаво.

    ---------- Додано в 18:05 ---------- Попередній допис був написаний в 17:57 ----------

    Знайшов торрент. Качаю піратку.

    ---------- Додано в 18:08 ---------- Попередній допис був написаний в 18:05 ----------

    Особливо цікаво почути: Не Быць Скотам, Belarus Freedom, Маеш Яйцы...

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    И мне жаль.
    Я меньше всего чего-либо опасаюсь, ибо не раз был и только хорошее могу сказать.
    А люди телеящик смотрят...
    Кстати, могу похвастаться, с нашей с супругой подачи, а стоило только фотки показать, в Вашем городе уже не один питерец впервые побывал.
    Не хотят политики мира - Бог им судья. Я - не политик.
     
  17. Siabar

    Siabar Active Member

    IgorLvivM, вірш "Не быць скотам" Янка Купала написав в 1908 році, але як актуально звучить! Я не шанувальник року, але мене вразило, що рок-група, яка довгий час перебувала за орбітою білоруської культури, у важкі для Білорусі часи нагадала білорусам слова Янки Купали.
     
  18. IgorLvivM

    IgorLvivM Well-Known Member

    Або це просто - ВІДРОДЖЕННЯ! Хто, як не митці, артисти, люди культури повинні ПЕРШИМИ зрозуміти це! Що без своїх коренів - далеко не підеш.
     
  19. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Полностью согласен.
     
  20. Siabar

    Siabar Active Member

    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)