Безкоштовні поради з ремонту холодильників

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Aldo, 3 сер 2011.

 1. bostvl

  bostvl Well-Known Member

  Хто в курсі чи можна старий холодильник перевозити в горизонтальному положенні?
   
 2. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Не бажано, але якщо іншого виходу не має, тоді можна перевозити на боковій стінці. Головне, щоб трубки компресора були направлені вгору, коли покладете холодильник на бік. Після транспортування, поставте холодильник у вертикальне положення та дайте постояти 2-3 години. Потім можна вмикати.

  ---------- Додано в 21:40 ---------- Попередній допис був написаний в 21:31 ----------

  Шановний, якщо вже модератори дозволили рекламуватись у даній темі, то хоча б заради пристойності, беріть участь в обговоренні. А то просто прийшли - поставили свій номер телефону, і до побачення.
  Взагалі, для реклами існує розділ "Оголошення".
   
 3. Vladmaister

  Vladmaister Member

  Будемо брати участь в обговоренні !!!

  ---------- Додано в 22:09 ---------- Попередній допис був написаний в 21:58 ----------

  Були випадкі коли дуже старі холодильникі тіпа Донбас ,при перевозці компресора виходили з ладу .А проблема в тому шо ізоляція обмоткі (компресора) при трясці на ямах просто осипалсь і холодильник і шов на смітник так як ремонт не доцільний.
   
 4. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Наскільки я розумію Ви мали на увазі компресори холодильників Донбас типу ХКВ, а не ДХ?
  Дійсно, від частого перегріву ізоляція обтомки статора стає крихкою, але безпосередньо в пазах статора ізоляція цілісності не втрачає.
  Крім того, часточки ізоляції осідають на дні корпусу компресора у маслі або прилипають до стінок корпусу. Тому попасти в клапанну коробку чи проміжок між ротором та статором часточкам дуже важно, якщо не сказати неможливо.
  Доказом слугує той факт, що ділянки міжвиткового в 90% випадків, знаходяться у верхній або нижній частині витків статора, що не захищені ізоляцією.
   
 5. Vladmaister

  Vladmaister Member

  Так все вірно!!!
   
 6. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  Доброго дня. Холодильник Донбас вимикається і не вмикається. Поміряв провідність між контактами термореле - не має (а повинно бути, при кімнатній температурі). Зробив висновок про залипання реле. Воно там стоїть ТАМ 133. Замінити важко, так як капіляр обмотаний за за такою "білою пластиною що холодить", а її відкрутити проблематично, бо шурупи які її тримають всі поржавіли.
  Що можна зробити? Може якось почистити його? Змастити ВД40 чи маслом? Яка може бути причина залипання? У мене є ТАМ145 без капіляра, чи можна замість 133 поставити, зберігши старий капіляр?
  Дякую.
   
  Останнє редагування: 15 жов 2014
 7. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Як на мене, простіше замінити на новий термостат ТАМ 133, а не проводити маніпуляціі з термостатом для морозильної (НТ) камери ТАМ 145. Повірте, це того не вартує.
  До пластини випарника кріпиться лише кінець (7-10 см) капіляра термостата, за допомогою планки на двох шурупах. Тому пластину випарника відкручувати не потрібно, а достатньо лише ослабити шурупи пластини кріплення капіляра термостата та змістити її в сторону розширення отвору. Установка нового капіляра термостата в зворотньому порядку.
  Якщо є можливість, скиньте фото пластини випарника.
   
 8. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  Порадьте де купити 133 будь ласка. Яке брати, китай? Фото скину за 5 хв.
   
 9. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  Фото. Перші три - ржаві кріплення. Дві наступних - капіляр.
   

  Вкладення:

 10. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Купити термостат 133 можна у будь-якій майстерні, що проводить ремонт холодильників у Львові, обирайте яка Вам до вподоби та запропонує прийнятну ціну. Звичайно, краще брати не китайський.
  На першому фото кріплення капіляра термостата з правої сторони випарника (два вертикально розміщених шурупа над ржавим кріпленням)
  Також їх видно на третьому фото, але розміщення вже горизонтальне.
  З фото видно, що без демонтажу правого кріплення випарника, замінити термостат буде важко. У крайньому випадку можна роздавити пластикову вставку кріплення плоскогубцями, а потім викрутити шуруп. Після встановлення капіляра - кріплення випарника можна замінити простою шайбою та шурупом трошки більшого діаметру. Між металевою шайбою та випарником бажано встановити пластикову, гумову або паранітову прокладку, щоб уникнути корозії випарника.
   
 11. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  Все вже зроблино в той самий день. Всі шрупи піддалися. Дякую вам щиро! Доречі, що це за випарником і для чого воно?
   

  Вкладення:

 12. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Це простий нагрівач (тен) для відтавання випарника.
   
 13. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  А коли саме він вмикається і для чого відтоплювати випарник? Просто ради цікавості, бо ніколи б не подумав що за випарником може бути тен...
   
 14. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Це тен малої потужності. Якщо ради цікавості та без технічних термінів, то роль тена слідуюча. Температура на випарнику, коли працює компресор, починає знижуватись з верхнього лівого кута до правого нижнього.
  Якщо Ви уважно поглянете на своє перше фото випарника - тен знаходиться ближче до лівого верхнього кута випарника, а термостат -ближче до нижнього правого.
  Відповідно, поки правий нижній кут випарника охолодиться до встановленої температури та термостат відреагує на зниження температури та відключить мотор-компресор - у лівому верхньому куті вже буде накопичено невеликий шар інію. Якщо тен відключити, за декілька циклів цей іній стане купою льоду. Щоб запобігти утворенню льоду - встановлено тен малої потужності для рівномірного зниження температури по всій пластині випарника.
   
 15. Kapilviv

  Kapilviv Active Member

  Досить цікаво і неочікувано.
   
 16. goofy

  goofy New Member

  [​IMG]
  Ремонт холодильников
  Автор: Лепаев Д.А.
  Другие авторы: Коляда В.В.
  Издательство: СОЛОН-Р
  Год издания: 2000
  Страницы: 433
   
 17. Aldo, У М/К VESTFROST VD285FN На дисплеї з"являється помилка Sr. Коли добавляю холоду - пропадає
  , а коли виходить на задану темперетуру все повторюється.
   
 18. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Згідно інструкції "Sr - з"являється, коли одна або кілька деталей апарата поламані, або є проблеми в системі охолодження. Викличте сервісну службу негайно".
  Скоріше всього доведеться міняти електронний модуль морозильної камери (як правило, дуже довгий процес для холодильників та морозильних камер Vestfrost в Україні - все залежить від сервісного центру). Якщо морозильна камера ще на гарантії, спробуйте переконати сервісний центр на оформлення заключення (акту), щодо заміни побутового приладу в магазині на новий.
   
 19. Alexandr Chernysh

  Alexandr Chernysh New Member

  Доброго дня.Розтлумачте,будь ласка,по кроках як замінити ущільнюючу резинку на холодильнику індезіт C236G.
   
 20. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Доброго дня. Для заміни ущільнювача на холодильнику Indesit C236G потрібно:
  1. Зняти дверцята холодильника.
  2. Коротким ножем або шпателем з тонким лезом, по всьому периметру дверей від"єднати ущільнювач від корпусу дверей. Лезо ножа або штапель потрібно просовувати між основою дверей та ущільнювачем.
  3. Зняти старий ущільнювач з пластикової панелі.
  4. Якщо новий ущільнювач не пересохший, тоді одразу можете одягати його на пластикову панель, а якщо виникають труднощі - тоді для еластичності можете покласти новий ущільнювач в теплу воду або легенько обробити феном.
  5. Після установки нового ущільнювача під пластикову панель, знову проходите шпателем по всьому периметру та вирівнюєте ущільнювач.
  6. Відгинаєте ущільнювач зі сторони пластикової панелі та сверлите отвори під саморізи.
  7. Закручуєте саморізи з легким зусиллям, щоб запобігти пошкодження пластику на панелі. При бажанні, можете використати невеликі шайби.
  8. Встановлюєте двері на завіси холодильника та перевіряєте щільність прилягання ущільнювача.
   
а де твій аватар? :)