Автономне опалювання

Тема у розділі 'Влада і комуналка', створена користувачем FlashABC, 18 лют 2010.

  1. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Надибала в інеті такий вид альтернативного опалення.

    "Плёночный лучистый электронагреватель “ПЛЭН”

    Негативних відгуків майже немає, багато позитивних роликів на ютубі і коштує встановити дома не дорожче від звичайного автономного опалення. Цікаво було б почути, може хтось стикався з таким "вживу"?

    тут можна почитати докладніше (не сприймайте за рекламу)
     
  2. nixto

    nixto Well-Known Member

    Для обігріву приміщення при висоті стелі 2,5м потрібно затратити 150 ват енергії на 1кв/м, і яке колєйне чудо нам би не пропонували чудо-ділєри:preved: ні один прилад не вродить з нічого пару халявних кіловат. А такі альтернативні види енергії (вітру, сонця) можуть бути лише як допоміжні, додаткові.
    А та плівка (здається корейського виробництва) коштувала приблизно 350 грн/м кв (якщо не більше) + приборчик. Недешево, зато інфрачервоне випромінювання нешкідливе
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Одного разу мій знайомий фізик рахував-рахував і нарахував наступне:

    якщо кількість тепла виділена при спалені 1 куба газу дорінює кількості тепла, виділеної від електронагрівальної апаратури, то газ у 5 раз дешевше палити, ніж електрику.

    Звідси висновок: економія на електриці, як на нагрівальній функції не є доцільна, тому всякі там... зсувачі фаз, перетворення холодного повітря - у тепле, забирання тепла землі... і т.д. є ефективні там, де нема газу.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    газ таки серйозно подорощав і це не межа
    в мене на квартирі газова пічка, нею я нагріваю квартиру, а потім електричними приладами підтримую тепло
    виходить дуже ефективно
     
  5. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Прошу пана, якщо правильно зрозумів, то приведено на 1 кв.м підлоги?! Напевно посмію запевнити, що в такому будинку стіни з ХВанери, вікна трухляві і "свищуть". Нє? Чи то для Мурманська рахували? Просто з цікавості, а де тотую циферку взяли?

    Миху, насправді нема такої прямолінійної залежності. Тому що ціни як на газ так і на електрику для різних груп клієнтів різняться. Якщо когось цікавить груба математика, то зі спалення 1 куб.м. метану (природнього газу) можна вичавити 10 кВт. Грубо множимо на ККД котла (в некондесаційних сучасних близько 80% ) і маємо те, що маємо :) (каламбурчик від Кравчука получився). Беремо для себе вартість електроенергії і вартість куба газу. Хоча насправді це не є точною картиною, але не буду завантажувати купою букофф (варіантів і похибок, суттєвих інколи поравок), тому що стане нечитабельним.
    Що там ще для порівняння? З 1 літра солярки можна вичавити 11 кВт, але навіть форсуночні котли з дрібнодисперсними завихреннями не витягнуть більше 8-9 кВт з ототого.
    Ще уточнення циферки до підрахунку електроенергії на опалення, якщо використати систему з хладагентами, то можна витягнути з 1 кВт електрики до 3 кВт тепла
    Ну і наостанок, якщо треба буде порахувати циферки по теплотворній здатності, то порахуємо, але коли вибираєте систему опалення, то потрібно рахувати за скільки часу вона окупиться. Якщо більше п'яти років, то я б задумався нащо воно мені. Якщо десять і більше, то послав би таку систему лісом не задумуючись
     
  6. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Наведу розрахунки енергозатрат

    РАСЧЕТ

    Усредненная потребляемая мощность одного кв. м ПЛЭН составляет 200 Вт за час.

    Показатели энергопотребления
    при низкотемпературном режиме
    12 вкл. х 7 мин. = 84 мин = 1,24 час
    200 Вт х 1,24 час = 248 Вт
    За 30 дней это составит: 248×30 = 7440 Вт = 7,44 кВт
    25коп. ×7,44 кВт =1,86 грн./1м² ПЛЭН *

    Без включения низкотемпературного режима
    24 вкл. х 7 мин. = 168 мин = 2,48 часа
    200 Вт х 2,48 часа = 496 Вт
    За 30 дней это составит: 496×30 = 14880Вт = 14,88 кВт
    25коп.×14,88 кВт = 3,72 грн./1м² ПЛЭН **

    З новими цінами на газ, таким обігрівати, все таки вийде дешевше.
    За 50 баксів обігріваєм 100 м2 площі

    Цю технологію, до речі, випускають росіяни.
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    співвідношення газ\електрика в ціні є. Воно трохи плаває, але є.
    А групи споживачів одинакові.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Цієї зими за новими цінами на газ платили за обігрів 100 м2 150-200 грн (і це ще включає підігрів води). А це явно менше 50 баксів....
     
  9. Маріка

    Маріка Well-Known Member

    Це ви, певно, в квартирі живете. Бо в мене приватний будинок і на таку площу спалюємо 500 м3 газу, t в хаті в морози 18-19 С.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. nixto

    nixto Well-Known Member

    Так, підлоги, но можна міряти і по стелі, то як кому зручніше:)
    Ну по-перше я привів по середньостатистичному розрахунку для нашого львівського регіону. 1,2 кВ на 10м/кв і 1,5(для кутових кімнат) Для півдня береться показник 0,7-0,9кВ. А розраховується по формулі W(кот) =(S*Wуд(-вищенаведені параметри) )/10. Наприклад взяти нашу львівську квартиру 70м\кв в цегляному будинку 70*1,3/10= 9,1 кВ котла. А ще береться до уваги об'єм рідини в системі, а ще різниці надбавок до вікон в залежності чи то північні чи південні (різниця між ними у 5 відсотків надбавки питомої потужності), а єщо поправочка на вєтєр, бо домік на горбочку. Короче тих а ще.. там купа, і хто хоче стати великим математиком, можу зі сканувати таблиці на ці поправки, а я хлоп простий і отримую бабки за роботу сантехніка (а не матиматика).
    Та скажу одне, найкращий вчитель це досвід! Нормальний сантехнік інтуїтивно чи то з практики , без надто вумних формул визначить який котел потрібно, який переріз труб, візьме поправочку на наш дєрьмовий низько-калорійний газ
    П.С. А щодо літератури, то маю сусіда з унікальною домаш. бібліотекою. Книженції по розрахунках опалення та вентиляції будинків, театрів, вокзалів і навіть підводних лодок (коли розживусь на сканер попробую скопіювати), починаючи від видань з 30-х років до сучасних. Корочє бібліотека :good:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. moskal

    moskal Active Member

    Есть более выгодное решение -это панельные нагреватели "Кенмал","Owel","Termex".У них одна метровая панель потребляет 180 Вт для обогрева 3 м.кв и высоте 2.7 м .Да и стоит дешевле.
     
  12. JaguaR

    JaguaR щасливий

    Інформація по плівці:

    Плівка випромінює на довжині хвилі7-20 мкм (співмірно з випромінюванням тіла людини - тому нешкідливо);
    м квадратний плівки - 240 грн;
    більше 10 м кв - знижки;
    середньодобове споживання м квадратного 0,72-1,2 кВт*годин (при наявності терморегулятора і цілодобовій роботі), тобто за місяць 1 м кв бере 21,6 - 36 кВт*год;
    плівка корейського виробництва;
    в залежності від утеплення приміщення - покривається від 40 до 60 % площі підлоги;
    Стелиться під будь-яке підлогове покриття, включаючи плитку і бетонне покриття, крім дрібного паркету (під лінолеум - є особливості, бо його ворог - дамські каблуки :) )
    Гарантія на саму плівку - 15 років (виробники кажуть, що за 15 років не мали жодного звернення по гарантії), на монтаж - 1 рік.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. nixto

    nixto Well-Known Member

    Марічко, це все на папері гарно виглядає. Чи хтось з учасників форуму може де бачив, чи використовує ту технологію, поділіться.

    ---------- Додано в 21:06 ---------- Попередній допис був написаний в 21:04 ----------

    З потужністю не наплутано?
     
  14. Kaccip

    Kaccip Смерть ворогам

    Незрозуміло, це про ту саму плівку?
     
  15. JaguaR

    JaguaR щасливий

    Нєа, пояснюю:
    чиста потужність м квадратного - 210 Вт. Що це таке? Це потужність плівки, коли вона включена постійно. Звідси За одну годину вона має споживати 210 Вт*год енергії, тобто за добу - 210*24=5,04 кВт*год, або за місяць: 5,04*30=151 кВт (це для 1 м. кв.)
    Але це коли плівка включена ПОСТІЙНО і температура в хаті поступово піднімається до дуже високої!
    НА ПРАКТИЦІ застосовують терморегулятори. Вони тримають температуру на певному рівні, а це значить, що плівка включена в мережу не постійно, а періодично, тобто за добу 12 м. кв. вже бере не 5 кВт.
    Тепер далі. На практиці споживання плівки з терморегулятором становить в районі 14-24% від максимальної (від тієї, коли плівка включена постійно) для жилих приміщень і в районі 50% для підвальних приміщень. Коливання в числах зумовлені як ступенем ізоляції приміщення, так і температурою, яку хочете тримати в хаті.
    Відповідно, вище я привів інфу для жилих приміщень, з терморегулятором (про нього я згадав, зверніть увагу.)
    Тому попередній пост несе вірну інформацію.

    ---------- Додано в 00:07 ---------- Попередній допис був написаний в 00:05 ----------

    Напевно, що ні. Та, про яку я пишу - це те, з чим я працюю, тому про неї можу розказувати. ПЛЄН - по ходу - теж інфрачервона плівка, наскільки я зрозумів, але якась інша (гуглити лінь)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Та це видно і по постах :) без образ ;)

    Ну ось, ще якби власний досвід та й підкріпили б прочитанням тотих вумних книжечок, то і легше б працювалося (тому що знали би що робите) і не писали б тут того, що пишете (тому що знали б що пишете).

    Як говориться у філософії, той хто знає більше від інших, завжди говорить що мало знає. А той хто знає мало, думає що знає все ))))
    Якраз біда в тому і заключається, що коли промахнулася інтуіція, то гроші повертати уже не хочеться, бо щось же робив, а виправити ніззя, тому що або пізно, або не вистачає знань щоб зрозуміти де зробила помилку інтуіція.
    Я хоч тою справою займаюся лише з 1996 року, але повірте, уже стільки наїздився по помилках "інуїстів" і розрахунщиків по спрощених табличках (ці таблички дійсно стануть в пригоді в 90% випадків, але інші 10% вимагають знань).
    З.І. А яку поправочку беруть на наш дєрьмовий низько-калорійний газ, і куди її враховують? І навздогін, а яким приладом сантехнік визначає калорійність тотого газу? Тому що в таблицях ОБС* він не має цифрового визначення ;)
    *ОБС- одна баба сказала
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    У Львові ще чотири квартири перейшли на індивідуальне опалення

    Сьогодні, 11 листопада, виконком Львівської міської ради дозволив провести відключення від мережі центрального опалення і гарячого водопостачання з влаштуванням індивідуальних систем опалення в чотирьох квартирах на вул. Городоцькій, 212. В інформаційній довідці зазначено, що житловий будинку № 212 на вул. Городоцькій 5-ти поверховий, 77-ми квартирний. Також зазначено, що в цьому будинку система центрального опалення застаріла та потребує часткового ремонту.

    Урра, товаріщі!
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Andr

    Andr Well-Known Member

    ШО??? Існують пристрої з ККД=300% о_Оо_Оо_Оо_О
    Блін, нашо я стіко в школі вчивсі, ліпше би на ровері більше їздив:cry:
    Picasso, терміново зв'яжіться зі мною для створення ТОВ, маю файну бізес-ідею: на вході батарейка крона, потім каскад ваших систем, а на виході ТЕЦ для всього Львова. Ціни встановимо такі, щоб ніхто і не подумував про автономне опалення;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. morze

    morze Well-Known Member

    В центрі міста заборонили пластикові вікна, то нащо інд. опалення? Хай Мер подумає над конфігурацією світлин, і неважливо що вони пластикові!!! Головне теплО людям!
     
  20. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    гггг. Як казав мій дідо :"Тупість до чеснот не відноситься." Ой корисні то слова )))))))))
    Системи не мої (чи не наші). І людство користується ними уже біля 100 років. Не виключено, що і Ви користуєтесь, лише не знаєте про це ;)
    Так, але... ніхто не забороняв вставляти слкопакет в дерев'яні вікна, як і не забороняли довести дерев'яну раму до нормального стану без спотворення ззовні. Інше питання, ще це буде трохи більше клопоту і грошей, але не настільки критично, щоб калейдоскопити різновиглядним мластиком фасади історичних будівель.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)