АВС доброго виховання, чи комплекси?

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем volk, 16 лип 2007.

  1. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Шановна, почитайте Юнга
     
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    ... а також Біблію... [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Мене цікавить ваш особистий досвід і ваші методи вивчення себе і оточуючих. Якщо можна, то назвіть хоча б кілька варіантів...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Фантазія дозволяє поставити себе на місце іншої людини, а все інше прийде само, звісно, якщо є бажання. Мудрі психологічні книжки можуть допомогти розставити все на свої місця, але за Вашу голову та почуття ніхто попрацювати не зможе.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Я не можу погодитись з Melody до кінця. Теоретично вона права, але в житті дуже мало людей, які постійно усвідомлюють свої вчинки та слова. В результаті, часто повторюванні дії, переростають у звичку, а звичка приліплюється до підсвідомості. Не даремно кажуть : "Благі наміри приведуть до пекла". Мені здається саме тому volk і підняв цю тему. Саме тому я писала, що в людині можуть жити поряд Бог та комплекси.
     
  6. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    І це чудово, що Ви не погоджуєтеся зі мною до кінця. Бо інакше не було б дискусії ;)
     
  7. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    І де вона, та дискусія?
     
  8. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Тобто я повинна за допомогою фантазії ставити себе на місце іншої людини і робити свої суб’єктивні висновки щодо них.
    Зрозуміло...
    Інших варіантів нема?
    А як щодо вивчення самого себе??? Просвітіть...
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Як то де? Вже була :)
     
  10. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Якщо Ви маєте дітей, - Ви ніколи не лицемірили заради них?
    Ніколи-ніколи?
    А звідки тоді Ви знаєте, що таке лицемірство?
     
  11. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Як я вже казала, ця дискусія для мене закінчена. Важко дискутувати, коли в опонентів діаметрально протилежні уявлення про ті самі поняття. А переконувати когось не маю наміру :)
     
  12. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Виходить так, що ми розмовляємо, як хворий, який перехворів хворобою, з людиною, яка прочитала про хворобу в медичній енциклопедії.
    Але... Якщо так:
    Ви вступаєте місце старшим? :o (це - про виховання) І як Ви себе почуваєте? (можливо, прояв комплексу?). Мабуть, щасливим? А якщо принципово не вступатися місця (теж варіант виховання), - то можна про себе почути багато цікавого. А тепер як почуваєтеся? Що є кращим: почути про себе заслужені репліки і почати комплексувати ( не сяду більше ніколи!), чи відкинути взагалі всі коментарі, і їхати сидячи завжди, нікому не вступаючи. (ну, хіба мамі з дуже маленькою дитиною).
    До цого це все? - приклад, до речі показовий, як виховання переплітається з комплексами. Що було нормою 10-15 років тому, сьогодні стало комедією.
    ПС Ну, можна, звичайно як по уставу, - дав команду, сів-встав, але таких людей, які до себе як до солдата, - мізер...
     
  13. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Всему свое время, и время всякой вещи под небом. Время рождаться и время умирать; время плакать и время смеяться; время разрушать и время строить; время разбрасывать камни и время собирать камни; время любить и время ненавидеть...
    Познал я, что нет для сынов человеческих ничего лучшего, как веселиться и делать доброе в жизни своей. И если человек ест и пьет и видит доброе во всяком труде своем – то это дар Божий.
    Познал я, что все, что делает Бог, пребывает вовек; к тому нечего прибавить и от того нечего убавить; и Бог делает так, чтобы благоговели перед лицом Его.
    Что было, то и теперь есть и что будет, то уже было; и Бог воззовет прошедшее.
    Еще видел я под солнцем: место суда, а там беззаконие, место правды, а там неправда. И сказал я в сердце своем: праведного и нечестивого будет судить Бог потому, что время всякой вещи и суд над всяким делом там.
    Если ты увидишь в какой области притеснение бедному и нарушение суда и правды, то не удивляйся этому потому, что над высоким наблюдает высший, а над ним еще высший.
    Смотри на действие Божие: ибо кто может выпрямить то, что Он сделал кривым? Во дни благополучия пользуйся благом, а во дни несчастия размышляй: то и другое сделал Бог, чтобы человек не мог ничего сказать против Него.
    Всего насмотрелся я в суетные дни мои: праведник гибнет в праведности своей, нечестивый живет долго в нечестии своем.
    Не будь слишком строг и не выставляй себя слишком мудрым: зачем тебе губить себя? Не предавайся греху и не будь безумен: зачем тебе умирать не в свое время? Нет человека праведного на земле, который делал бы добро и не грешил бы. Поэтому не на всякое слово, которое говорят, обращай внимание, чтобы не услышать тебе раба твоего, когда он злословит тебя. Ибо сердце твое знает много случаев, когда и сам ты злословил других.
    Все это испытал я под солнцем и сказал:“буду я мудрым”; но мудрость далека от меня. Человек не может постигнуть всех дел.
    Всему и всем одно: одна участь праведнику и нечестивому, доброму и злому. Поэтому сердце сынов человеческих исполнено зла и безумия, а после они отходят к умершим. Итак, иди и ешь с веселием хлеб свой и пей в радости сердца вино твое, когда Бог благоволит к делам твоим. Наслаждайся жизнию с женою, которую любишь и которую дал тебе Бог на все суетные дни твои. Все, что может рука твоя делать, по силам делай потому, что в могиле, куда ты пойдешь, нет ни работы, ни размышления, ни знания, ни мудрости.
    И обратился я и видел, что не проворным достается успешный бег, не храбрым победа, не мудрым хлеб и не искусным благорасположение, но время и случай для всех их.
    Веселись, юноша, в юности своей и да вкушает сердце твое радости и ходи по путям сердца твоего, только знай, что приведет тебя Бог на суд. Помни Создателя твоего, отклоняй печаль от сердца и уклоняй злое от тела твоего.
    Слова мудрых – как иглы и составители их от единого Пастыря. Составлять много книг – конца не будет и много читать утомительно для тела. Выслушаем сущность всего:
    бойся Бога и заповеди Его соблюдай потому, что в этом все для человека. Ибо всякое дело Бог приведет на суд: и хорошее, и худое, и тайное.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

     
  15. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Це мудрість, над якою варто поміркувати і не забивати собі голову другорядним....бо на все не вистарчить життя і часу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Ви бачите як легко підставити цитату?
     
  17. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Так, легко...
    А що ви хотіли цим сказати?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    TV girl мабуть, хотіла сказати, що є своя думка, а є чужа цитата. Для мене чиясь цитата не є істиною, лише цитатою, яку хтось сказав чи написав в певних КОНКРЕТНИХ обставинах. Якби всі жили за цитатами, то голову можна було б відрізати і викинути.
    Звичка ховатися за чужими цитатами може бути ознакою внутрішньої незрілості і відсутності звички душевної і розумової праці.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Я особисто не цураюся цитат мудрих людей (в даному випадку царя Соломона) і наводжу іх коли вважаю це доречним...А те, що ви їх не сприймаєте, то так само ви можете не сприймати думки мої чи інших людей, від цього ніхто з нас не застрахований. Тільки я не зрозуміла, що вас образило в цих цитатах, ніби нічого немудрого в них немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. bora

    bora Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    В мене слова "комплекси" та "релігія" ну ніяк не в"яжуться, вбачаю деяку некоректність в питанні. Є багато тлумачень Комплексу. Серед них - Виготський вважав, що К. є одним з генетичних корінь понять, поряд із процесами абстракції. Наявність К. замість понять у дитячому й примітивному мисленні дозволяє, на думку Виготського, пояснити багато феноменів - розвиток значень слів у дитячій мові, явище партиципації, розвиток мови й т.д.

    Без комплексів у цьому значенні людство б набагато довше розвивалось.

    В соціології комплекс - як сукупність повністю або частково несвідомих взаємозалежних, афективно пофарбованих елементів (імпульсів, ідей, почуттів, спогадів), що робить динамічний вплив на психіку й поводження людини.
    Звідси висновок, що є позитивні та негативні комплекси. Якщо людина схильна до самоаналізу то зможе подолати негативні комплекси, якщо ні - можете покинути її переконувати й або прийняти такою як є або більше не спілкуватись.

    Думаю мало хто закон "не убий" відчуває як комплекс. Бо ніхто не відчував як бог карає за вбивство на рівні асоціацій, а наших каральних органів мало хто боїться доки не побуває у в"язниці. А віру вважаю свідомо обраною.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)