Атеїзм

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Agnostic, 30 лип 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Значить Людина має силу, волю і вибір.
    Що ж, Ви повторилися, і це файно.

    Мені подобається Ваша концепція, хоча я її і не у всьому поділяю. Бо Ви говорите за релігію, а я в цьому питанні зовсім непідготовлений.

    Тим не менше, мені цікаво читати Ваші роздуми в цій темі /і не тільки ті, з котрими Ви зверталися до мене/

    Дякую.

    Кіно і просте і складне водночас.
    Тому дивився кілька разів /бо коротеньке :good:/

    На другому чи третьому перегляді в кінці роліка звернув увагу, що у того гуру почалися проблеми.

    Я заржав і виключив)))

    зі

    ще цікаво почути думки @Мих -а про пекло
    /звичайно ж - за умови, що він хоче і може;/
     
  2. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Цей вибір потрібен тільки раз - щоб віддати свій вибір Богу. Для чого воля, для чого вибір? Все що вибирає за вас Бог - все правильний вибір.
    Десь щезли атеїсти-критичні науковці. Вот сказали б - якщо критичний атеїст науковець митиме руки 60 разів на день, спатиме в масці, і в результаті помре від короновірусу - це буде чия воля? Як люди думають що від усього перестрахуються?

    Це не моя концепція. Це ще в незапам'ятні часи в стародавній Індії було відомо як ведична культура. І це не релігія насправді. Релігія - це коли є об'єкт і суб'єкт, хто поклоняється і кому поклоняється. А людина і Бог - це одна нероздільна сутність. Нікому поклонятися. І боротися ні з ким. Коли ви боретесь з життям, ви боретесь тільки з собою.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Дякую.
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Dzeko, а в реалі Ви подібні на свою аватарку?
    Я кажу про зачіску і вуса з бородою.

    Бо я на свою подібний
     
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Поки відкриють перукарню все ближче до того.
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    То я так розумію, що є велика ймовірність того, що вуса у Вас приклеєні, чи шо?:scratch_one-s_head:
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Мих, може Ви не помітили, але я цікавився Вашою думкою і думкою @Dzeko на рахунок пекла.

    @Dzeko висловився досить, на мій погляд, зрозуміло і повчально.

    @Мих, а от що скажете про пекло Ви?
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Значить, коли хтось каже про розширення Всесвіту, після Великого вибуху, то Ви в якості аргумента наводити баночку з трубочками.
    А дозвольне Вас у такому випадку також запитати: А Ви впевнені, що були незапам"ятні часи, і була стародавня Індія? Може, ця вся інформація - тільки те, що тече по трубочках в баночку в якій Ви знаходитеся?
    І мене не існує також.
    Хотілося б щоб якщо вже йде дискусія, то або погоджуватися на ефект Доплера, за допомогою якого доведено швидкість розширення Всесвіту і визначено приблизно його вік, і погоджуватися на те, що в Індії колись була культура (зі своїми богами, між іншим), або один одному задавати демагогічні питання "Звідки інфа?"

    Стосовно запропонованої @Gyppsy книги. Не читав і не збираюся. З тієї простої причини, що на даному історичному етапі якщо читаю, то лише з метою вивчення іноземних мов.

    Підтримати дискусію, "єсть лі жізнь на Марсє" на жаль не можу. Потрібно вникати в сказане, находити аргументи, а мені така дискусія навіть не цікава.
    Коли висловлюєш своє захоплення фотографіями, зробленими одним з найпотужніших телескопів, а тобі у відповідь кажуть, що є залишок фарб після паркану, якими можна таке ж наляпати, то і бажання дискутувати не є.
     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Йой, @medwedo berlogsoni, тільки не начинайте своєї пісеньки про попа, у якого була собака. І он єйо любіл. Она с"єла кусок сала і он єйо убіл. Убіл і закопал, і таблічку напісал, что у попа била собака. Он єйо любіл. Она с"єла кусок сала і он єйо убіл. Убіл і закопал, і таблічку напісал, что...

    Вже всі на ЛФ знають, що у Вас давно нема ні бажання, ні натхнення, ні ерудиції спілкуватися на релігійні теми. Але Ви весь час на них сидите)))

    Також всі вже знають, що у Вас порохоботи в ігнорі. Але Ви чомусь весь час їх смикаєте;

    Ну а за математику і мови я краще промовчу;
     
    Останнє редагування: 29 кві 2020
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А яке це має значення? Могло і не бути. Це неможливо встановити. Але інформація існує, більше нічого не має значення.

    Ви не бачили його, і ніхто не бачив. Ви не знаєте звідки ця інформація поступила і не можете встановити.

    Який стосунок телескопи мають до присутності/відсутності Бога? Це якісь взаємовиключені в просторі об'єкти?
     
  11. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Можливо це щось із серії "Я бігла за вами три дні щоб сказати які ви мені байдужі"?
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Ви неуважно читали, про що я казав.
    А казав я наступне:
    Якщо Всесвіт створений Богом 13 мільярдів років тому, Всесвіт має мільярди галактик, в кожній знаходяться мільярди зірок і мільярди планет, то досить смішно виглядає твердження, що Бог якихось дві тисячі років тому вирішив завести сина з молодою єврейкою, ну і далі Ви вже все знаєте. Агностик ще доповнив, що Бог доручив євреям намалювати значки на воротах, щоб вночі, коли його помічники ходитимуть по дворах, щоб знищили всіх єгиптянських дітей.
    Я б назвав це організацією і замовленням масового вбивства з боку Всемилостивого.

    Існує інформація про розширення Всесвіту, вона підтверджується законами фізики, космічні кораблі за останні кілька десятків років вилетіли за межі Сонячної системи, подають звідти сигнали. Доведена наявність планет навколо деяких зірок.
    Це - з одного боку.
    А з іншого - казки для дорослих про доручення Бога знищити єгиптян; замовлення іншого вбивства - слуг і дітей Йова, щоб пересвідчитися. чи любить Йов свого бога, чи прокляне його; знищення потопом всього живого, без розбору. Зникнення трупа Ісуса, а потім - розповсюдження чуток, що Бог його забрав на небо, хоча ніякого неба не існує (тоді того, що неба немає, ніхто довести не міг, тому за твердження, що неба немає могли морду набити. Існувало тверде переконання, що небо - твердь).
    Ці казки нічим не відрізняються від Казки про ріпку, таку ж повчальну, що лише спільними зусиллями можна зробити добру справу, і навіть сила мишки щось та значить.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Всесвіт і є Бог. Що тут знати. Разом з усіми телескопами.
     
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Це філософія Спинози. Ось з Вікі, щоб не формулювати самостійно:
    Субстанция у Спинозы, — то, что «существует само по себе и представляется само через себя». Субстанция (она же «природа», она же «бог» и дух — «Deus sive Natura») существует только одна, то есть она есть всё существующее. Таким образом, Бог Спинозы не является личностным существом в традиционном религиозном понимании: «в природе Бога не имеют места ни ум, ни воля».
    Субстанция бесконечна в пространстве и вечна во времени. Субстанция, по определению, неделима: делимость — лишь видимость конечных вещей. Субстанция — это мир или природа в самом общем смысле. Субстанция одна, так как две субстанции ограничивали бы друг друга, что несовместимо с бесконечностью, присущей субстанции. Любая «конечная» вещь (конкретный человек, цветок, камень) является ограниченной частью этой бесконечной субстанции, её модификацией, её модусом, её проявлением.
    Ейнштейн, цитату якого я вище приводила, казав пізніше ще:

    «Я верю в Бога Спинозы, который проявляет себя в закономерной гармонии бытия, но вовсе не в Бога, который хлопочет о судьбах и делах людей».

    До речі я теж саме кажу, а сперечатися в цій темі марно. Кому треба підтримку, хто слабий духом, повірить в любі казки - ну і хай - мені байдуже. Інша справа - це ті, хто неміряно заробляє на людських слабкостях.
    Як син однієї відомої людини вчився в семінарії і кинув навчання після того як побачив попів, що бухали в піст як свині. Треба все ж таки мати хоч яку етіку.
    Сама я дуже прихильна до капеланів, які підтримують дух воїнів, зцілюють їх душевні та фізичні рани, відспівують убитих - фактично працюють психотерапевтами - та можуть взяти зброю і оборонятись, коли є потреба.

     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  16. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Ви, дозвольте поцікавитися, в церкві Всесвіту ставите свічку чи ні?
    І чи холодно, чи жарко Всесвіту від тієї свічечки?
     
  17. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ви шо, раз на три дні сюди заходите?
     
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Як вийде. Я днями в форумі не сиджу. Сьогодні, наприклад, вирішив написати пару постів, і саме закінчив писати пост в мовну тему, як побачив Вашу реакцію, тому відповідаю відразу.

    Але це - про мене.
    А про сам факт, коли в церкві ставлять парафінову свічку Богу-Всесвіту, маєте щось сказати?
    О церковной свече. Как ставить свечи в Храме | Храм в честь Тихвинской иконы Божией Матери г.Брест

    Якщо Бог - Всесвіт, а Всесвіт - Бог, як Ви стверджуєте, то простою підстановкою синонімів отримуємо.
    Покупка свечи - малая жертва для Вселенной (Купівля свічки - мала пожертва Всесвіту)
    І "Йому (тобто, Всесвіту) благоприємна жертва у вигляді воскової свічки"
     
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Свечки - антураж при оболванивании масс сказками о персонифицированном боге. Просто сбор средств на содержание храмов . По-моему, даже спорить не о чем.
     
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    @Silver bullet, а якщо не сперечатися, а попробувати розібратися? ;
    Маєте таке бажання?
    А потребу таку маєте?
     
Tags:
а де твій аватар? :)